Turysci.pl
Pexels/Josh

Pexels/Josh

Ewakuacja pasażerów na poznańskim lotnisku. W hali odpraw znaleziono bagaże bez opieki

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Udostępnij:

1 kwietnia na jednym z polskich lotnisk doszło do nietypowego zdarzenia. Funkcjonariusze straży granicznej musieli interweniować w sprawie "bezpańskiego" bagażu pozostawionego w hali. Niezbędna była ewakuacja.

Niestety, nie był to primaaprilisowy żart. Potencjalnie niebezpieczne zajście miało miejsce na poznańskim lotnisku. Uwagę funkcjonariuszy straży granicznej z Ławicy przykuły cztery bagaże pozostawione bez opieki. Weznawo odpowiednie służby.

Ewakuacja na poznańskim lotnisku. Przyczyną był pozostawiony bagaż

1 kwietnia pasażerowie oczekujący na lot z Poznania przeżyli chwilę grozy. Służby zwróciły uwagę na cztery walizki pozostawione w hali odpraw biletowo-bagażowych pomiędzy terminalami. Bagaż nie posiadał odpowiednich zawieszek, co uniemożliwiało identyfikację. Pomimo wydanego komunikatu, nikt nie zgłosił się po odbiór.

– Zarządzającego Lotniskiem powiadomiono o konieczności ewakuacji części ogólnodostępnej portu lotniczego, części zewnętrznej portu wraz z drogami dojazdowymi oraz o konieczności zapewnienia zabezpieczenia medycznego i przeciwpożarowego niezbędnego do zabezpieczenia działań pirotechnicznych  poinformowała straż graniczna.

Zgodnie z informacją ewakuowano 50 osób i rozpoczęto procedurę. W ruch poszedł robot IBIS, który przy eskorcie dowódcy zespołu minersko pirotechnicznego przetransportował walizki do urządzenia rentgenowskiego.

W akcji brało udział sześcioro funkcjonariuszy Straży Granicznej, czterech pracowników SOL i dwóch policjantów. Bagaże prześwietlono. Na szczęście wewnątrz znaleziono jedynie rzeczy osobiste, odzież i laptopa.

Natychmiastowa ewakuacja. Wszystkiemu winna była nieodpowiedzialność jednego z pasażerów

Nie był to pierwszy taki incydent w ostatnim czasie, a odpowiednia reakcja służb była całkowicie uzasadniona. Zaledwie kilka tygodni temu stołeczna policja poinformowała o potencjanie niebezpiecznym ładunku na pokładzie samolotu lecącego do Warszawy, zaś na początku marca na terenie samego lotniska Chopina zauważono podejżaną, czarną torbę. Z kolei niedawna ewakuacja we Wrocławiu dotknęła aż 110 pasażerów.

Także i tym razem okazało się, że zawiniła nieodpowiedzialna postawa jednego z pasażerów. W trakcie trwania akcji nieoczekiwanie po bagaż zgłosiła się 42-latka.

Lekkomyślna kobieta ukarana została mandatem karnym w wysokości 500 złotych  poinformowali strażnicy.

Choć mandat może się wydawać wysoki, funkcjonariusze podkreślili, że każde potencjalne zagrożenie wiąże się ze wszczęciem szeregu procedur bezpieczeństwa. Tym razem, na szczęście chodziło jedynie o nieuważność pasażera.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Aleksandra GadzińskaAutor

redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >