zamek w ŁapalicachFot. youtube.com/ ExpressElblag/ screen

Polski Hogwart doczekał się decyzji. Czekano na nią latami

Zamek w Łapalicach często jest nazywany polskim Hogwartem. Chociaż nie jest zabytkiem, przyciąga wielu ciekawskich, którzy na własną zwiedzali niedokończony gmach. Władze gminy doszły do porozumienia z właścicielem i podjęto decyzję o jego przyszłości.

Zamek od lat stał pusty i niedokończony. Właściciel wyłożył mnóstwo pieniędzy na jego budowę, lecz napotkał wiele przeszkód, które zatrzymały ten proces. Rada Gminy Kartuzy nareszcie doszła do porozumienia z właścicielem nieruchomości. Ma w niej powstać hotel z pracownią i galerią. Niezwykłe dzieło stolarza z Gdańska zostanie dokończone i przyjmie turystów.

Są ofiary i ranni, część miasta zamknięta, 20 radiowozów na miejscu. Porażające wiadomości docierają z Wielkiej BrytaniiSą ofiary i ranni, część miasta zamknięta, 20 radiowozów na miejscu. Porażające wiadomości docierają z Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Zamek doczekał się wspaniałej decyzji

W środę 24 czerwca odbyła się sesja Rady Miasta Kartuzy, na której podjęto temat zagospodarowania przestrzennego w Łapalicach. Zamek, który był marzeniem Piotra Kazimierczyka, stał się koszmarem dla mieszkańców. Nawet w takim stanie jak się obecnie znajduje, wielu turystów chętnie go odwiedza, uprzykrzając życie sąsiadom. Wąska droga w jego pobliżu notorycznie jest zablokowana przez pozostawione w nieładzie samochody, o czym pisaliśmy tutaj.

- Odbyliśmy kilka rozmów z właścicielem. Jest to konkretny plan. Kłopot z zamkiem w Łapalicach trwa już wiele lat. Właściciel kilkukrotnie proponował rozwiązania problemu. Niestety napotykał na brak aprobaty w poprzednich kadencjach mojej poprzedniczki i nie było możliwości stworzenia nowego planu zagospodarowania. Rozmowy przyniosły efekt, właściciel pragnie dokończyć budowę i rozpocząć prace modernizacyjne - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Zamek zapewni miejsca pracy

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarnią
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Burmistrz Kartuz upatruje w zamku szansy na rozwój regionu. Budynek już teraz przyciąga wiele osób, a jego modernizacja i wykończenie pozwoli na przyjęcie turystów, którzy zostawią w nim niemałe pieniądze. Ogromny hotel to także miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców i wykwalifikowanej kadry, która zagwarantuje usługi na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością czekamy na ukończenie prac i możliwość przyjrzenia się niesamowitej konstrukcji z bliska. Na razie możemy go oglądać z lotu ptaka w serwisie Youtube na kanale ExpressElblag.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Onet

Następny artykuł