Turysci.pl
maseczka

fot. unsplash.com/Anshu A

Zmiany w obostrzeniach. Kolejny kraj znosi restrykcje

1 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Pandemia znacząco zmieniła sposób, w jaki funkcjonowaliśmy przez ostatnie 2 lata. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomału wracamy do normalności. Coraz to kolejne kraje decydują się na częściowe, a niektóre nawet na całkowite zniesienie restrykcji sanitarnych. Teraz obostrzenia przeszły do historii w następnym, europejskim kraju.

Mowa tu o Szwajcarii, która do tej pory była bardzo ostrożna w kwestiach dotyczących koronawirusa. Wreszcie jednak uznano, że to najwyższy czas, by skończyć z obostrzeniami.

Szwajcaria znosi obostrzenia

Od dziś w Szwajcarii obostrzenia już nie obowiązują. Taką decyzję podjęła Rada Federalna tego kraju. Warto podkreślić, że mówimy tu o zniesieniu wszystkich restrykcji sanitarnych. Oznacza to, że Szwajcarzy nie muszą już nawet nosić maseczek w zatłoczonych i zamkniętych miejscach.

Ponidzie z lotu ptaka

Polska Toskania. Mało kto wie o tym miejscu, można poczuć się jak we Włoszech

CZYTAJ DALEJ

Jak wytłumaczono, decyzja ta ma związek z najnowszymi statystykami dotyczącymi zachorowań. Choć na wiosnę wzrosła ilość wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem, nie odnotowano przy tym dużo większej liczby ciężko chorych. To przekonało rządzących, że warto zrezygnować już z obostrzeń.

Nie tylko Szwajcaria znosi obostrzenia

Warto podkreślić, że Szwajcarzy absolutnie nie są prekursorami w kwestii znoszenia obostrzeń. Jak dobrze wiemy, w naszym kraju już kilka dni wcześniej nie było konieczności korzystania z maseczek. Inne kraje decydowały się na to jeszcze szybciej, a prawdziwym przodownikiem tego ruchu okazała się Dania.

W tym skandynawskim państwie o zakończeniu pandemii zadecydowano 2 miesiące temu i dokładnie 1 lutego przestały obowiązywać wszelkie obostrzenia. Warto dodać, że taka decyzja została podjęta w teoretycznym szczycie fali koronawirusa, ale była umotywowana wyjątkowo wysokim procentem zaszczepionych obywateli. Wówczas już 60% Duńczyków było po trzech dawkach szczepienia, a ponad 80% po dwóch.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >