Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pokazał paragon z Kasprowego Wierchu. Internauci nie wierzą własnym oczom
Weronika Dadok
Weronika Dadok 06.04.2022 15:03

Pokazał paragon z Kasprowego Wierchu. Internauci nie wierzą własnym oczom

Wierch
flickr.com/stephengg

Ceny w polskich kurortach wciąż potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnych turystów. Tym razem pozyskanie niezwykle obfitego paragonu miało miejsce na Kasprowym Wierchu. Edward Durda postanowił na swoim profilu udostępnić paragon właśnie z tego miejsca. Cena wywołała zdumienie wśród internautów.

Paragon z Kasprowego Wierchu, który robi wrażenie

Po publikacji "paragonu grozy" przez polskiego dziennikarza, aktora i komentatora sportowego Edwarda Durdy w sieci wybuchła dyskusja. Już od wielu lat ceny usług związanych z polską turystyką nas zadziwiają, i tym razem nie było inaczej.

Okazuje się bowiem, że za bilet ulgowy i normalny w dwie strony należało zapłacić aż 148 złotych. Ta cena przyprawiła o ból głowy zarówno Pana Edwarda, jak i użytkowników portalu społecznościowego, na którym zamieszczona została fotografia.

Pod wpisem pojawiło się około 240 komentarzy. Większość z nich udowadniała tylko absurd związany z wygórowanymi cenami.

Okazuje się jednak, że bilety na kolej linową na Kasprowy Wierch różnią się nieco w sezonie niskim i wysokim. Czy może zatem należy wybierać ten tańszy z założenia czas?

Od 1 marca do 15 kwietnia, cena biletu ulgowego wynosi 69 złotych, zaś normalnego 79. Na tańsze bilety można liczyć także od 9 maja do 15 czerwca i od 1 października do 17 grudnia.

W pozostałym czasie ceny są jeszcze wyższe. Za bilet ulgowy należy wtedy zapłacić 79 złotych, a za normalny 99 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: