Turysci.pl
Słowacki Raj robi piorunujące wrażenie.

Fot. Wikipedia.org/ Margoz/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Słowacki Raj podbił serca Polaków. Przepiękne miejsce, warto odwiedzić

27 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Słowacki Raj podbija serca tysięcy turystów, a trend na odwiedziny południowych sąsiadów dotarł również do Polski. Co warto wiedzieć o absolutnym hicie tegorocznego sezonu?

Słowacki Raj jest prawdziwą Mekką dla miłośników turystyki górskiej. Wspaniałe widoki, zarówno szlaki dla doświadczonych, jak i ścieżki wytyczone specjalnie pod mniej wyćwiczonych piechurów - atrakcji jest naprawdę sporo, jednak przed wyjazdem na południe należy wiedzieć kilka rzeczy.

Słowacki Raj - atrakcje

Redakcja Super Expressu postanowiła sprawdzić najciekawsze szlaki regionu i jednogłośnie postawiła na trasę z Podlesoka. Turyści powinni się nastawić na 8-godzinny marsz z punktu startowego w stronę wąwozu Suchá Belá, następnie do Kláštoriska, aby pod koniec skierować się na dół do Hornadu. Brzegiem ostatniego wzniesienia można dotrzeć bezpośrednio do Podlesoka. Jest to świetna opcja dla jednodniowych urlopowiczów, jednak Słowacki Raj ma o wiele więcej do zaoferowania.

Słowacki Raj to w sumie 300 km samych szlaków górskich, w tym aż 150 km przeznaczonych specjalnie dla rowerzystów. Całkiem dobrym pomysłem jest postawienie właśnie na taką formę zwiedzania regionu. Jeśli jednak komuś pomysł przemierzania gór na rowerze spędza sen z powiek, można zdecydować się na krzesełkową kolejkę linową z miejscowości Dedinky (795 m n.p.m.) aż na płaskowyż Geravy (1020 m n.p.m.). Bajeczny widok gwarantowany.

Słowacki Raj - transport i ceny

Jednak przed wyjazdem należy zwrócić również uwagę na kilka praktycznych szczegółów. Najczęstszym dylematem potencjalnych urlopowiczów jest dojazd. Zmotoryzowani mogą postawić na przejście w Łysej Polanie (które jest już otwarte). Słowacki Raj znajduje się zaledwie 65 km od polskiej granicy. Jeśli jednak ktoś chciałby skorzystać z komunikacji miejskiej, warto postawić na słowackie linie autobusowe, które kursują nawet z Zakopanego. Ze stolicy polskich Tatr do Słowackiego Raju dotrzemy w około 6 godzin. Nie powinny też przerażać 3 przesiadki - wszystkie połączenia są ze sobą zintegrowane. 

Jeśli chodzi o potencjalne koszta, wstęp do Parku Narodowego Słowacki Raj to kwestia 2 euro za jednodniową wejściówkę, a do Dobszyńskiej Jaskini Lodowej - 9 euro. Jak ustalili dziennikarze SE, ta ostatnia atrakcja będzie otwarta już od 1 lipca. Warto też zainteresować się kwestią noclegu. W tej kwestii redakcja Super Expressu szczególnie poleca Autocamping Podlesok, Pensjonat Ranč Podlesok oraz Hotel Slovenský Raj. Podpisujemy się pod tymi propozycjami!

Źródło: Super Express Podróże

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >