Turysci.pl > Świat > Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie
Ania Radke
Ania Radke 10.01.2022 13:23

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

stok
fot. Youtube/ WCNC

Niebezpieczny incydent na stoku narciarskim Beech Mountain Ski Resort w Karolinie Północnej. Jeden z narciarzy uszkodził hydrant znajdujący się pod wyciągiem, w wyniku czego w powietrze wystrzelił strumień wody.

Co najmniej dwie osoby zostały poszkodowane w związku z incydentem na stoku narciarskim Beech Mountain Ski Resort w Karolinie Północnej. Jeden z narciarzy uszkodził hydrant na stoku narciarskim.

Wypadek na stoku narciarskim w Karolinie Północnej

Jak wskazuje portal O2, powołujący się na amerykańskie media, w wyniku uderzenia w hydrant pod wyciągiem krzesełkowym pojawił się ogromny słup wody. Stanowił on spore zagrożenie dla innych użytkowników stoku.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, że woda wytrysnęła bezpośrednio pod trasą wyciągu, a wielu narciarzy zostało ochlapanych. Warto podkreślić, że woda wytryskiwała z hydrantu pod wysokim ciśnieniem, a na zewnątrz panowała ujemna temperatura.

Jak przekazały władze kurortu, w wyniku awarii rannych zostało kilka osób, jednak ich stan nie zagrażał życiu. Dwie trafiły do szpitala, jedna z kobiet doznała złamania ramienia. Sytuacja na stoku została szybko przywrócona do normy.

Według telewizji WCNC wśród poszkodowanych były dwie studentki, które jechały jednym z niefortunnych krzesełek w trakcie awarii.

Jak czytamy, woda uderzyła w krzesełko z taką siłą, że kobiety zostały wyrzucone z miejsca i spadły na ziemię. Jedna z nich, 19-letnia Emma, skończyła z wieloma siniakami, natomiast jej koleżanka doznała urazu kręgosłupa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: tatromaniak.pl

Tagi: