Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów
Ania Radke
Ania Radke 13.01.2022 13:30

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

rome-ga392b1f8f 1280
fot. Pixabay

Watykan zdecydował się na zaostrzenie przepisów antypandemicznych, a także kary za ich złamanie. Część z nich dotknie również turystów, przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek Ffp2 w miejscach zamkniętych.

Watykan zaostrza restrykcje przeciwpandemiczne. Oprócz obowiązku noszenia maseczek Ffp2 w miejscach zamkniętych rozszerzono również wymóg posiadania wzmocnionej przepustki sanitarnej. Będzie wystawiana ona tylko na podstawie szczepienia przeciwko COVID-19 lub wyleczenia.

Nowe restrykcje w Watykanie

Zgodnie z nowymi zazadami, wstęp do Muzeów Watykańskich i rezydencji w Castel Gandolfo będzie możliwy tylko ze wzmocnionym tzw. Green Pass dla zaszczepionych i wyleczonych można wejść.

Ten sam obowiązek wprowadzono dla wszystkich uczestników sympozjów i konferencji w watykańskich urzędach.

Nowe zasady zostały ogłoszone tuż po tym, gdy we Włoszech wprowadzono nowe rozporządzenia w związku z kolejną falą zakażeń. Gubernatorat Państwa Watykańskiego podniósł poziom restrykcji i opublikował tabelę wysokości kar.

Brak maseczki, lub noszenie jej w niewłaściwy sposób i brak przestrzegania dystansu społecznego, grozi karą od 25 do 50 euro. Jeśli jednak dochodzi do tego w miejscach publicznych, grzywna wzrasta o 160 euro.

Natomiast naruszenie przepisów o zakazie zgromadzeń w miejscach publicznych grozi grzywną od 25 do 160 euro, a naruszenie przepisów o obowiązku izolacji bądź kwarantanny - 1500 euro. W przypadku ponownego naruszenia przepisów wszystkie kary ulegają podwojeniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Tagi: