Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 22.02.2023 12:27

Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

None
pixabay/user32212

Wszyscy miłośnicy słońca zapewne już od tygodni z niecierpliwością wyczekują na przyjście wiosny. Aby szybciej nacieszyć organizm promieniami słonecznymi i zdecydowanie cieplejszą pogodą, świetnym pomysłem jest podróż na Maltę. W tym kraju prócz rajskich widoków nie zabraknie również ciekawych atrakcji.

Malta to doskonały kierunek na wakacje jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Nawet w marcu można zazwyczaj liczyć tam na wiele godzin słońca, zdecydowanie cieplejszą temperaturę niż w Polsce oraz atrakcje włącznie z zabytkami, które powinien zobaczyć każdy szanujący się podróżnik. Jednak w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie pojawia się jedno “ale”.

Wczasy poza sezonem - Malta zachwyca również w marcu

Wszyscy, którzy zdecydowali się na urlop w marcu, koniecznie powinni rozważyć podróż na Maltę. Wyprawa kusi nie tylko korzystnymi w tym okresie cenami, stosunkowo krótkim lotem, ale także korzystną temperaturą, która wynosi zazwyczaj około 20 stopni w trakcie dnia. To warunki odpowiednie nie tylko do odpoczynku, ale również zwiedzania zabytków, a tych na wyspie zdecydowanie nie brakuje.

Malta to najdalej wysunięte na południe państwo w całej Europie. Jej trzy główne wyspy to Malta, Gozo i Comino. Ostatnią z nich niektórzy porównują nawet do Karaibów i Seszeli, ze względu na turkusowy odcień wody. Gozo zachęca natomiast urokliwymi miasteczkami i wioskami oraz lokalnymi specjałami, które pokochali turyści. 

Z kolei Valetta, która jest stolicą Malty to najbardziej słoneczna miejscowość na Starym Kontynencie. Z niej można dostać się do pierwszej stolicy kraju - Mindy oraz odwiedzić Grotę i katakumby św. Pawła w Rabacie. Jednak nie można zapomnieć o pięknych, skalistych wybrzeżach, które podbiły serca wielu zwiedzających. Podróżom po wyspie sprzyja fakt, że jest ona mocno zurbanizowana. 

 

 

 

Gdzie na karnawał, jeśli nie do Rio de Janeiro? 6 najlepszych imprez karnawałowych w Europie

Sejsmolodzy ostrzegają podróżujących na Maltę

Niedawno cały świat obiegły wieści o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,8, które najbardziej dotknęło Turcję i Syrię. W ostatnim czasie wstrząsy dało się odczuć również w niektórych krajach w Europie. Była to choćby Chorwacja, Grecja, czy właśnie Malta. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym turyści zaczynają zastanawiać się, czy wyjazd tam będzie w pełni bezpieczny.

Niestety zapobieganie lub dokładne przewidywanie trzęsienia ziemi jest niemożliwe. Eksperci na podstawie lat obserwacji i badań są jednak w stanie oszacować, najbardziej prawdopodobne miejsce jego wystąpienia, a nawet skutki, jakie za sobą przyniesie.

European Facilities for Earthquake Hazard and Risk to sieć zrzeszająca organizacje, które zajmują się badaniami nad ryzykiem i zagrożeniami wystąpienie wstrząsów w Europie. Z ich raportów wynika, że najbardziej narażone są na nie kraje takie jak: Turcja, Grecja, Albania, Włochy oraz Rumunia. Jednak na przedstawionej przez nich liście znalazły się również lokalizacje, które wśród Polaków cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, a są to Chorwacja i właśnie Malta.

- Region śródziemnomorski jest jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów na świecie. Malta, choć znajduje się z dala od bardzo aktywnych obszarów, nadal jest częścią systemów tektonicznych w basenie Morza Śródziemnego i dlatego stoimy w obliczu ryzyka podobnego do tego, które występuje w innych krajach - mówi Matthew Agius z University of Malta's Seismic Monitoring and Research Gruop cytowany przez Interię.

Wszystko wskazuje na to, że ze względu na ostatnie wstrząsy w obszarze basenu Morza Śródziemnego, ryzyko wystąpienia trzęsienia ziemi w jego okolicach niewątpliwie wzrosło. Prawdopodobieństwo tak silnych wstrząsów, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, jest jednak stosunkowo niskie. Mimo to każdy turysta powinien liczyć się z nim, planując wyjazd do krajów potencjalnie zagrożonych.

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

 

źródło: seniorka-z-plecakiem.pl; turystyka.wp.pl; kobieta.interia.pl

Tagi: Malta Europa
To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi
Góry Stołowe porównuje się do krainy prosto z baśni, a wprost nierealne krajobrazy hipnotyzują nas o każdej porze roku. Być może nie wszyscy miłośnicy górskich wycieczek zdają sobie sprawę, że to właśnie w pasmie Sudetów Środkowych powstawały zdjęcia do światowego hitu filmowego “Opowieści z Narnii”. Producenci byli pod tak wielkim wrażeniem, że wrócili do Polski, by nakręcić kolejne części!Góry Stołowe to świetny cel podróży nie tylko dla pasjonatów gór, ale także fanów przygód Piotra, Edmunda, Zuzanny i Łucji znanych z “Opowieści z Narnii” - serii książek i adaptacji filmowych, które podbiły serca dzieci oraz dorosłych z całego świata. Mimo iż pierwsza część weszła na srebrne ekrany 18 lat temu, przygody czwórki rodzeństwa nadal są uwielbiane i chętnie oglądane. Jeśli jeszcze nie masz planów na weekend, koniecznie rozważ tę propozycję!
Czytaj dalej
Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy
Youtuber Szymon Nyczke, znany jako Książulo, postanowił przetestować jeden z najgorzej ocenianych hosteli w Warszawie. Na własnej skórze chciał się przekonać, czemu panujące tam warunki skłaniają gości do wystawiania tak niskich ocen. Oczywiście cała relacja odbyła się przed kamerami. Już po przekroczeniu progu zdał sobie sprawę, że opinie nie były na wyrost, a warunki w pokoju są skandaliczne.Decydując się na wynajem noclegu w podróży, zazwyczaj kierujemy się opiniami innych, którzy korzystali już z usług danego gospodarza. Niektóre obiekty są tak zaskakująco źle oceniane, że aż wzbudzają ciekawość. Youtuberzy często wykorzystują owiane złą sławą kwatery jako źródło kontentu na swoich kanałach. Twórca internetowy Książulo na oczach widzów przekonał się, że hostel za 120 zł za noc w Warszawie to niezapomniana przygoda, a także spełnienie marzeń miłośników dzikiej przyrody - pod warunkiem, że darzą sympatią pluskwy.
Czytaj dalej