LOT nowe doniesieniaFlickr Kuba Bożanowski

Polskie linie lotnicze zażegnały kryzys? Nowe doniesienia nie budzą żadnych wątpliwości

LOT: szykują się ogromne zmiany. Zarówno polskie, jak i zagraniczne linie lotnicze dotknięte zostały skutkami pandemii koronawirusa. Wielu przewoźników obecnie zmaga się z głębokim kryzysem, który spadł na sektor turystyczny. Nowe doniesienia rzucają nowe światło na sytuację w naszym kraju.

LOT - podobnie jak inne linie lotnicze na całym świecie - musiał zmierzyć się z kryzysem spowodowanym wybuchem pandemii koronawirusa. Jednak po niedawnych rozporządzeniach o otwarciu granic i wznowieniu lotów międzynarodowych, przewoźnicy mogą znów wrócić do funkcjonowania. Znoszone są również kolejne nakazy dotyczące rejsów - jak choćby obostrzenie dotyczące limitu miejsc na pokładzie. Teraz Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej przekazał kolejne wiadomości.

Prezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariuszaPrezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariuszaCzytaj dalej

Wiele wskazuje na to, że LOT radzi sobie z obecnym kryzysem nienajgorzej. Zgodnie z komunikatem Konsulatu Generalnego RP polski przewoźnik wznowi rejsy do Stanów Zjednoczonych. Połączenie Warszawa - Nowy Jork-JFK wraca już najbliższej przyszłości i będzie funkcjonowało regularnie. Informacja to może szczególnie cieszyć, ponieważ kursy zostaną wznowione już w okresie wakacyjnym. Po otwarciu granic oraz lotów międzynarodowych wraca coraz więcej połączeń.

LOT: rejsy do Stanów Zjednoczonych już od lipca

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku przekazał wiadomość, że LOT wznawia połączenia Warszawa - Nowy Jork-JFK. Oficjalny komunikat pojawił się wczoraj i potwierdził, że rejsy polskich linii lotniczych do Stanów Zjednoczonych wrócą już 1 lipca br. Rejsy będą odbywały się regularnie 3 razy w ciągu tygodnia. Jednak nie wszystkie połączenia wrócą od razu - na niektóre trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. To jednak początek wznowienia lotów długodystansowych.

- Polski przewoźnik już od lipca wznowi regularne rejsy na linii WAW-JFK - treść komunikatu cytuje serwis pasazer.com.

LOT wznawia długodystansowe rejsy z Warszawy do Nowego Jorku już 1 lipca br. i będą się one odbywały 3 razy w ciągu tygodnia. Do Stanów Zjednoczonych będzie można polecieć w poniedziałki, środy i soboty. Polski przewoźnik poleci również do Chicago - od 3 lipca. Te połączenia będą odbywały się we wtorki, piątki i niedziele. Natomiast lot do Toronto wyruszy także 1 lipca i będzie kursował 2 razy na tydzień - w środy i soboty. Polskie linie lotnicze planują też rejsy na inne kontynenty.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja

Zgodnie z komunikatem, LOT będzie kursował także do Azji. 5 lipca przywrócone zostaną rejsy do Tokio. Do Japonii będziemy mogli polecieć raz w tygodniu. Polski przewoźnik wznawia długodystansowe rejsy jedynie Warszawy. Na połączenia z Budapesztu, Krakowa czy Rzeszowa trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Nie pojawiły się jeszcze oficjalne komunikaty tej sprawie. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielu połączeniach z naszego kraju, które zostały usunięte przez jednego z przewoźników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  2. Ogromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowa
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: pasazer.com

Następny artykuł