Turysci.pl
Wrocław

fot. Instagram/ breslau_views

Wrocław na starych fotografiach wygląda niesamowicie. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych polskich miast

31 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Wrocław to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które może pochwalić się bogatą historią, w której przenikają się różne tradycje, kultury, religie. Wszystkie te elementy widać również na 100-letnich pocztówkach.

Wrocław zachwyca urodą nie od dziś. Widać to między innymi na starych pocztówkach, które liczą sobie nawet ponad 100 lat. Można je obejrzeć na instagramowym profilu @breslau_views.

Wrocław na starych pocztówkach

Centralnym punktem Wrocławia jest Rynek. Pośrodku czterohektarowego placu znajdują się Sukiennice oraz gmach ratusza z 66-metrową wieżą. Jest to unikatowy w skali Europy zabytek architektury gotyckiej i renesansowej.

Obecnie w budynku ratusza mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Natomiast przed jego wschodnią fasadą stoi wierna kopia średniowiecznego pręgierza, a przed zachodnią – pomnik poety Aleksandra Fredry. Rynek z czterech stron otoczony jest kamienicami.

Jedną z najsłynniejszych atrakcji Wrocławia jest jednak tamtejszy ogród zoologiczny. Jest to najstarsze i największe pod względem liczby wystawianych zwierząt zoo w Polsce.

Znaleźć można tam zarówno zabytkowe zabudowania, m.in. basztę niedźwiedzi, słoniarnię, pawilon małp, jak i nowoczesne pawilony, np. Afrykarium.

Wrocław jest miejscem, gdzie spotykają się różne kultury i wyznania. Znajdziemy tam zarówno sobór prawosławny, kościół rzymskokatolicki, kościół ewangelicko-augsburski, jak i synagogą.

Dzielnicę Czterech Wyznań wyznaczają ulice: Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. Wytyczono tamtędy dwie ścieżki turystyczne: kulturową i historyczną.

Reklama

Złote Dni Travelist - trwa ekskluzywna WYPRZEDAŻ hoteli. Promocje do -65%! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: visitwroclaw.eu

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Słynna atrakcja turystyczna zamknięta do odwołania. W pobliżu grasuje dzikie zwierzę

Czytaj więcej >

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >