Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Rosyjscy turyści masowo planują wakacje w Katarze
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 02.04.2022 11:46

Rosyjscy turyści masowo planują wakacje w Katarze

 Tłum ludzi oczekujących na lotnisku
fot. pavlovakhrushev, canva.com

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała reakcję wielu krajów. Sprzeciwiając się działaniom wojennym, nałożyły na Rosję sankcje, które mocno odbiły sia na branży turystycznej. Rosyjscy turyści mają ograniczone możliwości podróżowania. Z tego powodu szukają nowych kierunków na wakacje. Hitem 2022 roku może okazać się Katar, który cieszy się coraz większą popularnością wśród obywateli Rosji.

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie wiele krajów nałożyło sankcję na Rosję, m.in. w postaci zamknięcia nieba dla rosyjskich samolotów. W związku z tym rosyjscy turyści utracili wiele możliwości, jeżeli chodzi spędzanie wakacji za granicą. Popularnością wśród nich cieszą się nowe wakacyjne kierunki.

Rosyjscy turyści podróżują do Kataru

Jak podaje portal podroze.radiozet.pl za Russian Travel Digest, Katar cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Rosjan. Przewiduje się, że ten trend się utrzyma, a Katar będzie wybierany coraz częściej wśród rosyjskich turystów.

Zaletą Kataru jest nie tylko jego dostępność, ale także to, że jest nowością dla turystów z Rosji. Jakby tego było mało, ceny wakacji w tym kraju są o wiele niższe niż np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie czy Bahrajnie.

Katar może stać się turystycznym hitem wśród Rosjan

Jak podaje portal podroze.radiozet.pl, dla porównania 4-dniowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to koszt 1672 dolarów za osobę (ok. 7183 zł). Za takie wakacje w Omanie należy zapłacić 1413 dolarów (ok. 6070 zł na osobę), w Bahrajnie – 1086 dolarów (4665 zł na osobę), a w Katarze od 830 dolarów (ok. 3565 zł od osoby). Niewątpliwie położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego państwo skorzysta na obecnej sytuacji. Tymczasem branża turystyczna w innych krajach mocno ucierpi. Kraje takie jak: Turcja, Tajlandia, Egipt czy Kuba muszą mierzyć się ze stratami związanymi z pandemią a teraz także z utratą rosyjskich i ukraińskich turystów.

Tagi: Katar