Turysci.pl
plaże w Bournemouth są zatłoczone

Fot. flickr.com/ Lets Go Out Bournemouth and Poole/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Zignorowali ostrzeżenia. "Apelujemy o trzymanie się z dala od naszej plaży", zaskakująca sytuacja w UK

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Plaże mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli przebywa na nich zbyt wiele osób. W wielkiej Brytanii sytuacja epidemiczna nadal nie jest dobra, a mieszkańcy nadmorskich miejscowości i turyści ignorują ostrzeżenia władz.

Plaże na południowym wybrzeżu Anglii przyciągają prawdziwe tłumy. W miejscowości Bournemouth, która jest popularna wśród turystów, władze ostrzegają przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. Tłumy wypoczywające na plażach ignorują wytyczne dotyczące zdrowia publicznego. Niektórzy nawet żartują, że jest tak ciasno, że "nawet koronawirus się nie wciśnie".

Plaże są zatłoczone i brudne

- Jesteśmy absolutnie przerażeni scenami, które obserwujemy na naszych plażach, szczególnie w Bournemouth i Sandbanks, w ciągu ostatnich dwóch dni - twierdzą władze miasta cytowane przez Polsat News.

Na profilu Bournemouth na Twitterze pojawił się wpis, w którym władze miasta zwracają się z prośbą do wszystkich plażowiczów. Dotyczy on zwłaszcza turystów, którzy przyjechali wypocząć na plażach. W ostatnich dniach pogoda jest ciepła i słoneczna, co skusiło wiele osób do opuszczenia domu. 

- W normalnej sytuacji cieszylibyśmy się z waszej obecności, ale w obecnej apelujemy o pozostanie w domach i trzymanie się z dala od naszej plaży - czytamy na Twitterze.

Plażowicze nie będą mieli zapewnionego bezpieczeństwa

Władze miasta zwracają uwagę, że obecnie nie mają możliwości zapewnienia bezpieczeństwa plażowiczom, którzy ignorują zalecenia i tłumnie przybywają nad wodę. Wiele osób jest zszokowanych nieodpowiedzialnym zachowaniem turystów. Na zachodnim wybrzeżu również pojawił się problem ze zbyt dużą liczbą plażowiczów. W sieci pojawiły się zdjęcia z Margate oraz Southend on Sea.

Nie lepiej jest w parkach, które stały się miejscem spotkań w czasie, gdy zamknięte są puby. Brytyjczycy spożywają tam alkohol i często nie zachowują dystansu 2 m od siebie. Niestety zostawiają po sobie mnóstwo śmieci. W czwartek z plaży w Bournemouth usunięto ich 33 tony. Zastawione są drogi dojazdowe, a to może utrudniać akcje ratunkowe.

źródło: Polsat News

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >