Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Malta łagodzi restrykcje. Jakie warunki trzeba spełnić, odwiedzając wyspę?
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 09.04.2022 11:36

Malta łagodzi restrykcje. Jakie warunki trzeba spełnić, odwiedzając wyspę?

malta
fot. JanneG z Pixabay, canva.com

Maltański rząd ładzgodzi restrykcje covidowe. Od poniedziałku 11 kwietnia, turyści z państw wpisanych na czerwoną listę, w tym z Polski, będą mogli odwiedzić wyspę, nawet jeżeli nie są w pełni zaszczepioni przeciwko COVID-19. Wymagane będzie jednak okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca.

Dotychczas Malta była otwarta jedynie dla osób zaszczepionych. Ozdrowieńcy i osoby niezaszczepione, nawet takie które posiadały negatywny wynik testu PCR, były kierowane na przymusową i płatną kwarantannę. Wkrótce ma się to zmienić.

Malta otwiera się dla ozdrowieńców i niezaszczepionych

Premier i minister zdrowia Malty Chris Fearne ogłosił zmiany w przepisach, dzięki którym kraj będą mogły odwiedzić nie tylko osoby zaszczepione i posiadające certyfikat szczepienia, ale także ozdrowieńcy i niezaszeczepieni.

Osoby, które z różnych powodów nie są w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 będą mogły odwiedzić Maltę bez konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny – wyjaśnił w komunikacie Maltańskiej Organizacji Turystycznej jej dyrektor Johann Buttigieg, cytowany przez portal turystyka.rp.pl.

Malta łagodzi restrykcje

Jednak warunkiem przekroczenia granicy jest okazanie certyfikatu szczepienia, certyfikatu dla ozdrowieńców lub negatywnego testu PCR. Warto pamiętać, że ten test należy zrobić nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem, a certyfikat ozdrowieńca powinien być wydany nie dawniej niż 180 dni.

Nowe przepisy wprowadzają także zmiany dotyczące uczestnictwa w imprezach masowych, zarówno w plenerze, jak i w przestrzeni. Od 11 kwietnia osoby biorące w nich udział nie będą musiały okazywać certyfikatu szczepienia.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: turystyka.rp.pl

Tagi: Malta