Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Oto najpiękniejsza plaża w Europie. Polacy latają tam za grosze
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.05.2024 12:21

Oto najpiękniejsza plaża w Europie. Polacy latają tam za grosze

 Malta plaża
fot. Maltańska Organizacja Turystyczna

Organizacja European Best Destinations wyłoniła zwycięzcę w plebiscycie na najlepszą plażę Starego Kontynentu. Jak się okazuje, zakątek ten jest dobrze znany Polakom. To właśnie tam od wielu lat tłumnie spędzamy urlopy. 

Plaża na Malcie najpiękniejsza w Europie

Jak podaj organizacja European Best Destinations to właśnie plaża w zatoce Ghajn Tuffieha na Malcie może pochwalić się mianem najpiękniejszej. Miejsce to otrzymało ponad 103 tys. głosów z 116 krajów. 

Nieziemska plaża Ghajn Tuffieha, przez wielu nazywana Rivierą, znajduje się w północno-zachodniej części wyspy Malta, w okolicach miejscowości Mġarr. 

Atrakcje przy plaży Ghajn Tuffieha

Jak podają organizatorzy konkursu, plaża może poszczycić się posiadaniem tytułu Błękitnej Flagi, która symbolizuje najwyższy standard czystości, jak i rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. 

Czytaj więcej: Pojechała na all inclusive do Turcji. “Pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłam”

Dodatkowo, Ghajn Tuffieha charakteryzuje nierówna linia brzegowa z gliniastymi zboczami i zapierającymi dech w piersiach klifami. Ciekawostką jest, że w okolicy znajdują się słynne na całą wyspę pozostałości po łaźniach rzymskich. 

Co zobaczyć na Malcie?

Malta, mimo, że jest niewielką wyspą, oferuje przyjezdnym bardzo dużo atrakcji i przystępne ceny - zarówno lotów, jak i noclegów czy wyżywienia na miejscu. 

Zdecydowanie warto wybrać się do stolicy wyspy - Valletty. To barokowe miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wąskimi, urokliwymi uliczkami dotrzecie m.in. do katedry św. Jana, w których będziecie mogli podziwiać malowidła samego Caravaggia, do Fontanny Trytona czy Pałacu Wielkich Mistrzów. Będąc na Malcie koniecznie spróbujcie świeżych ryb i owoców morza i zażyjcie kąpieli w Blue Lagoon na pobliskiej wyspie Comino. 

Czytaj więcej: Ułóż warstwami herbatniki, krem i banany. Ten przepis jest godny nagrody