Turysci.pl
chochoowska-valley-gc1e6d3ed8 1280

fot. Pixabay/ ArturWilk1981

Zaginięcie turysty w Tatrach. Polscy i słowaccy ratownicy w akcji

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polscy i słowaccy ratownicy w Tatrach poszukują turysty, który zaginął w rejonie Doliny Chochołowskiej. Pomocy potrzebował także mężczyzna, który zsunął się po oblodzonym zboczu Bystrej w Tatrach Zachodnich.

Ratownicy TOPR oraz słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby od rana poszukują turysty, który zaginął w rejonie Doliny Chochołowskiej - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

rome-ga392b1f8f 1280

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

CZYTAJ DALEJ

Zaginięcie turysty w Tatrach

59-letni mężczyzna wybrał się wczoraj samotnie na grań Tatr Zachodnich i do tej pory nie wrócił. Zaginięcie turysty zgłosiła ratownikom zaniepokojona rodzina, która straciła z nim kontakt.

TOPR zaapelował do osób, które wczoraj spotkały samotnego mężczyznę między Rakoniem a Starorobociańskim Wierchem o pilny kontakt w celu odnalezienia turysty.

Inny turysta zsunął się 300 metrów po oblodzonym zboczu

Do innego wypadku doszło w środę po południu. 32-letni polski turysta próbował zejść ze szczytu Bystrej w Tatrach Zachodnich i zsunął się około 300 metrów po oblodzonym zboczu.

- Długi upadek na oblodzonym terenie spowodował poważne obrażenia nogi, a także ręki, barków i liczne zadrapania na twarzy - czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku przez Horská záchranná služba.

Mężczyzna został znaleziony przez załogę śmigłowca. Ratownicy udzielili mu pomocy medycznej i następnie przetransportowali go do słowackiego szpitala w Popradzie.

Czarna seria wypadków w Tatrach

W Tatrach od tygodnia trwa czarna seria wypadków. Codziennie dochodzi do groźnych wypadków w związku z bardzo trudnymi, zimowymi warunkami turystycznymi.

- Przypominamy, że do wędrowania w takich warunkach konieczne jest bezbłędne chodzenie w rakach oraz umiejętność posługiwania się czekanem - podkreślają ratownicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >