Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wrocław na starych fotografiach wygląda niesamowicie. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych polskich miast
Ania Radke
Ania Radke 18.01.2022 22:22

Wrocław na starych fotografiach wygląda niesamowicie. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych polskich miast

Wrocław
fot. Instagram/ breslau_views

Wrocław to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które może pochwalić się bogatą historią, w której przenikają się różne tradycje, kultury, religie. Wszystkie te elementy widać również na 100-letnich pocztówkach.

Wrocław zachwyca urodą nie od dziś. Widać to między innymi na starych pocztówkach, które liczą sobie nawet ponad 100 lat. Można je obejrzeć na instagramowym profilu @breslau_views.

Wrocław na starych pocztówkach

Centralnym punktem Wrocławia jest Rynek. Pośrodku czterohektarowego placu znajdują się Sukiennice oraz gmach ratusza z 66-metrową wieżą. Jest to unikatowy w skali Europy zabytek architektury gotyckiej i renesansowej.

Obecnie w budynku ratusza mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Natomiast przed jego wschodnią fasadą stoi wierna kopia średniowiecznego pręgierza, a przed zachodnią – pomnik poety Aleksandra Fredry. Rynek z czterech stron otoczony jest kamienicami.

Jedną z najsłynniejszych atrakcji Wrocławia jest jednak tamtejszy ogród zoologiczny. Jest to najstarsze i największe pod względem liczby wystawianych zwierząt zoo w Polsce.

Znaleźć można tam zarówno zabytkowe zabudowania, m.in. basztę niedźwiedzi, słoniarnię, pawilon małp, jak i nowoczesne pawilony, np. Afrykarium.

Wrocław jest miejscem, gdzie spotykają się różne kultury i wyznania. Znajdziemy tam zarówno sobór prawosławny, kościół rzymskokatolicki, kościół ewangelicko-augsburski, jak i synagogą.

Dzielnicę Czterech Wyznań wyznaczają ulice: Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. Wytyczono tamtędy dwie ścieżki turystyczne: kulturową i historyczną.

Reklama

Złote Dni Travelist - trwa ekskluzywna WYPRZEDAŻ hoteli. Promocje do -65%! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: visitwroclaw.eu

Tagi: