Turysci.pl

fot. Pixabay/ dimitrisvetsikas1969

Uwaga na silny wiatr i śliskie drogi. Są ostrzeżenia dla podróżujących w niemal całej Polsce

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Pogoda w północnej Polsce już w nocy zaczęła się dawać we znaki. Synoptycy zapowiadają jednak, że wiatr może być dzisiaj jeszcze silniejszy. Podróżni będą musieli uważać również na śliskie drogi w większości kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał sprawie ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Pogoda może pokrzyżować plany osobom, które planowały zimowy wyjazd nad morze. IMGW wprowadził ostrzeżenia przed silnym wiatrem w nadmorskich powiatach - od kołobrzeskiego w Zachodniopomorskiem, aż po Mierzeję Wiślaną.

Synoptycy wskazują, że zachodni wiatr sięgać może w porywach nawet do 85 km/h, a im bardziej na wschód, tym wiatr może być silniejszy.

Stopień zagrożeń może wzrosnąć

Ostrzeżenia pierwszego wprowadzone zostały do godziny 21:00, jednak IMGW już zapowiedział, że będą one przedłużane, a na Pomorzu stopień zagrożenia ma zostać nawet podwyższony do drugiego.

Ponadto alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem może zostać rozszerzony o województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie oraz północe powiaty województwa mazowieckiego.

IMGW planuje również wprowadzenie ostrzeżeń pierwszego stopnia przed opadami marznącymi w województwach: wielopolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim i podkarpackim.

Cmentarze i Park Oliwski zamknięte przez pogodę

Ze względu na panujące bardzo trudne warunki atmosferyczne Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamknął cmentarze komunalne oraz Park Oliwski. Odbywać się będą jedynie zaplanowane wcześniej pogrzeby. - Apelujemy do mieszkańców Gdańska, z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, o rezygnację z odwiedzin na cmentarzach i spacerów w Parku Oliwskim. Do odwołania na Cmentarzu Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko obowiązywał będzie także zakaz wjazdu samochodów - informuje Magdalena Kilian z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]