plaże w Bournemouth są zatłoczoneFot. flickr.com/ Lets Go Out Bournemouth and Poole/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Zignorowali ostrzeżenia. "Apelujemy o trzymanie się z dala od naszej plaży", zaskakująca sytuacja w UK

Plaże mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli przebywa na nich zbyt wiele osób. W wielkiej Brytanii sytuacja epidemiczna nadal nie jest dobra, a mieszkańcy nadmorskich miejscowości i turyści ignorują ostrzeżenia władz.

Plaże na południowym wybrzeżu Anglii przyciągają prawdziwe tłumy. W miejscowości Bournemouth, która jest popularna wśród turystów, władze ostrzegają przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. Tłumy wypoczywające na plażach ignorują wytyczne dotyczące zdrowia publicznego. Niektórzy nawet żartują, że jest tak ciasno, że "nawet koronawirus się nie wciśnie".

Prezydent aresztowany, oskarżenia są bardzo ciężkie. Zaskakująca wiadomość dotyczy Hasima Thaci, głowy KosowaPrezydent aresztowany, oskarżenia są bardzo ciężkie. Zaskakująca wiadomość dotyczy Hasima Thaci, głowy KosowaCzytaj dalej

Plaże są zatłoczone i brudne

- Jesteśmy absolutnie przerażeni scenami, które obserwujemy na naszych plażach, szczególnie w Bournemouth i Sandbanks, w ciągu ostatnich dwóch dni - twierdzą władze miasta cytowane przez Polsat News.

Na profilu Bournemouth na Twitterze pojawił się wpis, w którym władze miasta zwracają się z prośbą do wszystkich plażowiczów. Dotyczy on zwłaszcza turystów, którzy przyjechali wypocząć na plażach. W ostatnich dniach pogoda jest ciepła i słoneczna, co skusiło wiele osób do opuszczenia domu.

- W normalnej sytuacji cieszylibyśmy się z waszej obecności, ale w obecnej apelujemy o pozostanie w domach i trzymanie się z dala od naszej plaży - czytamy na Twitterze.

Plażowicze nie będą mieli zapewnionego bezpieczeństwa

Władze miasta zwracają uwagę, że obecnie nie mają możliwości zapewnienia bezpieczeństwa plażowiczom, którzy ignorują zalecenia i tłumnie przybywają nad wodę. Wiele osób jest zszokowanych nieodpowiedzialnym zachowaniem turystów. Na zachodnim wybrzeżu również pojawił się problem ze zbyt dużą liczbą plażowiczów. W sieci pojawiły się zdjęcia z Margate oraz Southend on Sea.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Nie lepiej jest w parkach, które stały się miejscem spotkań w czasie, gdy zamknięte są puby. Brytyjczycy spożywają tam alkohol i często nie zachowują dystansu 2 m od siebie. Niestety zostawiają po sobie mnóstwo śmieci. W czwartek z plaży w Bournemouth usunięto ich 33 tony. Zastawione są drogi dojazdowe, a to może utrudniać akcje ratunkowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

źródło: Polsat News

Następny artykuł