Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wiemy, gdzie Polacy planują wyjechać na zagraniczne wakacje
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 24.04.2022 14:21

Wiemy, gdzie Polacy planują wyjechać na zagraniczne wakacje

Samolot
zdjęcie poglądowe/commons.wikimedia.org/ Matti Blume/ CC 4.0

Po wielu miesiącach pandemii Polacy wracają do podróżowania. 40% z nich w wieku powyżej 18 roku życia planuje wakacje za granicą. Gdzie w tym roku polscy turyści będą wypoczywać? Takie wczasy nie kosztują mało.

Według badań przeprowadzonych przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna aż 40 proc. respondentów zdecydowanie planuje co najmniej 7-dniowy urlop zagraniczny, a 46 proc. z nich skorzysta przy tym z usług biura podróży. O wakacyjne plany portal wakacje.pl zapytał osoby, które mają 18 lat lub więcej i są reprezentatywne dla naszego kraju.

Gdzie Polacy zamierzają wyjechać na wakacje?

Ogólnopolskie badania pokazują, że w te wakacje zainteresowaniem wśród polskich turystów cieszyć się będą takie kierunki jak: Grecja, Hiszpania, Turcja, Chorwacja oraz Włochy, a także Egipt, Bułgaria, Cypr, Malta i Tunezja. W dużej mierze zgadza się to z wynikami odnotowanymi przez portal Wakacje.pl.

Według stanu sprzedaży Wakacje.pl na koniec marca najczęściej wybieranymi kierunkami na sezon letni są kraje takie jak Turcja, Grecja oraz Egipt, które łącznie stanowią 65% całej sprzedaży. Zainteresowaniem cieszą się także kolejno: Hiszpania, Tunezja, Cypr, Bułgaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chorwacja i Włochy.

Ile Polacy zamierzają wydać na tegoroczne wakacje?

Według tego, co ustaliły Wakacje.pl, urlop w Turcji dla dwóch osób może kosztować około 5 756 zł (przed rokiem 5 864 zł), w Grecji - 5 991 zł (5 921 zł), a w Egipcie 6 410 zł (w 2021 roku 5 652 zł). Popularnymi kierunkami w tym roku mają być także Hiszpania, gdzie dwie osoby za wyjazd zapłacą około 5 500 zł oraz Tunezja, gdzie zapłacą 5 339 zł.

Nieco więcej muszą zapłacić rodziny z dziećmi. Średnia cena rezerwacji pobytu w Turcji dla rodziny z jednym dzieckiem to 8 255 zł, w Grecji - 8 252 zł, a w Egipcie 8 513 zł. W przypadku rodziny z dwójką dzieci za pobyt w Turcji trzeba zapłacić już 10 297 zł, w Grecji 10 553 zł, a w Egipcie 10 501 zł.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Turyści:

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Polacy