Turysci.pl
Zakopane to nie jedyne ciekawe miejsce w Tatrach

Wikimedia.org/ Jozef Kotulič/ CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Zakopane jest przeszłością. Znamy o wiele lepsze miejsce, wspaniałe

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Zakopane to najpopularniejszy kierunek turystyczny w Tatrach. Nie jest jednak jedynym dobrym wyborem. Można też znaleźć inne lokalizacje, które również zagwarantują miły wypoczynek w górskiej okolicy. To jeden z przykładów.

Zakopane to wciąż najchętniej wybierane miejsce w górach. To jedna z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Zakopane to pierwsze miejsce jakie przychodzi na myśl, kiedy ktoś mówi o wakacjach w Tatrach. Jednak to nie jedyny dobry kierunek. Jakiś czas temu pisaliśmy o ciekawych miejscach, jakie można odwiedzić w Polsce. Tekst można znaleźć tutaj. Tym razem proponujemy tatrzańską dolinę.

Zakopane - jaka alternatywa?

Dolina Białej Wody jest dobrą odskocznią od Zakopanego. Jeśli turyści zobaczą pobocza drogi pełne zaparkowanych samochodów, to znaczy że dotarli na miejsce. Potem wystarczy na wysokości Łysej Polany zjechać na słowacką. Dolina ta jest szlakiem nad Morskie Oko, ale nieczęsto uczęszczany. Droga jest prosta. Po 40 minutach spacerku można dotrzeć do polany Biała Woda. Stamtąd można zobaczyć okoliczne szczyty. Widok jest przepiękny. Można tam dotrzeć rowerem. Rodziny z wózkami dziecięcymi także nie będą miały problemów. Trasa jest prosta do pokonania nawet dla najmłodszych. 

Charakterystyka miejsca

To największa ze słowackich dolin tatrzańskich po polskiej stronie pasma. Dookoła jest porośnięta lasem, a górna część doliny jest skalista. Płynie tam potok Biała Woda, stąd też taka nazwa doliny. Na górnych piętrach można znaleźć stawy. Łącznie z okresowymi stawami jest ich szesnaście. Można tam obserwować także wodospady, w tym również ten najwyższy w całych Tatrach, czyli Ciężką Siklawę. Na dole znajduje się kilka polan, między innymi Biała Woda, Polana pod Żabiem i Polana pod Wysoką. W niedostępnych dla turystów miejscach znajdują się cenne gatunki roślin. 

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >