Turysci.pl
stok

fot. Youtube/ WCNC

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

10 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niebezpieczny incydent na stoku narciarskim Beech Mountain Ski Resort w Karolinie Północnej. Jeden z narciarzy uszkodził hydrant znajdujący się pod wyciągiem, w wyniku czego w powietrze wystrzelił strumień wody.

Co najmniej dwie osoby zostały poszkodowane w związku z incydentem na stoku narciarskim Beech Mountain Ski Resort w Karolinie Północnej. Jeden z narciarzy uszkodził hydrant na stoku narciarskim.

Polska

Nieprzygotowani turyści na zamkniętym szlaku. Liczne interwencje ratowników w Tatrach

CZYTAJ DALEJ

Wypadek na stoku narciarskim w Karolinie Północnej

Jak wskazuje portal O2, powołujący się na amerykańskie media, w wyniku uderzenia w hydrant pod wyciągiem krzesełkowym pojawił się ogromny słup wody. Stanowił on spore zagrożenie dla innych użytkowników stoku.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, że woda wytrysnęła bezpośrednio pod trasą wyciągu, a wielu narciarzy zostało ochlapanych. Warto podkreślić, że woda wytryskiwała z hydrantu pod wysokim ciśnieniem, a na zewnątrz panowała ujemna temperatura.

Jak przekazały władze kurortu, w wyniku awarii rannych zostało kilka osób, jednak ich stan nie zagrażał życiu. Dwie trafiły do szpitala, jedna z kobiet doznała złamania ramienia. Sytuacja na stoku została szybko przywrócona do normy.

Według telewizji WCNC wśród poszkodowanych były dwie studentki, które jechały jednym z niefortunnych krzesełek w trakcie awarii.

Jak czytamy, woda uderzyła w krzesełko z taką siłą, że kobiety zostały wyrzucone z miejsca i spadły na ziemię. Jedna z nich, 19-letnia Emma, skończyła z wieloma siniakami, natomiast jej koleżanka doznała urazu kręgosłupa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: tatromaniak.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

Czytaj więcej >

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >