Turysci.pl

fot. unsplash.com/Anshu A

Zmiany w obostrzeniach. Kolejny kraj znosi restrykcje

1 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Pandemia znacząco zmieniła sposób, w jaki funkcjonowaliśmy przez ostatnie 2 lata. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomału wracamy do normalności. Coraz to kolejne kraje decydują się na częściowe, a niektóre nawet na całkowite zniesienie restrykcji sanitarnych. Teraz obostrzenia przeszły do historii w następnym, europejskim kraju.

Mowa tu o Szwajcarii, która do tej pory była bardzo ostrożna w kwestiach dotyczących koronawirusa. Wreszcie jednak uznano, że to najwyższy czas, by skończyć z obostrzeniami.

Szwajcaria znosi obostrzenia

Od dziś w Szwajcarii obostrzenia już nie obowiązują. Taką decyzję podjęła Rada Federalna tego kraju. Warto podkreślić, że mówimy tu o zniesieniu wszystkich restrykcji sanitarnych. Oznacza to, że Szwajcarzy nie muszą już nawet nosić maseczek w zatłoczonych i zamkniętych miejscach.

Jak wytłumaczono, decyzja ta ma związek z najnowszymi statystykami dotyczącymi zachorowań. Choć na wiosnę wzrosła ilość wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem, nie odnotowano przy tym dużo większej liczby ciężko chorych. To przekonało rządzących, że warto zrezygnować już z obostrzeń.

Nie tylko Szwajcaria znosi obostrzenia

Warto podkreślić, że Szwajcarzy absolutnie nie są prekursorami w kwestii znoszenia obostrzeń. Jak dobrze wiemy, w naszym kraju już kilka dni wcześniej nie było konieczności korzystania z maseczek. Inne kraje decydowały się na to jeszcze szybciej, a prawdziwym przodownikiem tego ruchu okazała się Dania.

W tym skandynawskim państwie o zakończeniu pandemii zadecydowano 2 miesiące temu i dokładnie 1 lutego przestały obowiązywać wszelkie obostrzenia. Warto dodać, że taka decyzja została podjęta w teoretycznym szczycie fali koronawirusa, ale była umotywowana wyjątkowo wysokim procentem zaszczepionych obywateli. Wówczas już 60% Duńczyków było po trzech dawkach szczepienia, a ponad 80% po dwóch.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]