Turysci.pl
zamek w Łapalicach

Fot. youtube.com/ ExpressElblag/ screen

Polski Hogwart doczekał się decyzji. Czekano na nią latami

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Zamek w Łapalicach często jest nazywany polskim Hogwartem. Chociaż nie jest zabytkiem, przyciąga wielu ciekawskich, którzy na własną zwiedzali niedokończony gmach. Władze gminy doszły do porozumienia z właścicielem i podjęto decyzję o jego przyszło

Zamek od lat stał pusty i niedokończony. Właściciel wyłożył mnóstwo pieniędzy na jego budowę, lecz napotkał wiele przeszkód, które zatrzymały ten proces. Rada Gminy Kartuzy nareszcie doszła do porozumienia z właścicielem nieruchomości. Ma w niej powstać hotel z pracownią i galerią. Niezwykłe dzieło stolarza z Gdańska zostanie dokończone i przyjmie turystów.

Zamek doczekał się wspaniałej decyzji

W środę 24 czerwca odbyła się sesja Rady Miasta Kartuzy, na której podjęto temat zagospodarowania przestrzennego w Łapalicach. Zamek, który był marzeniem Piotra Kazimierczyka, stał się koszmarem dla mieszkańców. Nawet w takim stanie jak się obecnie znajduje, wielu turystów chętnie go odwiedza, uprzykrzając życie sąsiadom. Wąska droga w jego pobliżu notorycznie jest zablokowana przez pozostawione w nieładzie samochody, o czym pisaliśmy tutaj.

- Odbyliśmy kilka rozmów z właścicielem. Jest to konkretny plan. Kłopot z zamkiem w Łapalicach trwa już wiele lat. Właściciel kilkukrotnie proponował rozwiązania problemu. Niestety napotykał na brak aprobaty w poprzednich kadencjach mojej poprzedniczki i nie było możliwości stworzenia nowego planu zagospodarowania. Rozmowy przyniosły efekt, właściciel pragnie dokończyć budowę i rozpocząć prace modernizacyjne - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Zamek zapewni miejsca pracy

Burmistrz Kartuz upatruje w zamku szansy na rozwój regionu. Budynek już teraz przyciąga wiele osób, a jego modernizacja i wykończenie pozwoli na przyjęcie turystów, którzy zostawią w nim niemałe pieniądze. Ogromny hotel to także miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców i wykwalifikowanej kadry, która zagwarantuje usługi na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością czekamy na ukończenie prac i możliwość przyjrzenia się niesamowitej konstrukcji z bliska. Na razie możemy go oglądać z lotu ptaka w serwisie Youtube na kanale ExpressElblag.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >