Chatka Puchatka skrywała hałdę śmieci.Fot. Wikipedia.org/ Piotr Tysarczyk/ CC BY-SA 2.5/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.pl

Ogromny wstyd i skandal. Odkopali przy Chatce Puchatka całą smutną prawdę

Chatka Puchatka, czyli najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, skrywało niemały sekret. Podczas przygotowań do przebudowy obiektu wykopano śmierdzącą tajemnicę.

Chatka Puchatka w Bieszczadach co roku zapraszała w swoje progi tysiące turystów, jednak teraz cały obiekt przechodzi niemałą metamorfozę. W maju 2020 roku władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego poinformowały, że Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej jest już rozebrana i czeka na architektoniczny wizaż. Niestety teraz na jaw wyszła przykra sprawa.

Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznieDwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznieCzytaj dalej

Chatka Puchatka i śmierdzący problem

Przebudowa słynnego ośrodka na Połoninie Wetlińskiej trwa w najlepsze. Pomimo pewnych poślizgów spowodowanych ulewnymi deszczami w maju i czerwcu, Chatka Puchatka doczeka się całkowicie nowej odsłony. Niestety, w trakcie prac odkryto smutną rzecz. Plany architektoniczne wymagały wyburzenia starych murów oraz odkopania części fundamentów. Właśnie na tym etapie pracownicy budowy natrafili na śmierdzący problem. Przed kolejnymi pracami należy uporać się z niecodzienną przeszkodą.

– [Znaleziono] około 40 metrów sześciennych śmieci, które przez lata były zakopywane pod schroniskiem. Trzeba teraz wszystkie odpady zutylizować i dopiero wówczas mogą ruszyć prace przy podpiwniczeniu – relacjonuje cytowany przez portal carpatiabiznes.pl dr Ryszard Prędki, dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Chatka Puchatka - kiedy otwarcie?

Przebudowa schroniska była podyktowana nadszarpniętym już stanem całego obiektu. Chatka Puchatka powstała krótko po II wojnie światowej i współcześnie nie oferowała wygód, które odpowiadałyby dużej części turystów. Ponadto, redakcja carpatiabiznes.pl zwraca również uwagę na stosunkowo niewielkie wymiary ośrodka. Warto jednak zaznaczyć, że nowa odsłona schroniska nie będzie odbiegała od tradycyjnego stylu regionu.

Dzisiaj grzeje: 1. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Teraz architekci postawią na kamienną podmurówkę oraz drewniane bale. Opierając się na wizualizacjach obiektu, dachy są wysokie i spadziste, a całość utrzymana będzie w surowym, acz klimatycznym stylu typowego ośrodka górskiego. Szacowany koszt inwestycji to 3 mln 700 tys. zł (z czego 2,3 mln pochodzi ze środków unijnych). Chatka Puchatka ma być ponownie oddana do użytku pod koniec 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddech
  2. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: Carpatia Biznes

Następny artykuł