Turysci.pl
granica otwierają kolejną

Pixabay USA-Reiseblogger

Otwierają granice. Polacy mogą jechać w kolejne miejsce na wakacje

25 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Granica znów będzie mogła być przekraczana przez turystów. Polacy mogą wybrać się na wypoczynek w kolejne miejsce, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej podróżnych - również z naszego kraju. Dzięki znoszeniu kolej

Granica została otwarta. Obcokrajowcy mogą już odwiedzać Albanię - także w celach turystycznych. Po rozporządzeniu rządu Republiki Albanii z 29 maja br. bałkański kraj otworzył granice lądowe już 1 czerwca. Teraz turyści z Polski mogą odwiedzić ten kraj z pełną swobodą, korzystając z lądowych środków transportu. Chociaż Albania jest niewielkim krajem, ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych - od pysznej kuchni po długie kilometry piaszczystych plaż.

Już 1 czerwca została otwarta granica lądowa Albanii. Jednak wciąż kwestią do rozwiązania pozostaje sprawa linii lotniczych. Ze względu na to, że Republika Albanii nie należy do krajów członkowskich Unii Europejskiej, nie ustalono jeszcze konkretnej daty wznowienia połączeń z naszym krajem. Wiele sygnałów wskazuje na to, że samoloty wznowią swoje rejsy już niedługo. W mediach mówi się o połowie lipca. Komisja Europejska przedstawiła już krajom członkowskim rekomendację otwarcia granic poza UE od 1 lipca.

Granica Albanii została otwarta

W sezonie letnim otwarta jest już kolejna granica. Dzięki rozporządzeniu rządu Republiki Albanii z 29 maja możemy wybrać się do tego kraju na wakacje i nie musimy martwić się o dodatkowe komplikacje, ponieważ zniesiono obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla przyjezdnych. Wiele wskazuje na to, że niedługo wznowione zostaną również loty międzynarodowe między Albanią a krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Sytuację skomentowała Klaudyna Fudala z serwisu Wakacje.pl.

– Otrzymujemy pierwsze sygnały od biur podróży o możliwości wznowienia lotów czarterowych do Albanii od połowy lipca - słowa Klaudyny Fudali cytuje portal Wirtualna Polska.

Po tym, jak granica została otwarta, Albania może znów przyciągać turystów. W tym kraju atrakcyjne są nie tylko długie i piaszczyste plaże, ciepłe morze oraz kuchnia. Zainteresowanie mogą wzbudzić również ceny. Media oceniają, że tygodniowy wypoczynek z pełnym wyżywieniem i w opcji z dojazdem własnym możemy zapłacić jedynie 1500 złotych za osobę. Natomiast wycieczki w formie all inclusive wraz z przelotem samolotem zaczynają się od 2000 złotych. Od 1 czerwca w Republiki Albanii otwarte są także plaże dla gości hotelowych, a od 6 funkcjonują plaże publiczne.

Otwarta granica Albanii to kolejna szansa dla Polaków na spędzenie wakacji poza granicami kraju. Przypominamy, że Polska również otworzyła już granice i wznowiła loty międzynarodowe. Wraz z początkiem lipca wrócą już loty długodystansowe z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Japonii. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy o genialnej wiadomości dla turystów, którzy będą chcieli spędzić wczasy w Zakopanem.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >