Turysci.pl
Chatka Puchatka skrywała hałdę śmieci.

Fot. Wikipedia.org/ Piotr Tysarczyk/ CC BY-SA 2.5/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.pl

Ogromny wstyd i skandal. Odkopali przy Chatce Puchatka całą smutną prawdę

30 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Chatka Puchatka, czyli najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, skrywało niemały sekret. Podczas przygotowań do przebudowy obiektu wykopano śmierdzącą tajemnicę.

Chatka Puchatka w Bieszczadach co roku zapraszała w swoje progi tysiące turystów, jednak teraz cały obiekt przechodzi niemałą metamorfozę. W maju 2020 roku władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego poinformowały, że Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej jest już rozebrana i czeka na architektoniczny wizaż. Niestety teraz na jaw wyszła przykra sprawa.

Chatka Puchatka i śmierdzący problem

Przebudowa słynnego ośrodka na Połoninie Wetlińskiej trwa w najlepsze. Pomimo pewnych poślizgów spowodowanych ulewnymi deszczami w maju i czerwcu, Chatka Puchatka doczeka się całkowicie nowej odsłony. Niestety, w trakcie prac odkryto smutną rzecz. Plany architektoniczne wymagały wyburzenia starych murów oraz odkopania części fundamentów. Właśnie na tym etapie pracownicy budowy natrafili na śmierdzący problem. Przed kolejnymi pracami należy uporać się z niecodzienną przeszkodą.

[Znaleziono] około 40 metrów sześciennych śmieci, które przez lata były zakopywane pod schroniskiem. Trzeba teraz wszystkie odpady zutylizować i dopiero wówczas mogą ruszyć prace przy podpiwniczeniu – relacjonuje cytowany przez portal carpatiabiznes.pl dr Ryszard Prędki, dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Chatka Puchatka - kiedy otwarcie?

Przebudowa schroniska była podyktowana nadszarpniętym już stanem całego obiektu. Chatka Puchatka powstała krótko po II wojnie światowej i współcześnie nie oferowała wygód, które odpowiadałyby dużej części turystów. Ponadto, redakcja carpatiabiznes.pl zwraca również uwagę na stosunkowo niewielkie wymiary ośrodka. Warto jednak zaznaczyć, że nowa odsłona schroniska nie będzie odbiegała od tradycyjnego stylu regionu.

Teraz architekci postawią na kamienną podmurówkę oraz drewniane bale. Opierając się na wizualizacjach obiektu, dachy są wysokie i spadziste, a całość utrzymana będzie w surowym, acz klimatycznym stylu typowego ośrodka górskiego. Szacowany koszt inwestycji to 3 mln 700 tys. zł (z czego 2,3 mln pochodzi ze środków unijnych). Chatka Puchatka ma być ponownie oddana do użytku pod koniec 2021 roku.

Źródło: Carpatia Biznes

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >