Turysci.pl > Polska > Uwaga na silny wiatr i śliskie drogi. Są ostrzeżenia dla podróżujących w niemal całej Polsce
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:22

Uwaga na silny wiatr i śliskie drogi. Są ostrzeżenia dla podróżujących w niemal całej Polsce

wave-g9edab18e4 1280
fot. Pixabay/ dimitrisvetsikas1969

Pogoda w północnej Polsce już w nocy zaczęła się dawać we znaki. Synoptycy zapowiadają jednak, że wiatr może być dzisiaj jeszcze silniejszy. Podróżni będą musieli uważać również na śliskie drogi w większości kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał sprawie ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Pogoda może pokrzyżować plany osobom, które planowały zimowy wyjazd nad morze. IMGW wprowadził ostrzeżenia przed silnym wiatrem w nadmorskich powiatach - od kołobrzeskiego w Zachodniopomorskiem, aż po Mierzeję Wiślaną.

Synoptycy wskazują, że zachodni wiatr sięgać może w porywach nawet do 85 km/h, a im bardziej na wschód, tym wiatr może być silniejszy.

Stopień zagrożeń może wzrosnąć

Ostrzeżenia pierwszego wprowadzone zostały do godziny 21:00, jednak IMGW już zapowiedział, że będą one przedłużane, a na Pomorzu stopień zagrożenia ma zostać nawet podwyższony do drugiego.

Ponadto alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem może zostać rozszerzony o województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie oraz północe powiaty województwa mazowieckiego.

IMGW planuje również wprowadzenie ostrzeżeń pierwszego stopnia przed opadami marznącymi w województwach: wielopolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim i podkarpackim.

Cmentarze i Park Oliwski zamknięte przez pogodę

Ze względu na panujące bardzo trudne warunki atmosferyczne Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamknął cmentarze komunalne oraz Park Oliwski. Odbywać się będą jedynie zaplanowane wcześniej pogrzeby. - Apelujemy do mieszkańców Gdańska, z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, o rezygnację z odwiedzin na cmentarzach i spacerów w Parku Oliwskim. Do odwołania na Cmentarzu Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko obowiązywał będzie także zakaz wjazdu samochodów - informuje Magdalena Kilian z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Tagi: