Turystyka w Polsce notowała wzrosty.Flickr.com/ Kancelaria Premiera

Rząd nie spodziewał się tak dużego wzrostu. Polska przekroczyła kolejną granicę. Dane są zatrważające

Turystyka krajowa w zeszłym roku pobiła ważny rekord. Najnowsze dane Ministerstwa dają nadzieję na rozwinięcie sektora w następnych sezonach. Obcokrajowcy naprawdę polubili kraj nad Wisłą.

Turystyka w Polsce odnotowała ważny wynik. Jak podaje Ministerstwo Rozwoju, w 2019 roku Polskę odwiedziło aż 21,1 mln przyjezdnych z zagranicy, czyli o 7,8 proc więcej niż w roku poprzednim (2018 r. - 19,6 mln). W większości byli to obywatele Unii Europejskiej, jednak są też pewne zaskoczenia.

Przywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z ChorwacjiPrzywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z ChorwacjiCzytaj dalej

Turystyka notowała wzrosty

Dane z 2019 roku pokazują, że spośród 21,1 mln urlopowiczów zagranicznych, aż 19,6 mln pochodziło z krajów członkowskich UE. Jak podaje Rzeczpospolita, stawkę otwierają Niemcy - 7 mln (w 2018 r. - 6,7 mln), ale następnie już obywatele państw spoza UE. Ukraińcy - 2,6 mln (w 2018 r, - 2 mln), później Brytyjczycy - 1 mln (w 2018 r. - 919,4 tys.), Rosjanie - 955,3 tys. (w 2018 r. - 919,3 tys.) oraz Białorusini – 807,4 tys. (w 2018 roku - 793,1 tys.). Według ekspertów polska turystyka jest dla obcokrajowców ciekawa m.in. ze względu na ceny.

– Polska jest kierunkiem niezwykle atrakcyjnym dla gości zagranicznych, może pochwalić się bogatą ofertą turystyczną. Dominuje turystyka kulturowa, ale bardzo szybko rozwijają się inne segmenty, w tym turystyka zdrowotna czy aktywna. Nasza oferta cechuje się relatywnie niskimi cenami w stosunku do jakości oferowanych usług – mówi cytowany przez Rzeczpospolitą Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska turystyka była na plusie

Według zestawienia redakcji Rzeczpospolitej, w 2019 roku polska turystyka odnotowała łączną liczbę przyjezdnych z USA, Kanady, Korei Południowej, Japonii i Australii na poziomie 892 tys. (w 2018 r. - 806,7 tysiąca). Ten wskaźnik pokazuje, że popularność Polski wśród turystów z Ameryki, a także Dalekiego Wschodu wzrosła o 10,6 proc. Zważywszy na odległość i nie zawsze korzystne połączenia lotnicze, sytuacja naprawdę dobrze rokuje na następne sezony. Co ciekawe, z takich państw jak Norwegia, Szwajcaria, Turcja, Chiny, Brazylia, Izrael i Indie turyści przyjeżdżali również chętniej niż w 2018 roku – łącznie 1,6 mln w porównaniu z 1,5 mln.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

- W efekcie zwiększonej aktywności turystycznej zarówno nierezydentów, jak i mieszkańców Polski (podróże po Polsce i za granicę) odnotowano wzrost łącznych wydatków w gospodarce turystycznej o 13,8 procent oraz wzrost udziału gospodarki turystycznej w tworzeniu PKB do poziomu 6,3 procent – szacuje Ministerstwo Rozwoju w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł