Turysci.pl > Polska > Zaginięcie turysty w Tatrach. Polscy i słowaccy ratownicy w akcji
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:22

Zaginięcie turysty w Tatrach. Polscy i słowaccy ratownicy w akcji

chochoowska-valley-gc1e6d3ed8 1280
fot. Pixabay/ ArturWilk1981

Polscy i słowaccy ratownicy w Tatrach poszukują turysty, który zaginął w rejonie Doliny Chochołowskiej. Pomocy potrzebował także mężczyzna, który zsunął się po oblodzonym zboczu Bystrej w Tatrach Zachodnich.

Ratownicy TOPR oraz słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby od rana poszukują turysty, który zaginął w rejonie Doliny Chochołowskiej - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Zaginięcie turysty w Tatrach

59-letni mężczyzna wybrał się wczoraj samotnie na grań Tatr Zachodnich i do tej pory nie wrócił. Zaginięcie turysty zgłosiła ratownikom zaniepokojona rodzina, która straciła z nim kontakt. TOPR zaapelował do osób, które wczoraj spotkały samotnego mężczyznę między Rakoniem a Starorobociańskim Wierchem o pilny kontakt w celu odnalezienia turysty.

https://www.facebook.com/1909.topr/posts/1724283651112420

Inny turysta zsunął się 300 metrów po oblodzonym zboczu

Do innego wypadku doszło w środę po południu. 32-letni polski turysta próbował zejść ze szczytu Bystrej w Tatrach Zachodnich i zsunął się około 300 metrów po oblodzonym zboczu.

- Długi upadek na oblodzonym terenie spowodował poważne obrażenia nogi, a także ręki, barków i liczne zadrapania na twarzy - czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku przez Horská záchranná služba.

Mężczyzna został znaleziony przez załogę śmigłowca. Ratownicy udzielili mu pomocy medycznej i następnie przetransportowali go do słowackiego szpitala w Popradzie.

https://www.facebook.com/hzs.sk/posts/291084993059773

Czarna seria wypadków w Tatrach

W Tatrach od tygodnia trwa czarna seria wypadków. Codziennie dochodzi do groźnych wypadków w związku z bardzo trudnymi, zimowymi warunkami turystycznymi.

- Przypominamy, że do wędrowania w takich warunkach konieczne jest bezbłędne chodzenie w rakach oraz umiejętność posługiwania się czekanem - podkreślają ratownicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, Gazeta.pl

Tagi: