Turysci.pl
Phuket

fot. Photo by CEphoto, Uwe Aranas or alternatively © CEphoto, Uwe Aranas, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63010362

Tajlandia: rosyjski turysta opowiedział, co dzieje się w kurorcie na Phukecie

12 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Obecnie na wyspie Phuket w Tajlandii przebywa ok. 7 tysięcy obywateli Rosji. Turyści utknęli za granicą w momencie wprowadzenia sankcji i odwołania lotów do ich kraju. Jak donosi znajdujący się w kurorcie Rosjanin, powoli zaczyna brakować im gotówki.

Rosyjscy turyści przebywający w Phuket niechętnie opowiadają o swojej sytuacji i unikają przedstawicieli mediów. Jednak jeden z nich zdecydował się powiedzieć, co obecnie dzieje się w kurorcie. Okazuje się, że sytuacja Rosjan jest bardzo napięta.

Rosyjscy turyści w Tajlandii

Phuket to mała wyspa w Tajlandii, której mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa Tajlandia musiała zamknąć swoje granice, a kurort stracił ok. 200 tys. miejsc prac. Po zdjęciu obostrzeń do kraju z powrotem zaczęli napływać turyści z całego świata. Ich dominującą większość zaczęli stanowić Rosjanie. W grudniu na Phuket przybyło ich ok. 17 tys.

Nieoczekiwanie turystów przebywających na Phukecie zaskoczyła wojna. Na Rosję natychmiast spadły liczne sankcje oraz zakazy lotów międzynarodowych. W efekcie Rosjanie goszczący w Tajlandii stracili możliwość powrotu do swojego kraju. Dziennikarze stacji BBC postanowili dowiedzieć się, jak wygląda ich obecna sytuacja na wyspie.

Lotnisko

Rosyjscy turyści omijają sankcje. Chętnie latają do Turcji

CZYTAJ DALEJ

Zdradził, co dzieje się na Phukecie

Większość Rosjan przebywających na Phukecie odmawia rozmowy z mediami, gdyż boi się ewentualnych konsekwencji idących w parze z wypowiedzią nieprzychylną Putinowi. Jednak jeden z turystów postanowił zdradzić dziennikarzom BBC, co dzieje się na wyspie. Wyznał, że Rosjanie mają coraz większe problemy z wypłacaniem pieniędzy.

- Chodziliśmy od banku do banku, od bankomatu do bankomatu. Dziewięć razy na dziesięć bankomat odmawiał wypłaty, ale udawało nam się zdobyć trochę gotówki - powiedział anonimowy obywatel Rosji dla BBC.

Na Phukecie obok Rosjan przebywają również obywatele Ukrainy. Obecnie rząd Tajlandii stara się przedłużyć im wizy, by nie musieli wracać do kraju ogarniętego wojną. Ukraińcy pytani o swoją sytuację przyznają, że żyją w ciągłym stresie.

- Nie możemy tu odpocząć, nie możemy cieszyć się kąpielą w morzu. Każdego dnia oglądamy i czytamy wiadomości. Niestety, nie możemy pomóc naszym rodzinom, wracając tam - powiedziała jedna z Ukrainek dla BBC.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Slajd 1 z 6

fot. Wikipedia Commons/ Kamil87/ CC0

Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Źródło: money.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >