Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Bogaci Rosjanie znowu wybierają wakacje na Malediwach
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 21.04.2022 19:12

Bogaci Rosjanie znowu wybierają wakacje na Malediwach

Plaża na Malediwach
https://fshoq.com

Rosyjscy touroperatorzy zaproponowali dwanaście miejsc, do których będą mogli wyjechać na wakacje rosyjscy turyści. Wśród nich znalazły się Malediwy, które znów są coraz częściej wybieranym kierunkiem wśród bogatych Rosjan.

Jak poinformowała Ria Novosti na łamach portalu wiadomosci.wp.pl "Touroperator Fun & Sun ma wycieczki z Rosji do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Turcji, Tajlandii, Kataru, Egiptu, Malediwów, Seszeli, Sri Lanki, Indonezji (Bali), Serbii, Armenii i Azerbejdżanu na bezpośrednich lotach lub z połączeniem w krajach trzecich."

Rosjanie wakacje spędzą na Malediwach

Okazuje się, że Rosjanie na letni wypoczynek wybierają Malediwy. To bardzo drogi, ale jeden z ulubionych kierunków bogatych Rosjan. Chociaż w marcu 2022 r. liczba obywateli Rosji, którzy odwiedzili Malediwy spadła ponad dwukrotnie w porównaniu z lutym tego roku, to już w kwietniu zaczęła znacząco wzrastać.

Organizatorzy wycieczek odnotowują wzrost sprzedaży wycieczek na Malediwy o 100-300 proc. Powodem jest stabilizacja kursu walutowego oraz przejrzystość sytuacji z lotami i płatnościami – czytamy na podroze.onet.pl.

Ekonomiczne pobyty już są niemodne

Jak podaje portal podroze.onet.pl, w związku z zawieszeniem bezpośrednich przewozów lotniczych na początku marca napływ turystów na Malediwy w porównaniu z początkiem lutego spadł nawet ośmiokrotnie.

Zgodnie z wynikami z marca Malediwy odwiedziło tylko 8806 turystów z Rosji. W porównaniu z lutym to o 56,15 proc. mniej.

W pierwszych dwóch tygodniach kwietnia sprzedaż wycieczek na Malediwy wzrosła od 80 do nawet 300 proc. w porównaniu z drugą połową marca. W dodatku wykupywane pobyty są wyłącznie pięciogwiazdkowe. Te ekonomiczne wyszły z mody.

Artykuły polecane przed redakcję Turystów:

  1. Wielkie rozczarowanie w Zakopanem. Górale rwą włosy z głowy

  2. Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  3. W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.onet.pl, wiadomosci.wp.pl

Tagi: Malediwy