Archiwum kwiecień 2022

Turysci canva PRO
30.04.2022 22:47 Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Złe wieści dla osób, które planują wyjazd w Bieszczady. Turyści muszą być przygotowani na znaczący wzrost cen najpopularniejszych atrakcji. Mimo to przewodnicy zapewniają, że w żaden sposób nie wpłynie to na ruch turystyczny.Osoby, które planują wycieczkę w Bieszczady, powinny przygotować się na zmiany cen. Niestety, w tym roku atrakcje turystyczne będą kosztowały trochę więcej niż wcześniej.

samolot
29.04.2022 22:13 Panika na lotnisku w Izraelu. Turyści zabrali ze sobą z wakacji niebezpieczny przedmiot

Lotnisko w Izraelu pogrążyło się w chaosie, kiedy wyszło na jaw, że amerykańska rodzina wniosła do środka niewybuch. Zapanowała panika, a moment grozy uwieczniono na licznych nagraniach, które trafiły do sieci. Nawet w czasach, kiedy szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo w miejscach publicznych zdarzają się podobne sytuacje. Beztroska amerykańskich turystów doprowadziła do wybuchu paniki na lotnisku w Tel Awiwie.

samolot
29.04.2022 19:38 Porozumienie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i kontrolerów. Na jak długo zostało zawarte?

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i kontrolerzy ruchu lotniczego w końcu podpisali porozumienie, dzięki któremu turyści nie będą musieli się już obawiać sparaliżowanego ruchu lotniczego w Polsce i bez przeszkód będą mogli korzystać z podróży. Jednak ma ono obowiązywać jedynie do 10 lipca.28 kwietnia po długotrwałych negocjacjach Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Jak informowali związkowcy reprezentujący kontrolerów, udało im się dojść do porozumienia, ale to jeszcze nie koniec.

Plaża
28.04.2022 22:43 "Polski Dubaj" hitem w sieci. Niewiele osób wie o tym magicznym miejscu

"Polski Dubaj" to jedno z niezwykłych miejsc w naszym kraju. O tej lokalizacji wie niewielu turystów, a tymczasem właśnie tam można poczuć prawdziwie egzotyczny klimat. Wiemy, która z nadbałtyckich plaż zapewni niezapomniane wrażenia rodem z gorących Emiratów Arabskich. Wiele osób planując urlopy z miejsca odrzuca wakacje w naszym kraju. Tymczasem jest wiele miejsc w Polsce, które z powodzeniem mogą zastąpić nam egzotyczne kraje. Jednym z nich jest tzw. polski Dubaj.

Jak oszczędzić na bagażu?
28.04.2022 10:56 Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Pewna młoda kobieta postanowiła podzielić się swoim trikiem, który stosuje przed każdą podróżą. Zdradziła, co robi, by oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie. Dzięki jej metodzie można uzbierać całkiem niezłą sumkę. Znana TikTokerka Natalia chętnie zdradza swoim obserwatorom ciekawe triki na tańsze i łatwiejsze podróżowanie. Jeden z ostatnich filmików stał się w sieci prawdziwym hitem. Z pewnością tysiące turystów skorzysta z tego sposobu.

lot
27.04.2022 16:03 Komunikat LOT w sprawie możliwych ograniczeń lotów

Majowi urlopowicze, którzy planują podróż samolotem powinni przygotować się na niezbyt optymistyczny scenariusz. LOT zamieścił komunikat na temat możliwych utrudnień i zmian w rozkładzie. Spór pomiędzy Związkiem Zawodowym Kontrolerów Lotu a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej nadal zostaje nierozstrzygnięty. Wybierający się na majowy urlop powinni wziąć pod uwagę rozmaite utrudnienia.

Projekt bez tytułu (1)
26.04.2022 20:27 Albania na wakacje znosi obowiązek posiadania wiz dla turystów z 8 krajów

Albania, chcąc przyciągnąć turystów z Europy, zniosła obowiązek posiadania wiz turystycznych dla obywateli ośmiu krajów, w tym także dla turystów z Rosji. Będą mogli oni korzystać z ruchu bezwizowego od 20 kwietnia do 30 września. Rząd Albanii tymczasowo zniósł obowiązek posiadania wiz turystycznych dla obywateli Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Egiptu, Indii, Kataru, Omanu, Tajlandii oraz Rosji. Turyści z Rosji i Egiptu będą mogli przyjechać do Albanii w celach turystycznych bez wiz od 20 kwietnia do 30 września, a turyści z pozostałych sześciu krajów do 31 grudnia.

pogoda na majówkę
26.04.2022 11:26 Pogoda na majówkę. Turyści muszą pamiętać o parasolach i płaszczach przeciwdeszczowych

Niezbyt dobre wieści dla tych, którzy mają już plany na nadchodzący długi weekend w Polsce. Pogoda na majówkę nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Na podstawie informacji, jakie podają synoptycy radzimy turystom przygotować parasole i ubrania przeciwdeszczowe. Zbliża się wyczekiwany przez wszystkich weekend majowy. Wielu Polaków już od dawna planuje, jak spędzi upragniony urlop. Wiemy już, że turyści muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu lotniczym. Niestety, nie mamy także dobrych wiadomości dla tych, którzy spędzą wolny czas w kraju.

Lotnisko
25.04.2022 21:14 Lotnisko w Poznaniu: incydent w samolocie, interweniowała Straż Graniczna

Niezwykle ważne jest to, by w trakcie podróży samolotem słuchać się załogi i kapitana. Ci bowiem dobrze wiedzą, co zrobić, by zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. Nie wszyscy jednak zachowują się tak przykładnie i w efekcie sprawiają spore problemy. Miejscem takich kłopotów w zeszłym tygodniu był Poznań.Na tamtejszym lotnisku doszło bowiem do awantury, przez którą musiały aż interweniować służby. Co dokładnie stało się na poznańskiej Ławicy?

Kasprowy Wierch
25.04.2022 13:00 Władze TPN zamykają kolejny szlak dla pieszych i narciarzy

Osoby wybierające się na wędrówkę po Tatrzańskim Parku Narodowego mogą być zawiedzione. Władze zdecydował o zamknięciu rejonu, w którym zaobserwowano ostatnio aktywność małego niedźwiadka. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień?Władze TPN podjęły decyzję o zamknięciu kolejnego popularnego szlaku turystycznego. Przyczyną wydania zakazu jest wzmożona aktywność niedźwiedzi - matki i kilku młodych.

Walizki
24.04.2022 21:40 Planujesz wakacyjny wyjazd? Korzystając z usług biura podróży lepiej się zabezpieczyć

Wakacje 2022 są w zasadzie tuż za rogiem, a to oznacza, że wiele osób już teraz przegląda wakacyjne oferty biur podróży. W tym roku zainteresowanie może być szczególnie duże, bowiem pandemia koronawirusa się zakończyła, dlatego zniechęcone wcześniejszymi obostrzeniami osoby, mogą teraz wyruszyć na urlop. Muszą jednak uważać.Przed wyjazdem warto się zabezpieczyć - w tym celu należy odpowiednio zweryfikować biuro podróży, które odpowiada za dany wyjazd. Jeśli nie znajduje się w odpowiednich rejestrach i nie spełnia pewnych wymagań finansowych, nie warto ryzykować organizowanego przez nie urlopu.

Samolot
24.04.2022 14:21 Wiemy, gdzie Polacy planują wyjechać na zagraniczne wakacje

Po wielu miesiącach pandemii Polacy wracają do podróżowania. 40% z nich w wieku powyżej 18 roku życia planuje wakacje za granicą. Gdzie w tym roku polscy turyści będą wypoczywać? Takie wczasy nie kosztują mało.Według badań przeprowadzonych przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna aż 40 proc. respondentów zdecydowanie planuje co najmniej 7-dniowy urlop zagraniczny, a 46 proc. z nich skorzysta przy tym z usług biura podróży. O wakacyjne plany portal wakacje.pl zapytał osoby, które mają 18 lat lub więcej i są reprezentatywne dla naszego kraju.

lotnisko
23.04.2022 13:15 Zmiany wraz z początkiem maja. Zostanie wdrożony "program anulowania lotów"?

Już od 1 maja polscy turyści odczują konsekwencje sporu pomiędzy kontrolerami ruchu lotniczego a PAŻP. Ze względu na brak personelu, ogłoszono wdrożenie "programu anulowania lotów". Zapowiedziano zmiany dla podróżujących, którzy powinni przygotować się na znaczne utrudnienia. Trwają rozmowy pomiędzy Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego a kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Niemal 200 wykwalifikowanych pracowników warszawskich lotnisk zapowiedziało masowe zwolnienia. Jak potwierdził w piątek Eurocontrol, od maja wprowadzony zostaje awaryjny program, a turyści powinni przygotować się na nagłą zmianę planów.

alarm bombowy
21.04.2022 21:43 Alarm bombowy na Okęciu. Wstrzymano starty i lądowania

Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie-Okęciu czasowo wstrzymało starty i lądowania w związku z alarmem bombowym. Służby otrzymały informację o podłożonym ładunku w samolocie lecącym z Dubaju do Warszawy.

Plaża na Malediwach
21.04.2022 19:12 Bogaci Rosjanie znowu wybierają wakacje na Malediwach

Rosyjscy touroperatorzy zaproponowali dwanaście miejsc, do których będą mogli wyjechać na wakacje rosyjscy turyści. Wśród nich znalazły się Malediwy, które znów są coraz częściej wybieranym kierunkiem wśród bogatych Rosjan.Jak poinformowała Ria Novosti na łamach portalu wiadomosci.wp.pl "Touroperator Fun & Sun ma wycieczki z Rosji do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Turcji, Tajlandii, Kataru, Egiptu, Malediwów, Seszeli, Sri Lanki, Indonezji (Bali), Serbii, Armenii i Azerbejdżanu na bezpośrednich lotach lub z połączeniem w krajach trzecich."

Niedźwiedź
21.04.2022 11:40 Niedźwiedź zaatakował turystów w Tatrach. Trwa obława

Po słowackiej części Tatr niedaleko granicy z Polską doszło do ataku dzikiego zwierzęcia na dwoje turystów. Osoby wybierające się na górskie szlaki muszą zachować szczególną ostrożność. Władze parku narodowego tropią drapieżnika, który ma dostać zastrzyk usypiający. W Tatrach coraz wyraźniej widać wiosnę. Topnieją śniegi, a niedźwiedzie wybudziły się ze snu zimowego i wygłodniałe ruszyły na żer, aby uzupełnić zapasy tłuszczu. Jeden z przedstawicieli tego gatunku zapuścił się pod słowackie schronisko niedaleko granicy z Polską i zaatakował turystów.

Plaża Gdynia
21.04.2022 10:11 Gdynia: Zakaz wejścia na plażę. Służby przeprowadzą neutralizację poniemieckiej torpedy morskiej

Choć do najcieplejszego okresu w roku jeszcze trochę, nadmorska plaża już staje się jednym z najchętniej wybieranych miejsc na spacery. Te osoby, które zamierzały dziś właśnie w taki sposób spędzić czas w Gdyni, nie będą mogły skorzystać z całego dobrodziejstwa, które oferuje brzeg Bałtyku.Okazuje się bowiem, że pewien odcinek plaży w tej miejscowości będzie dziś zamknięty, ponieważ będą tam trwały wyjątkowe prace. Lepiej trzymać się od tego miejsca z dala, bo może być niebezpiecznie.

Kurort
20.04.2022 20:44 Komunikat eksperta o bogatych rosyjskich turystach. Co czeka kurorty?

W związku z trwającą inwazją wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy obywatele kraju Putina mają poważne problemy z podróżowaniem. Największe światowe kurorty wakacyjne cierpią na poważne braki w klientach, po tym jak rosyjscy turyści nie mają możliwości spędzać wakacji za granicą.Rosyjscy turyści stanowili ogromny odsetek wśród podróżujących do najpopularniejszych światowych kurortów. W związku z trwającą wojną w Ukrainie większość destynacji nie jest dla nich obecnie dostępna.

ważne
20.04.2022 15:49 Bezterminowa ważność paszportów covidowych. Minister zdrowia ogłosił decyzję

Coraz więcej krajów, w tym również Polska, decyduje się na odchodzenie od obostrzeń. Pomimo tego, że w wielu miejscach nie trzeba już nawet nosić maseczki w zatłoczonych publicznych miejscach, paszport covidowy wciąż może się przydać, chociażby przy okazji podróży. Nowe informacje na jego temat przekazał minister zdrowia.Adam Niedzielski wyjaśnił, jak długo będą obowiązywały tego typu dokumenty. Jak wiadomo, wcześniej miały one bowiem określony termin ważności, który przedłużała kolejna dawka szczepienia. Jak będzie teraz?

Samolot
20.04.2022 14:25 Alarm bombowy w samolocie polskich linii. Pasażerowie zostali ewakuowani

Przedstawiciele portu lotniczego w czeskiej Pradze mieli otrzymać anonimowa informacje o bombie, znajdującej się na pokładzie samolotu PLL LOT, który przyleciał z Warszawy. O sytuacji poinformował w mediach społecznościowych jeden z pasażerów.

Bułgaria
19.04.2022 21:17 Rosjanie masowo wyprzedają domki letniskowe w Bułgarii

Konsekwencje w wyniku wojny na Ukrainie dotykają kolejnych krajów i sektorów gospodarki. Już wcześniej Bułgaria odnotowała wyraźne zmiany w turystyce, jednak teraz sytuacja w Europie doprowadziła do kolejnych, nieoczekiwanych skutków. Rosjanie nie tylko masowo rezygnują z wakacji w tym kraju, ale też wyprzedają posiadane tam domki letniskowe. Kiedy w ramach kary za najazd na Ukrainę wykluczono Rosję z międzynarodowego systemu płatniczego, wielu jej obywateli zostało postawionych w bardzo trudnym położeniu. Dla przebywających za granicą oznaczało to odcięcie od wszelkich środków, przez co wielu z nich miało kłopot z powrotem do kraju, nie mówiąc o zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Obecnie sytuacja finansowa wielu Rosjan pogarsza się z dnia na dzień, a znaczna część rzuciła się do ratowania swojego budżetu.

ważne
19.04.2022 14:59 Turcja z chęcią wita rosyjskich turystów. Wszystko z jednego powodu

Pomimo licznych sankcji i zakazów lotów, Rosjanie nadal starają się wyjeżdżać na zagraniczne wakacje. Do tej pory jednym z ich najpopularniejszych kierunków była Turcja. Okazuje się, że nawet w obecnej sytuacji obywatele Rosji będą mogli odwiedzać ten kraj bez większych ograniczeń.Rząd Turcji zdecydował się wprowadzić specjalną strategię, której celem będzie sprowadzenie rosyjskich turystów do swojego kraju. Program ma wesprzeć gospodarkę państwa i pomóc uniknąć ogromnych strat w branży turystycznej.

Wspinaczka
19.04.2022 14:21 Przewodniczka zniesmaczona zachowaniem turystów. Górski szlak zmienił się w toaletę

W wielkanocny poniedziałek na jednym z najpopularniejszych górskich szlaków w Walii rozegrały się dantejskie sceny. Nieprzygotowani piechurzy pozostawili po sobie "pamiątki" - nie tylko w postaci śmieci, ale również odchodów. Jeden z nich został złapany na gorącym uczynku. Przewodniczka górska Gemma Davies opowiedziała o wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji, jakiej doświadczyła podczas oprowadzania grupy wędrowców. Dla osób, których spotkała na swojej drodze, zachowanie minimum kultury osobistej okazało się wykraczać poza ich możliwości.

turysci
19.04.2022 10:57 Przykre nagranie z Alicante. Rosyjscy turyści brutalnie napadli ukraińskiego barmana

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednym z barów w miejscowości Torrovieja w hiszpańskim Alicante. Trzech rosyjskich turystów zaatakowało barmana, dlatego, że pochodził z Ukrainy. Trwa dochodzenie w sprawie popełnienia przestępstwa.Pijani rosyjscy turyści zaatakowali 43-letniego Ukraińca w jednym z hiszpańskich barów. Mężczyzna nie chciał obsłużyć klientów, ponieważ właśnie zamykał lokal. Nagranie z pobicia barmana trafiło do sieci.

hotel
18.04.2022 19:37 Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów

Wielu rosyjskich turystów znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Przez wojnę i sankcje, nałożone na Rosję przez wiele państw, Rosjanie przebywający za granicą nie mają możliwości opłacenia hotelu, ani powrotu do kraju.Rosyjscy turyści mocno odczuli skutki ataku Rosji na Ukrainę. M.in. Rosja została odcięta od sieci SWIFT, a część krajów zamknęło przestrzeń powietrzną. Z tego powodu wielu rosyjskich turystów utknęło za granicą bez możliwości powrotu do domu i używania kart płatniczych. Sytuacja zmusiła ich do płacenia biżuterią.

Park Narodowy Gór Stołowych
17.04.2022 21:37 Limity wejść na zwiedzanie Błędnych Skał i Szczelińca Wielkiego. Jest komunikat Parku Narodowego Gór Stołowych

Osoby pragnące w tym roku odwiedzić Park Narodowy Gór Stołowych, muszą przygotować się na znaczące zmiany. Dwa najpopularniejsze miejsca turystyczne, czyli Błędne Skały i Szczeliniec Wielki, zostały objęte limitem wejść na godzinę. Bilety wstępu warto kupić wcześniej w internecie.Ogromne tłumy turystów, którzy pragnęli odwiedzić dwa najbardziej malownicze zakątki Gór Stołowych sprawiły, że władze parku postanowiły wprowadzić bilety na trasy. Kiedy i to nie zmniejszyło liczby chętnych, zdecydowano wprowadzić w tych miejscach limity wejść na godzinę.

samoloty
17.04.2022 15:00 Wielkanoc 2022. ULC wydał oświadczenie. Osoby podróżujące powinny przygotować się na utrudnienia

Polacy w ostatnich latach coraz częściej decydują się na to, by zrezygnować z rodzinnych świąt, w zamian wyjeżdżając do ciekawych, turystycznych lokalizacji. Wielkanoc 2022 wcale nie miała być pod tym względem inna. Okazuje się jednak, że nie wszyscy podróżnicy mogą dotrzeć tam, gdzie chcieli.W nadchodzących dniach tacy turyści muszą przygotować się na ewentualne opóźnienia, a nawet odwołania konkretnych kursów. Z czego wynika taka sytuacja?

Zakopane
16.04.2022 20:29 Zakopane: przybyło mnóstwo turystów, tłumy na ulicach, brak miejsc w hotelach

Zaskakujące doniesienia prosto ze stolicy polskich tatr. Zakopane przeżywa prawdziwy najazd świątecznych turystów. Na ulicach widać tłumy, a kolejne hotele i noclegownie zgłaszają brak wolnych miejsc. Górska aura sprzyja, a urlopowiczów nie zniechęcają nawet opady i zaporowe ceny. To prawdziwa uczta dla zakopiańskich najemców, właścicieli hoteli i biznesmenów. Na święta wielkanocne do stolicy polskich Tatr zjechały prawdziwe tłumy urlopowiczów, spragnionych rekreacji i wypoczynku w gronie bliskich. Zakopane okazało się wyborem wielu turystów.

Zakopane
15.04.2022 17:30 Kultowy Hotel Imperial w Zakopanem wyburzony. Na jego miejscu powstanie luksusowy kompleks

Hotel Imperial był niezapomnianą częścią krajobrazu Zakopanego, jednak niedawno podjęto decyzję o zburzeniu budynku, by na jego miejscu rozpocząć budowę luksusowego miejsca dla licznych turystów z całego świata.Wybudowany w okresie międzywojennym Hotel Imperial przetrwał II wojnę światową jako Dom Zdrowia, a do czasów dzisiejszych cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród przybywających miłośników górskich wędrówek, którzy chętnie robili sobie zdjęcia przed słynnym ośrodkiem.Niedawno znaleziono jednak inwestora, który na postanowił zburzyć historyczny budynek, by rozpocząć pracę nad powstaniem nowego, bardziej luksusowego miejsca dla podróżujących.

Rosyjscy turyści, lotnisko
15.04.2022 13:03 Hiszpańska sieć hoteli uniemożliwia rezerwacje rosyjskim turystom

Kolejne konsekwencje dla podróżujących po ataku na Ukrainę. Hiszpańska sieć hoteli posiadająca punkty na całym świecie wdrożyła własne sankcje. Rosyjscy turyści nie dokonają już rezerwacji w RIU. Kolejny cios dla rosyjskich turystów. Niedawno media informowały o liniach lotniczych, które zawieszają trasy do Rosji, przez co m.in. w popularnej Turcji utknęło mnóstwo urlopowiczów. Kolejnym często odwiedzanym przez Rosjan krajem jest Hiszpania. Tymczasem zarówno w tym, kraju, jak i w wielu innych czekają ich utrudnienia.

muszle na plaży
15.04.2022 10:27 Morze Bałtyckie wyrzuciło olbrzymie ilości muszli na plaże. Jest komunikat ws. przyczyn

Turyści są zaniepokojeni widokiem bałtyckich plaż. Morze wyrzuciło tam wielkie ilości muszli małży. Zakład Oceanografii Rybackiej i Ekologii Morza w Morskim Instytucie Rybackim uspokaja jednak i wyjaśnia, że powodem tego stanu rzeczy jest sztorm.Chociaż tak wielkie ilości wyrzuconych na brzeg muszli to niecodzienny widok i wzbudza niepokój wśród turystów, naukowcy uspokajają i wyjaśniają, że to zjawisko jest zupełnie normalne.

Tatry
14.04.2022 13:16 Przyrodnicy zamykają szlak w Tatrach. Niedźwiedzica z młodymi opuściła gawrę

Tatrzański Park Narodowy przekazał informację o wyłączeniu dla ruchu turystycznego traktu jednego z popularnych szlaków w Dolinie Pańszczycy. Powodem zamknięcia trasy jest pojawienie się w tym rejonie niedźwiedzicy z młodymi. Rosnąca temperatura otoczenia nie tylko ludzi skłania do spacerów na łonie natury. Drapieżne zwierzęta, które jeszcze niedawno znajdowały się w stanie hibernacji, rozpoczęły wędrówki w poszukiwaniu pożywienia.

Egipt
13.04.2022 13:11 Egipt: rosyjski turysta pomylił Polkę z Ukrainką, zareagował z pogardą

Wojna, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie, odbiła się także na kraju agresora. Sankcje nałożone przez państwa zachodnie dotknęły zwykłych Rosjan w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Tyczy się to również ich wypoczynku oraz turystyki. Jak w takim razie radzą sobie obywatele kraju na wczasach w popularnych dla nich kierunkach takich jak Egipt?Okazuje się, że pomimo problemów, które zagwarantowały im sankcje, nie wszyscy spokornieli. Nieco więcej opowiedziała o tym pewna Polka, która wszystko wyznała w liście do redakcji portalu "Onet".

Kraków canva PRO
12.04.2022 16:55 Kraków: ceny jedzenia na jarmarku świątecznym odstraszają turystów

Po raz pierwszy od początku pandemii na rynku w Krakowie odbył się jarmark wielkanocny. Zarówno turyści, jak i rodowici mieszkańcy miasta natychmiast zaczęli skarżyć się na jedną rzecz - ceny. "Rozumiem, że jest inflacja, ale ceny jedzenia to jakiś żart" - przyznała jedna z mieszkanek Krakowa.Jarmark świąteczny to jedno z najciekawszych wydarzeń dla turystów odwiedzających Kraków. Niestety ze względu na pandemię COVID-19 przez dwa lata jego organizacja była niemożliwa. Na szczęście w tym roku wielkanocne targi znowu się odbyły.

Hotel
12.04.2022 16:09 Niemieccy turyści masowo przybywają do Polski

"Skala odwołań imprez turystycznych na najbliższe miesiące jest szacowana na ok. 30-40 procent" - przekazał w Radiu Kraków wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Okazało się jednak, że bałtyckie hotele są wręcz oblężone turystami z Niemiec. Za to większe problemy występują przy granicy z Ukrainą.W ostatnim czasie coraz trudniej zarezerwować miejsce w jakimkolwiek nadmorskim hotelu. Po zniesieniu obostrzeń covidowych rynek turystyczny zaczął wracać do normy, a w Polsce pojawili się turyści zza granicy. Wśród nich największą grupę stanowią Niemcy.

Seszele canva PRO
12.04.2022 15:26 Seszele: Rosjanie rezygnują z przyjazdu do turystycznego raju

W ostatnim czasie Rosjanie masowo rezygnują z wakacji na Seszelach. W marcu tego roku rajski archipelag odwiedziło 50 proc. mniej rosyjskich turystów niż zwykle. Powodem tych zmian są liczne sankcje wprowadzone na kraj Putina, a także blokady w lotach międzynarodowych.Represje nałożone na Rosję mają wpływ również na inne kraje świata. W dużej mierze dotyczy państw, które utrzymują się głównie z turystyki. Już dziś na Seszelach zaobserwowano ogromny spadek w liczbie przyjezdnych z Rosji. Podobny problem odczuwają m.in. Kuba czy Egipt.

Lotnisko canva PRO
12.04.2022 14:14 Wieści o odwołanych lotach z lotnisk w Polsce, Anglii, Niemczech i we Włoszech

Pasażerowie z Europy powinni przygotować się na liczne utrudnienia w podróżach międzynarodowych. Już dziś na lotniskach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech panuje ogromny chaos - loty są opóźniane lub całkowicie odwoływane. Również lotniska w Polsce mogą czekać duże problemy.Braki kadrowe, konflikty i strajki - wszystko to przyczynia się do licznych problemów podczas podróży między krajami Europy. Na zachodzie już odwoływane są kolejne połączenia. Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce także zapowiedział zbliżające się trudności.

Sri Lanka canva PRO
12.04.2022 13:17 Turyści z Ukrainy i Rosji utknęli na Sri Lance

W lutym 2022 roku na Sri Lankę przybyło ok. 15 tys. Rosjan oraz 5 tys. Ukraińców. W wyniku inwazji wojsk Putina na Ukrainę ogromna część z nich nieoczekiwanie straciła szansę na powrót do swojego kraju i utknęła na wyspie. Jak donoszą obywatele Ukrainy, na co dzień mogą liczyć na duże wsparcie ze strony Lankijczyków.Firmy turystyczne, hotele oraz kawiarnia na Sri Lance starają się pomóc Ukraińcom, którzy utknęli w obcym kraju. Codziennie oferują im liczne ulgi w postaci darmowych pobytów czy posiłków. "Jesteśmy tu bezpieczni, a oni o nas dbają" - powiedziała Wiktoria Makarenko, która w momencie wybuchu wojny podróżowała po Sri Lance. Rosjanie nie mogą liczyć na podobne traktowanie.

Phuket
12.04.2022 12:12 Tajlandia: rosyjski turysta opowiedział, co dzieje się w kurorcie na Phukecie

Obecnie na wyspie Phuket w Tajlandii przebywa ok. 7 tysięcy obywateli Rosji. Turyści utknęli za granicą w momencie wprowadzenia sankcji i odwołania lotów do ich kraju. Jak donosi znajdujący się w kurorcie Rosjanin, powoli zaczyna brakować im gotówki.Rosyjscy turyści przebywający w Phuket niechętnie opowiadają o swojej sytuacji i unikają przedstawicieli mediów. Jednak jeden z nich zdecydował się powiedzieć, co obecnie dzieje się w kurorcie. Okazuje się, że sytuacja Rosjan jest bardzo napięta.

zakopane
12.04.2022 11:04 Zakopane: niekorzystna prognoza pogody na święta

W najbliższym czasie pogoda w Zakopanem nie będzie rozpieszczać. Osoby, które planują wyjechać w góry na święta, powinny być przygotowane na liczne zachmurzenia oraz opady deszczu. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków temperatura spadnie nawet do 3 stopni Celsjusza. Wiele osób planuje spędzić Wielkanoc lub majówkę w Zakopanem. Warto jednak wcześniej upewnić się jaka pogoda będzie czekać na nas w górach, aby ostatecznie nie być zawiedzionym swoim wyjazdem. Temperatury bowiem będą zaskakiwać.

Lotnisko
12.04.2022 10:00 Rosyjscy turyści omijają sankcje. Chętnie latają do Turcji

Pomimo obowiązujących zakazów lotów, Rosjanie nadal latają na wakacje za granicą. Obecnie najpopularniejszymi kierunkami ich wyjazdów są Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Turcja. Prawdopodobnie turecki przewoźnik Turkish Airlines w najbliższym czasie jeszcze zwiększy liczbę połączeń z Rosji.Polska, a także liczne grono krajów zachodnich, w odpowiedzi na inwazję wojsk Putina na Ukrainę, objęło Rosję pakietem licznych sankcji oraz zakazów lotów. Mimo to Rosjanie nadal podróżują nad polskim niebem przy pomocy tureckich linii lotniczych.

Lotnisko ewakuacja
11.04.2022 21:34 Ewakuacja pasażerów na poznańskim lotnisku. W hali odpraw znaleziono bagaże bez opieki

1 kwietnia na jednym z polskich lotnisk doszło do nietypowego zdarzenia. Funkcjonariusze straży granicznej musieli interweniować w sprawie "bezpańskiego" bagażu pozostawionego w hali. Niezbędna była ewakuacja. Niestety, nie był to primaaprilisowy żart. Potencjalnie niebezpieczne zajście miało miejsce na poznańskim lotnisku. Uwagę funkcjonariuszy straży granicznej z Ławicy przykuły cztery bagaże pozostawione bez opieki. Weznawo odpowiednie służby.

Kraków
11.04.2022 13:21 Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Wojna w Ukrainie dotknęła nasz kraj w wielu aspektach, m.in. mocno wpłynęła na branżę turystyczną. Zagraniczni turyści rezygnują z podróżowania do Polski w obawie przed zagrożeniem. Jeżeli chodzi o wycieczki grupowe, to anulowanych ma być ponad 90% z nich.Jak podaje portal biznes.interia.pl, zagraniczni turyści masowo rezygnują z podróżowania do Polski. Wiceszef Małopolskiej Izby Hotelarskiej Jacek Legendziewicz ocenił, że "sytuacja jest tragiczna". Poinformował, że "w segmencie grupowym anulacje w całej Polsce wynoszą 91 proc., w segmencie indywidualnym ponad 60 proc."

samoloty
11.04.2022 10:44 Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega: "Może dojść do nieregularności w ruchu lotniczym nad Polską"

Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega podróżujących samolotem. Może dojść do opóźnień i odwołań rejsów. "Zalecamy pasażerom, żeby byli przygotowani na możliwość wystąpienia opóźnień, jak i odwołań połączeń lotniczych".W najbliższym czasie podróżujący samolotami powinni mieć na uwadze, że może wystąpić nieregularność w ruchu lotniczym nad Polską, w tym może dojść do opóźnień i odwołań rejsów. ULC zaleca zasięganie na bieżąco informacji na temat statusu danego rejsu u przewoźników lotniczych.

Samolot
10.04.2022 14:55 Porażające nagranie samolotu, który rozpadł się chwilę po lądowaniu. Nietypowa sytuacja

Aż ciężko uwierzyć, co zdarzyło się na płycie lotniska. Boeing 757 należący do DHL uległ niebywałemu zniszczeniu, chwilę po awaryjnym lądowaniu w Kostaryce. Nagranie, które obiegło sieć, dosłownie mrozi krew. Gdy maszyna została uziemiona, po kilku chwilach zjechała z pasa i złamała się na pół.

10.04.2022 14:23 Rosjanie za granicą. Ich słowa mogą zaskoczyć wielu, nie czują się dobrze w obecnej sytuacji

Nie jest żadną tajemnicą, że obecne relacje między Rosjanami a innymi nacjami są bardzo napięte. Wynika to niestety z porażającej sytuacji, która ma miejsce w Ukrainie. Na portalu Onet Podróże pojawiły się wypowiedzi turystów, którzy przekazują, iż część spędzających wakacje za granicą osób pochodzenia rosyjskiego, wstydzi się mówić o swojej narodowości.

10.04.2022 13:34 Niemieckie linie lotnicze zrezygnowały z Polski? Nagła decyzja może zasmusić

Już w kwietniu miał ziścić się plan wszystkich podróżnych, którzy mieli w planach wyprawę do naszych sąsiadów. Wystartować miało połączenie z Krakowa niemieckimi liniami lotniczymi Lübeck Air. Niestety, wedle doniesień inauguracja została wstrzymana.

port lotniczy
09.04.2022 22:12 Nowe zasady wjazdu. Duże zmiany dla turystów podróżujących na Cypr

Kolejne państwo otwiera się na turystów po pandemii Covid-19. Szykuje się sporo zmian dla wszystkich osób, które planują wakacje na Cyprze. Zmiany wejdą w życie już w kwietniu. Pandemia Covid-19 odbił się mocnym echem, również w turystyce. Coraz więcej państw rezygnuje z panujących do tej pory obostrzeń. Zmieniane są głównie zasady przylotu i pobytu turystów w danym regionie. Jednym z państw, które znoszą restrykcje związane z pandemią, jest właśnie Cypr.

malta
09.04.2022 11:36 Malta łagodzi restrykcje. Jakie warunki trzeba spełnić, odwiedzając wyspę?

Maltański rząd ładzgodzi restrykcje covidowe. Od poniedziałku 11 kwietnia, turyści z państw wpisanych na czerwoną listę, w tym z Polski, będą mogli odwiedzić wyspę, nawet jeżeli nie są w pełni zaszczepioni przeciwko COVID-19. Wymagane będzie jednak okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca.Dotychczas Malta była otwarta jedynie dla osób zaszczepionych. Ozdrowieńcy i osoby niezaszczepione, nawet takie które posiadały negatywny wynik testu PCR, były kierowane na przymusową i płatną kwarantannę. Wkrótce ma się to zmienić.

wizz air
07.04.2022 21:12 Nowe kierunki lotów Wizz Air z Polski. Z najciekawszych skorzystamy już w sierpniu

Wizz Air dodał cztery nowe trasy do polskiego rozkładu lotów. Już w czerwcu zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z Warszawy do Kopenhagi, a w sierpniu z Wrocławia do Barcelony, Tirany i na grecką wyspę Rodos.W środę węgierskie linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały, że uruchomią z Polski nowe trasy. Do polskiej siatki mają być dodane cztery kierunki, z czego trzy są stricte turystyczne. Nowe połączenia ruszą w czerwcu i sierpniu br.

Wierch
06.04.2022 15:03 Pokazał paragon z Kasprowego Wierchu. Internauci nie wierzą własnym oczom

Ceny w polskich kurortach wciąż potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnych turystów. Tym razem pozyskanie niezwykle obfitego paragonu miało miejsce na Kasprowym Wierchu. Edward Durda postanowił na swoim profilu udostępnić paragon właśnie z tego miejsca. Cena wywołała zdumienie wśród internautów.

samolot
06.04.2022 13:26 Rosja znosi zakazy lotów. Na liście znalazły się "przyjazne" kraje

Rosja planuje już w kwietniu znieść zakazy lotów do oraz z 52 "przyjaznych" krajów. Informację przekazał Premier Michaił Miszustin. Ma być to częścią luzowania obostrzeń, które pojawiły się w wyniku wybuchu pandemii.

Dubaj Canva
05.04.2022 22:44 Sankcje dotknęły zamożne Rosjanki. Na wakacjach w Dubaju nie mogły nic kupić w drogim butiku

Ze względu na wojnę, którą Rosja rozpętała na Ukrainie, na kraj agresora nałożono wiele sankcji, które na różnych płaszczyznach utrudniają życie tamtejszym obywatelom. Ci chyba jednak nie spodziewali się, że problemy z tym związane dotkną ich również przy kupowaniu luksusowych dóbr za granicą. Przekonały się o tym Rosjanki, które odwiedziły Dubaj.Niektóre z popularnych na wschodzie kobiet już dały do zrozumienia w internecie, że ta sytuacja bardzo im się nie podoba. Są oburzone zachowaniem pewnej ekskluzywnej marki.

Ryanair odwoła swoje loty?
05.04.2022 14:00 Ryanair odwoła swoje loty? Przed Wielkanocą można spodziewać się problemów

Ryanair, podobnie jak inne linie lotnicze, od pandemii boryka się z wieloma problemami. Przed Wielkanocą możliwe są duże utrudnienia w transporcie lotniczym, a nawet odwołanie lotów.Ryanair znają wszyscy miłośnicy podróży, jeśli jednak planujesz odpoczynek w okresie wielkanocnym, lepiej na bieżąco śledź sytuację popularnej linii lotniczej. W przyszłym tygodniu możliwe są spore utrudnienia, lub nawet odwołanie lotów. To nie pierwszy przypadek, kiedy zagrożone są planowe loty samolotów Ryanaira. W latach 2017-2019 wywołane strajki pracowników niemal zupełnie sparaliżowały tramsport lotniczy. Co wydarzyło się teraz?

Turcja
04.04.2022 20:45 Apel polskiego turysty do tureckiego hotelu. Nie chce wakacji w towarzystwie Rosjan

Jeszcze do niedawna Turcja była uważana za prawdziwy raj na ziemi. Szczególną popularnością cieszyła się w Rosji, której obywatele nader chętnie wybierali się na urlop do Stambułu czy Ankary. Tymczasem atak na Ukrainę sprawił, że przyjezdni z innych krajów nie chcą przebywać w tych samych kurortach, co Rosjanie. Do sieci trafił zdecydowany komunikat polskiego turysty. Nie od dziś wiadomo, że Turcja przez lata stanowiła numer jeden wśród krajów wybieranych przez Rosjan planujących wakacje. Jeszcze w zeszłym roku w tamtejszych kurortach wypoczywało niemal 5 milionów obywateli federacji — czyli, według oficnalnych danych, prawie jedna piąta wszystkich przyjezdnych. Nikogo nie dziwiło zatem, że znaczna infrastruktury została dopasowana do ich potrzeb.

Wakacje Canva
04.04.2022 14:49 Wakacje 2023: Ceny mogą poszybować w górę. Czy warto już teraz kupować wycieczki?

Obecnie rosną ceny w zasadzie wszystkich dóbr. Ma to oczywiście związek z coraz większą inflacją. Jak się okazuje, konsekwencje takiego trendu mogą być widoczne szczególnie w przyszłym roku. Tak przynajmniej szacują firmy przewozowe i turystyczne.Co ciekawe, pomimo już rosnących cen, tegoroczne wakacje raczej nie powinny okazać się dużo droższe. Z czego w takim razie to wynika?

Projekt bez tytułu (8)
03.04.2022 20:37 Dlaczego rosyjscy turyści mogą tak łatwo dostać się na Cypr? Za darmo dostają wizy

Wiele krajów nałożyło sankcje na Rosję, co bardzo ograniczyło możliwości podróżowania dla rosyjskich turystów. Jak się okazuje, wciąż mają możliwość wjazdu na Cypr, który pozostaje dla nich otwarty. Co więcej, mogą także bezpłatnie ubiegać się o wizę tego kraju.W związku z inwazją Rosji na Ukrainę wiele krajów nałożyło na Rosję sankcje, które uderzyły w zwykłych obywateli. Negatywne skutki odczuli także rosyjscy turyści, dla których lista wakacyjnych kierunków znacznie się uszczupliła. Wciąż jednak pozostają kraje otwarte dla Rosjan, mi.in. należy do nich Cypr.

samolot
02.04.2022 20:50 Kontrolerzy ruchu lotniczego odchodzą z pracy? Konsekwencje mogą niepokoić

Kontrolerzy ruchu lotniczego w Polsce masowo odchodzą z pracy. Przyczyną jest konflikt związku zawodowego z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Konsekwencje tego zjawiska mogą być bardzo poważne dla naszego transportu lotniczego. Czy zmiana PAŻP uratuje sytuację?PAŻP to istytucja odpowiadająca za polską przestrzeń powietrzną oraz całą infrastrukturę lotniczą, w tym systemy radarowe i nawigację. To ona zatrudnia też i szkoli kontrolerów ruchu lotniczego. Związek zawodowy ZZKRL prowadzi obecnie rozmowy z nową prezeską organizacji.

 Tłum ludzi oczekujących na lotnisku
02.04.2022 11:46 Rosyjscy turyści masowo planują wakacje w Katarze

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała reakcję wielu krajów. Sprzeciwiając się działaniom wojennym, nałożyły na Rosję sankcje, które mocno odbiły sia na branży turystycznej. Rosyjscy turyści mają ograniczone możliwości podróżowania. Z tego powodu szukają nowych kierunków na wakacje. Hitem 2022 roku może okazać się Katar, który cieszy się coraz większą popularnością wśród obywateli Rosji.W związku z obecną sytuacją na Ukrainie wiele krajów nałożyło sankcję na Rosję, m.in. w postaci zamknięcia nieba dla rosyjskich samolotów. W związku z tym rosyjscy turyści utracili wiele możliwości, jeżeli chodzi spędzanie wakacji za granicą. Popularnością wśród nich cieszą się nowe wakacyjne kierunki.

maseczka
01.04.2022 20:46 Zmiany w obostrzeniach. Kolejny kraj znosi restrykcje

Pandemia znacząco zmieniła sposób, w jaki funkcjonowaliśmy przez ostatnie 2 lata. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomału wracamy do normalności. Coraz to kolejne kraje decydują się na częściowe, a niektóre nawet na całkowite zniesienie restrykcji sanitarnych. Teraz obostrzenia przeszły do historii w następnym, europejskim kraju.Mowa tu o Szwajcarii, która do tej pory była bardzo ostrożna w kwestiach dotyczących koronawirusa. Wreszcie jednak uznano, że to najwyższy czas, by skończyć z obostrzeniami.