Turysci.pl

pixabay/user32212

Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

22 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Wszyscy miłośnicy słońca zapewne już od tygodni z niecierpliwością wyczekują na przyjście wiosny. Aby szybciej nacieszyć organizm promieniami słonecznymi i zdecydowanie cieplejszą pogodą, świetnym pomysłem jest podróż na Maltę. W tym kraju prócz rajskich widoków nie zabraknie również ciekawych atrakcji.

Malta to doskonały kierunek na wakacje jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Nawet w marcu można zazwyczaj liczyć tam na wiele godzin słońca, zdecydowanie cieplejszą temperaturę niż w Polsce oraz atrakcje włącznie z zabytkami, które powinien zobaczyć każdy szanujący się podróżnik. Jednak w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie pojawia się jedno “ale”.

Wczasy poza sezonem - Malta zachwyca również w marcu

Wszyscy, którzy zdecydowali się na urlop w marcu, koniecznie powinni rozważyć podróż na Maltę. Wyprawa kusi nie tylko korzystnymi w tym okresie cenami, stosunkowo krótkim lotem, ale także korzystną temperaturą, która wynosi zazwyczaj około 20 stopni w trakcie dnia. To warunki odpowiednie nie tylko do odpoczynku, ale również zwiedzania zabytków, a tych na wyspie zdecydowanie nie brakuje.

Malta to najdalej wysunięte na południe państwo w całej Europie. Jej trzy główne wyspy to Malta, Gozo i Comino. Ostatnią z nich niektórzy porównują nawet do Karaibów i Seszeli, ze względu na turkusowy odcień wody. Gozo zachęca natomiast urokliwymi miasteczkami i wioskami oraz lokalnymi specjałami, które pokochali turyści. 

Z kolei Valetta, która jest stolicą Malty to najbardziej słoneczna miejscowość na Starym Kontynencie. Z niej można dostać się do pierwszej stolicy kraju - Mindy oraz odwiedzić Grotę i katakumby św. Pawła w Rabacie. Jednak nie można zapomnieć o pięknych, skalistych wybrzeżach, które podbiły serca wielu zwiedzających. Podróżom po wyspie sprzyja fakt, że jest ona mocno zurbanizowana. 

 

 

 

Gdzie na karnawał, jeśli nie do Rio de Janeiro? 6 najlepszych imprez karnawałowych w Europie

Gdzie na karnawał, jeśli nie do Rio de Janeiro? 6 najlepszych imprez karnawałowych w Europie

CZYTAJ DALEJ

Sejsmolodzy ostrzegają podróżujących na Maltę

Niedawno cały świat obiegły wieści o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,8, które najbardziej dotknęło Turcję i Syrię. W ostatnim czasie wstrząsy dało się odczuć również w niektórych krajach w Europie. Była to choćby Chorwacja, Grecja, czy właśnie Malta. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym turyści zaczynają zastanawiać się, czy wyjazd tam będzie w pełni bezpieczny.

Niestety zapobieganie lub dokładne przewidywanie trzęsienia ziemi jest niemożliwe. Eksperci na podstawie lat obserwacji i badań są jednak w stanie oszacować, najbardziej prawdopodobne miejsce jego wystąpienia, a nawet skutki, jakie za sobą przyniesie.

European Facilities for Earthquake Hazard and Risk to sieć zrzeszająca organizacje, które zajmują się badaniami nad ryzykiem i zagrożeniami wystąpienie wstrząsów w Europie. Z ich raportów wynika, że najbardziej narażone są na nie kraje takie jak: Turcja, Grecja, Albania, Włochy oraz Rumunia. Jednak na przedstawionej przez nich liście znalazły się również lokalizacje, które wśród Polaków cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, a są to Chorwacja i właśnie Malta.

- Region śródziemnomorski jest jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów na świecie. Malta, choć znajduje się z dala od bardzo aktywnych obszarów, nadal jest częścią systemów tektonicznych w basenie Morza Śródziemnego i dlatego stoimy w obliczu ryzyka podobnego do tego, które występuje w innych krajach - mówi Matthew Agius z University of Malta's Seismic Monitoring and Research Gruop cytowany przez Interię.

Wszystko wskazuje na to, że ze względu na ostatnie wstrząsy w obszarze basenu Morza Śródziemnego, ryzyko wystąpienia trzęsienia ziemi w jego okolicach niewątpliwie wzrosło. Prawdopodobieństwo tak silnych wstrząsów, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, jest jednak stosunkowo niskie. Mimo to każdy turysta powinien liczyć się z nim, planując wyjazd do krajów potencjalnie zagrożonych.

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

 

źródło: seniorka-z-plecakiem.pl; turystyka.wp.pl; kobieta.interia.pl

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

CZYTAJ DALEJ
Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]