Turysci.pl
Jak oszczędzić na bagażu?

istockphoto.com/YakobchukOlena

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

28 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Pewna młoda kobieta postanowiła podzielić się swoim trikiem, który stosuje przed każdą podróżą. Zdradziła, co robi, by oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie. Dzięki jej metodzie można uzbierać całkiem niezłą sumkę.

Znana TikTokerka Natalia chętnie zdradza swoim obserwatorom ciekawe triki na tańsze i łatwiejsze podróżowanie. Jeden z ostatnich filmików stał się w sieci prawdziwym hitem. Z pewnością tysiące turystów skorzysta z tego sposobu.

Pokazała, jak podróżować taniej. Film hitem Internetu

Użytkowniczka TikToka, działająca pod nazwą "dokadtymrazemm", regularnie zamieszcza na swoim profilu ciekawostki dotyczące podróżowania, zdradzając chociażby, jak robić to taniej i łatwiej.

Jakiś czas temu wrzuciła filmik poświęcony wykupowaniu dodatkowego bagażu, jeżeli decydujemy się na lot samolot. Narzucone przez linie lotnicze zasady i ograniczenia niektórym mogą przysparzać sporo kłopotu, a do tego należy pamiętać o dodatkowych kosztach, które potrafią być całkiem spore.

lot

Komunikat LOT w sprawie możliwych ograniczeń lotów

CZYTAJ DALEJ

Natalia w krótkim materiale pokazała krok po kroku co zrobić, by nie przepłacić za dodatkową walizkę w samolocie. Tym razem skupiła się na linii Ryanair i zaczęła od wyboru biletu. Następnie została przekierowana na stronę, gdzie można dodać nadprogramowy bagaż.

Widzimy, że opcja "Regular", obejmująca pierwszeństwo wejścia na pokład i dwie sztuki bagażu podręcznego, kosztuje 112 zł. Chociaż może nie wydawać się to zawrotną ceną, jeżeli doliczymy ją do ceny biletu i innych kosztów, może wyjść nam całkiem pokaźna sumka.

TikTokerka nie zamierzała przepłacać, dlatego wybrała wariant "Value", co wiązało się z brakiem dodatkowym kosztów i dało jej możliwość zabrania ze sobą do samolotu wyłącznie jednej walizki o wymiarach 40x20x25 cm.

Później użytkowniczka uzupełniła wymagane dane i została przekierowana na stronę, gdzie mogła wykupić konkretne miejsce w samolocie. Zdecydowała się jednak na losowe siedzisko, dzięki czemu oszczędziła sobie dodatkowych kosztów. W tym momencie zaczął się najważniejszy etap triku.

Po przejściu tych wszystkich kroków, TikTokerka znów zostaje przekierowana na stronę, gdzie może wykupić dodatkowy bagaż. Tym razem jednak ceny są zupełnie inne! Wymieniony wcześniej wariant "Regular", którego cena wynosiła 112 zł, teraz mogła wykupić za zaledwie 54,69 zł! Dzięki temu Natalia zaoszczędziła całkiem sporo pieniędzy.

@dokadtymrazemm filmik trwa 1.15 min, ale jak latasz z więcej niż jednym bagażem to obejrzyj to💁🏾‍♀️ #taniepodróżowanie ♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Weronika WasiakAutor

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

Czytaj więcej >

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >