Turysci.pl > Malta

Malta

Malta to jedna z wielu rajskich wysp, które każdego lata zalewane są przez tłumy turystów. Idealna pogoda i piękne plaże pozwalają na relaks i odpoczynek.

Valletta
23.07.2023 19:01 "Poczujesz się, jakbyś był w siódmym niebie". Ten wyspiarski kraj stał się drugim domem Polaków

Wakacje trwają. Podczas gdy wiele osób wypoczywa na all inclusive w Turcji, Egipcie, czy Grecji, inni szukają niestandardowej formy wypoczynku. Piękne plaże, cudowną architekturę i gościnnych ludzi spotykają na Malcie. Ten mały wyspiarski kraj w ostatnich latach stał się prawdziwym drugim domem Polaków. A turyści z naszego kraju podróżują tu przez cały rok.Na czym polega magia Malty? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Johnem Mary Attardem, regionalnym dyrektorem Maltańskiej Organizacji Turystycznej. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie da się tego zamknąć w kilku zdaniach. Najlepiej zobaczyć to na własne oczy.

Atak tuńczyka na plaży
23.06.2023 17:59 Krzyk i płacz dzieci na plaży w lubianym przez Polaków kraju. Ludzie w popłochu uciekali z wody

Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna, a piękna pogoda zachęca do plażowania i morskich kąpieli. Na uwielbianej przez Polaków Malcie spokój plażowiczów zakłócić szarżujący "rekin".Malta w ostatnich latach przebojem wdarła się na topowe miejsca na liście najpopularniejszych wakacyjnych kierunków w Polsce. Wyspa, której powierzchnia jest zbliżona do tej zajmowanej przez Kraków, ma bardzo wiele do zaoferowania. To prawdziwy raj dla miłośników pływania, nurkowania, a także wędrowania. 

Valletta
19.05.2023 15:04 Ten wyspiarski kraj oszukuje diabła i rozkochuje w sobie turystów. Można tu spędzić tanie wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a ty nadal nie zaplanowałeś wyjazdu? Mamy idealną propozycję. Niewielki kraj, którego powierzchnia jest nieco mniejsza od Krakowa, zaskakuje niesamowitymi widokami, morzem, szlakami trekkingowymi i historią.O jakim kraju mowa? Malta to prawdziwy raj dla osób, które marzą o połączeniu aktywnego urlopu z chwilami odpoczynku na plażach. Co ważne, tygodniowe wakacje można zarezerwować tutaj za ok. 1500 zł od osoby. Podpowiadamy jak to zrobić.

None
22.02.2023 12:27 Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

Wszyscy miłośnicy słońca zapewne już od tygodni z niecierpliwością wyczekują na przyjście wiosny. Aby szybciej nacieszyć organizm promieniami słonecznymi i zdecydowanie cieplejszą pogodą, świetnym pomysłem jest podróż na Maltę. W tym kraju prócz rajskich widoków nie zabraknie również ciekawych atrakcji.Malta to doskonały kierunek na wakacje jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Nawet w marcu można zazwyczaj liczyć tam na wiele godzin słońca, zdecydowanie cieplejszą temperaturę niż w Polsce oraz atrakcje włącznie z zabytkami, które powinien zobaczyć każdy szanujący się podróżnik. Jednak w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie pojawia się jedno “ale”.

malta
09.04.2022 11:36 Malta łagodzi restrykcje. Jakie warunki trzeba spełnić, odwiedzając wyspę?

Maltański rząd ładzgodzi restrykcje covidowe. Od poniedziałku 11 kwietnia, turyści z państw wpisanych na czerwoną listę, w tym z Polski, będą mogli odwiedzić wyspę, nawet jeżeli nie są w pełni zaszczepioni przeciwko COVID-19. Wymagane będzie jednak okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca.Dotychczas Malta była otwarta jedynie dla osób zaszczepionych. Ozdrowieńcy i osoby niezaszczepione, nawet takie które posiadały negatywny wynik testu PCR, były kierowane na przymusową i płatną kwarantannę. Wkrótce ma się to zmienić.

Malta
24.03.2022 22:17 Malta będzie wpuszczać wyłącznie osoby zaszczepione

Malta od 14 lipca będzie wpuszczać wyłącznie osoby zaszczepione na COVID-19. Wyjątek stanowią dzieci do 12 roku życia, które będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Ograniczenia dotkną zarówno turystów, jak i mieszkańców Malty.Malta jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem wśród turystów, również tych z Polski. Niestety, wiele osób będzie musiało zrezygnować ze swoich wyjazdów - od 14 lipca kraj ten nie będzie wpuszczał osób niezaszczepionych.

Malta zaostrza restrykcje
24.03.2022 22:16 Malta zmienia zasady wjazdu. Test trzeba zrobić przed wylotem

Malta zmienia przepisy graniczne dla podróżnych z zagranicy. Zgodnie z nowymi, bardziej rygorystycznymi zasadami, turyści zobowiązani są do wykonania testu na COVID-19 jeszcze przed wylotem. Wcześniej badanie można było przejść na miejscu, po wylądowaniu, a jego koszt spoczywał na maltańskim rządzie. Malta zaostrza przepisy graniczne dla turystów z zagranicyTest na obecność COVID-19 trzeba wykonać przed podróżą. Niemożliwe jest zrobienie go po przylocie, na lotnisku, tak jak działało to do tej pory Zaświadczenie o szczepieniu, wydane przez inny kraj, nie zwalnia z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy przekraczaniu granic MaltyRząd Malty w ostatnich miesiącach robił wszystko, by przekonać zagranicznych turystów do spędzenia wakacji w tym kraju. Jakiś czas temu części podróżnych oferowano nawet dopłaty do wakacji, o ile pobyt będzie trwał dłużej niż 3 dni i spełni się inne warunki. Ułatwieniem dla podróżnych miała być także możliwość wykonania testu na COVID-19 po przylocie, na tamtejszym lotnisku. Koszt takiego badania pokrywał maltański rząd. Najwyraźniej jednak to udogodnienie straciło już na wartości, bo politycy zadecydowali o zrezygnowaniu z niego i zaostrzeniu przepisów granicznych.

Malta
24.03.2022 22:13 Malta będzie płacić turystom za przyjazd. Można zgarnąć prawie 1000 złotych

Malta wpadła na pomysł, jak zachęcić turystów do przyjazdu. Tamtejsze władze ogłosiły, że będą dopłacać nawet po 200 euro osobom, które zdecydują się na wakacje na wyspie. Aby uzyskać dopłatę, trzeba spędzić tam co najmniej 3 noce.Władze Malty ogłosiły w piątek, że 1 czerwca zniesiona zostanie większość restrykcji obowiązujących w tym kraju. Turyści, którzy pojawią się tam od tego dnia, będą mieli szansę na uzyskanie dofinansowania swoich wakacji.

malta
24.03.2022 22:12 Malta otwiera granice dla obywateli UE. Są jednak warunki, należy być zaszczepionym

Malta zdecydowała się na ponowne otwarcie na turystów z Unii Europejskiej wraz z początkiem czerwca. Niestety, wakacjami bez żadnych ograniczeń będą mogły cieszyć się na razie tylko osoby, które zdążyły przyjąć dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.Malta planuje otwarcie na zagranicznych turystów od 1 czerwcaOsoby zaszczepione będą mogły podróżować bez ograniczeńOsoby, które się nie zaszczepiły również będą mogły przylecieć, jednak muszą spełnić warunekOrganizacja turystyczna tego kraju Malta Tourism Authority ogłosiła, że od 1 czerwca wznowiony zostanie międzynarodowy ruch turystyczny. Jak tłumaczą, szybkie tempo szczepień na Malcie zmniejsza ryzyko zakażenia wśród mieszkańców i podróżnych.

polacy nie polecą na maltę
24.03.2022 22:09 Kolejny kraj otwiera się na turystów, ale nie przyjmie Polaków. Dlaczego nas nie chcą?

Polacy nie wyjadą w kolejne miejsce mimo zniesienia tam części restrykcji. Władze wyspy zdecydowały, że granice będą mogli przekroczyć mieszkańcy niektórych państw, wśród których nie uwzględniono Polski. Lista może być jednak stopniowo rozszerzana.

test na covid
24.03.2022 22:06 Od dzisiaj obowiązkowe testy na Covid-19 dla części Polaków. Jest potwierdzenie, za granicą podjęli decyzję

Test na koronawirusa staje się zasadą przekraczania granic wielu państw. Wcześniej taką decyzję podjęły Niemcy, teraz dołącza do nich kolejny kraj. Nowe zasady dotkną Polaków, którzy zostaną objęci restrykcjami od 23 października.

Martyna Wojciechowska pokazała nagranie
24.03.2022 22:02 Nagranie Martyny Wojciechowskiej z małym dzieckiem obiega internet. Kulisy pracy na planie chwytają za serce

Z tego artykułu dowiesz się:jak internauci zareagowali na nagranie Wojciechowskiejdlaczego Martyna kocha podróżowaćco warto zobaczyć na MalcieMartyna Wojciechowska to prawdopodobnie najpopularniejsza polska podróżniczka. Zaczynała od prowadzenia programu "Big Brother", a potem zaczęła realizować swoją pasję, jaką jest poznawanie świata. Od kilku lat razem z telewizją TVN tworzy program "Kobieta na krańcu świata". Na Facebooku pokazała, jak wygląda praca na planie. Wygląda na to, że czasem trzeba nawet przejmować obowiązki niani.