Turysci.pl
rome-ga392b1f8f 1280

fot. Pixabay

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

26 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Watykan zdecydował się na zaostrzenie przepisów antypandemicznych, a także kary za ich złamanie. Część z nich dotknie również turystów, przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek Ffp2 w miejscach zamkniętych.

Watykan zaostrza restrykcje przeciwpandemiczne. Oprócz obowiązku noszenia maseczek Ffp2 w miejscach zamkniętych rozszerzono również wymóg posiadania wzmocnionej przepustki sanitarnej. Będzie wystawiana ona tylko na podstawie szczepienia przeciwko COVID-19 lub wyleczenia.

Nowe restrykcje w Watykanie

Zgodnie z nowymi zazadami, wstęp do Muzeów Watykańskich i rezydencji w Castel Gandolfo będzie możliwy tylko ze wzmocnionym tzw. Green Pass dla zaszczepionych i wyleczonych można wejść.

Ten sam obowiązek wprowadzono dla wszystkich uczestników sympozjów i konferencji w watykańskich urzędach.

Nowe zasady zostały ogłoszone tuż po tym, gdy we Włoszech wprowadzono nowe rozporządzenia w związku z kolejną falą zakażeń. Gubernatorat Państwa Watykańskiego podniósł poziom restrykcji i opublikował tabelę wysokości kar.

Brak maseczki, lub noszenie jej w niewłaściwy sposób i brak przestrzegania dystansu społecznego, grozi karą od 25 do 50 euro. Jeśli jednak dochodzi do tego w miejscach publicznych, grzywna wzrasta o 160 euro.

Natomiast naruszenie przepisów o zakazie zgromadzeń w miejscach publicznych grozi grzywną od 25 do 160 euro, a naruszenie przepisów o obowiązku izolacji bądź kwarantanny - 1500 euro. W przypadku ponownego naruszenia przepisów wszystkie kary ulegają podwojeniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >