polacy nie polecą na maltę

Kolejny kraj otwiera się na turystów, ale nie przyjmie Polaków. Dlaczego nas nie chcą?

Polacy nie będą mieli możliwości wyjazdu do kolejnego kraju. Rząd zdecydował o otwarciu portów i lotnisk, jednak na teren państwa będą mogli wejść tylko nieliczni. Na liście nie uwzględniono Polaków.

Polacy nie wyjadą w kolejne miejsce mimo zniesienia tam części restrykcji. Władze wyspy zdecydowały, że granice będą mogli przekroczyć mieszkańcy niektórych państw, wśród których nie uwzględniono Polski. Lista może być jednak stopniowo rozszerzana.

Zaginięcie dziecka, którym żył cały świat. Zniknęła z hotelu, po latach ujawniono nowe informacjeZaginięcie dziecka, którym żył cały świat. Zniknęła z hotelu, po latach ujawniono nowe informacjeCzytaj dalej

Polacy nie polecą na Maltę

Maltańskie Ministerstwo Turystyki i Ochrony Konsumentów i narodowa organizacja turystyczna Malta Tourism Authority poinformowały, że od 1 maja zostanie wznowiony ruch pasażerski na wyspę. Kraj ogłosił listę państw, których obywatele będą mogli przyjechać tam w celach turystycznych. Wśród nich zabrakło niestety Polski.

Lista opiera się na niskim wskaźniku zachorowań na Covid-19. Osoby, które już od 1 lipca będą mogł przylecieć na wyspę to obywatele Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Luksemburga, Irlandii, Islandii, Danii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Węgier, Cypru i Izraela. Rząd wyspy planuje również wznowić połączenia z Sycylią i Sardynią.

– Ponowne otwarcie międzynarodowego lotniska na Malcie, naszej głównej bramy do świata, ma dla nas fundamentalne znaczenie. Przed nami nowe wyzwania, z którymi pojawiają się nowe możliwości. Jesteśmy gotowi, aby odbudować rentowność sektora turystycznego, który zapewnia tysiące miejsc pracy i jest tak ważny dla maltańskiej gospodarki – mówi dyrektor generalny MTA Johann Buttigieg, cytowany przez Rzeczpospolitą.

Na lotnisku i w samolotach wdrożone zostaną nowe zasady higieny i bezpieczeństwa, w tym obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas lotu czy pomiary temperatury przed i po locie. Podobne kroki zastosowano również na lotniskach w Polsce.

– Przez cały czas trwania pandemii, gdy wstrzymano międzynarodowe podróże, dbaliśmy, aby Wyspy Maltańskie pozostawały w pamięci turystów, organizując kampanię „Dream Malta now, visit later” (marz o Malcie teraz, odwiedź ją później – red.). Otwierając lotnisko, możemy zacząć informować naszych zagranicznych partnerów i klientów, że czas, w którym Malta pozostawała jedynie w sferze marzeń, zakończył się. Podróże nie zaczną się od razu i z każdego kraju na świecie, jest to jednak ważny pierwszy krok, na który gospodarka i społeczeństwo z niecierpliwością czekali – dodaje zastępca dyrektora generalnego MTA i dyrektor ds. marketingu Carlo Micallef cytowany przez Rzeczpospolitą.

Malta na pomoc dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu pandemii przeznaczyła 1,8 miliarda euro. Pracownikom najbardziej pokrzywdzonych sektorów rząd wypłaca 800 euro miesięcznie do czasu całkowitego ożywienia tamtejszej gospodarki.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcieli wpuszczać Polaków, zmienili zdanie po kilku godzinach. Są wyjaśnienia, przykre słowa
2. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Malta odnotowała łącznie 620 przypadków zakażeń SARS-CoV-2 oraz 9 zgonów. Na podstawie raportów i badań Komisja Europejska, Wspólnota Narodów, Światowa Organizacja Zdrowia i Światowa Organizacja Turystyki uznały ją za jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt
  2. Kot zobaczył ogromny welon. Panna młoda nie tak wyobrażała sobie swój ślub
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Media podały tragiczną informację. Trener Milika i Zielińskiego w żałobie, stracił najbliższą osobę

źródło: rp.pl

Następny artykuł