Turysci.pl
wakacje okropna prawda

fot. pixabay.com/ katyveldhorst

Wykupiła wymarzone wakacje. Dopiero potem dotarła do niej okropna prawda

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wakacje w tym roku mogą zaskoczyć wiele osób. Przekonała się o tym Dorota, która wykupiła wyjazd na wczasy. Była przekonana, że spędzi wymarzony urlop. Jednak po dokonaniu wpłaty trafiła na okropne informacje. Jej przykład może posłużyć za

Wakacje Doroty miały być czasem wypoczynku w pięknym miejscu. Polka wykupiła już wycieczkę i szykowała się do wylotu. Po dokonaniu wpłaty jednak wpadła na niepokojące informacje. Wszystko z powodu obowiązujących zasad. To ostrzeżenie dla wszystkich turystów, aby przed planowaniem urlopu dokładnie zapoznali się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi miejsca, w którym chcą spędzić wypoczynek. Dzięki temu wiele osób może uniknąć rozczarowania.

Dorota miała spędzić wakacje w Portugalii. Jak informuje portal Wirtualna Polska, kobieta znalazła wczasy w okazyjnej cenie i zdecydowała się skorzystać z oferty. Jednak dopiero po dokonaniu wpłaty zapoznała się dokładnie ze wszystkimi informacjami na temat zasadach panujących w regionie, do którego się wybierała. Chociaż Portugalia 15 czerwca otworzyła już granice dla obywateli Unii Europejskiej, państw strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Wenezueli, USA, Kanady czy RPA, w niektórych miejscach wciąż panują obostrzenia.

Wakacje 2020: turyści muszą uważać, by nie dać się zwieść okazjom

Dorota planowała spędzić wakacje na Azorach. Kobieta przed dokonaniem wpłaty nie zapoznała się jednak z zasadami, które panują w tym regionie. Chociaż obywatele Unii Europejskiej na teren Portugalii mogą wjeżdżać bez ograniczeń i konieczności odbywania obowiązkowej kwarantanny, okazuje się, że w niektórych miejscach panują jednak wyjątkowe zalecenia. Dorota zrozumiała to jednak dopiero po przeczytaniu informacji zamieszczonych na rządowej stronie i wtedy dotarła do niej okropna prawda.

- Lądując na Azorach, muszę mieć ze sobą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa albo poddać się takiemu testowi na miejscu. W innych regionach Portugalii takiego obowiązku nie ma - słowa Doroty cytuje portal Wirtualna Polska.

- Na wyniki czekać będę dwa dni. W tym czasie zostanę zakwaterowana w specjalnym hotelu, którego koszt pokryje rząd Azorów. Ja zamierzam wykonać test przed wylotem, ale co, jeśli na miejscu okaże się, że któryś z pasażerów z mojego samolotu ma koronawirusa? Istnieje szansa, że wszyscy podróżni będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę. A wtedy mogę już zapomnieć o wakacjach - dodaje Polka.

Wakacje, w niektórych regionach mogą skończyć się kwarantanną

Każdy, kto planuje wakacje na terenie Azorów lub Madery, powinien zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi informacjami. W tych regionach zalecenia różnią się od tych, które obowiązują w pozostałych częściach Portugalii. To ostrzeżenie dla wszystkich turystów, którzy czekają już na atrakcyjne oferty, jakie pojawiają się podczas pandemii koronawirusa. W tej sprawie wypowiedziała się Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl.

- Wyjątki od podróżowania bez ograniczeń stanowią archipelagi Madery i Azorów, gdzie przy wjeździe trzeba okazać aktualny negatywny wynik testu na COVID-19 lub zgodzić się na wykonanie takiego testu na lotnisku. Osoby wybierające się na Maderę muszą wypełnić także internetowy formularz ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli nie posiadają certyfikatu z ujemnym wynikiem badania na obecność koronawirusa, muszą poddać się kwarantannie - słowa Klaudyny Fudali z Wakacje.pl cytuje WP.

Na szczęście Dorota uratowała swoje wakacje. Polka podczas zakupu wyjazdu skorzystała z opcji flex, dzięki czemu ma możliwość zmiany daty, godziny i trasy lotu. Jednak, niektóre osoby mogą być niemiło zaskoczone, jeśli przed kupnem biletów nie zapoznają się szczegółowo ze wszystkimi informacjami. W związku z padnemią koronawirusa w całej Europie mogą pojawić się dodatkowe ograniczenia, które mogą być wporwadzane w związku z aktualną sytuacją w poszczególnych regionach. O znoszeniu restrykcji w turystycznym raju w Europie pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >