Turysci.pl
wakacje we Włoszech

Fot. instagram.com/@molise.italy

Tydzień urlopu we Włoszech za darmo? Władze miasta podjęły decyzję, która ucieszy turystów

22 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Wakacje w tym roku chętniej spędzamy w Polsce, ponieważ tu czujemy się bezpieczniej. W Europie sytuacja się już poprawia, więc możemy pomyśleć o dalszych kierunkach, takich jak słoneczna Italia. Jedna z miejscowości przygotowała niesamowitą ofertę.

Wakacje we Włoszech to gwarancja udanego wypoczynku. Piękna pogoda, starożytne ruiny i wspaniała kuchnia skradną serce każdego. W tym roku z powodu epidemii turystyka zamarła, a wiele regionów chce jak najszybciej odzyskać zaufanie potencjalnych klientów. Jedno z malutkich miasteczek oferuje tygodniowy pobyt za darmo, byśmy mogli się w nim zakochać.

Wakacje za darmo

Na ten ciekawy pomysł wpadli mieszkańcy San Giovanni in Galdo, niewielkiej miejscowości w regionie Molise. Włosi czasem żartują, że "Molise nie istnieje", ponieważ ten region jest bardzo mały i niezbyt znany. To jednak nie oznacza, że nie ma nic do zaoferowania. Pośród zabytkowych kamienic poczujemy prawdziwie włoski klimat i spróbujemy autentycznej, aromatycznej kuchni.

W San Giovanni in Galdo mieszka zaledwie 600 osób. Znaleźli się wśród nich odważni ludzie, którzy stworzyli nietuzinkową ofertę dla turystów. Tygodniowy pobyt za darmo ma przyciągnąć nie tylko Włochów z innych regionów, ale też obywateli innych krajów. 40 tygodniowych pobytów jest oferowanych, od lipca do września, a ci, którzy dadzą się skusić, zamieszkają w jednym z trzech domów w atrakcyjnej okolicy.

Mieszkańcy zapraszają gości

– Oferujemy prawdziwy urlop gratis, a cel tego jest jasny: przywrócić życie małym i nieznanym miejscowościom w Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście w zerowym roku dla światowej turystyki, w którym z powodu kryzysu epidemiologicznego złamane zostały wszystkie tradycyjne schematy wakacji – tak zachęca się turystów do odwiedzin regionu na profilu Molise na Instagramie.

Malownicza okolica dostarczy wielu wrażeń, lecz jest też możliwość wybrania się na krótkie wycieczki. San Giovanni in Galdo dzieli od morza zaledwie 40 minut drogi, podobnie jak od gór. Do Rzymu i Neapolu jest po ok. 2 godziny jazdy samochodem. To idealne miejsce na spędzenie niesamowitych wakacji, a do tego nie zapłacimy ani centa za nocleg w wyjątkowym domu.

Źródło: Instagram

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >