Turysci.pl
Walizki

canva.com

Planujesz wakacyjny wyjazd? Korzystając z usług biura podróży lepiej się zabezpieczyć

24 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Wakacje 2022 są w zasadzie tuż za rogiem, a to oznacza, że wiele osób już teraz przegląda wakacyjne oferty biur podróży. W tym roku zainteresowanie może być szczególnie duże, bowiem pandemia koronawirusa się zakończyła, dlatego zniechęcone wcześniejszymi obostrzeniami osoby, mogą teraz wyruszyć na urlop. Muszą jednak uważać.

Przed wyjazdem warto się zabezpieczyć - w tym celu należy odpowiednio zweryfikować biuro podróży, które odpowiada za dany wyjazd. Jeśli nie znajduje się w odpowiednich rejestrach i nie spełnia pewnych wymagań finansowych, nie warto ryzykować organizowanego przez nie urlopu.

Wakacje 2022: Warto skontrolować biuro podróży

Gdy jedzie się na wczasy, mało kto myśli o potencjalnych problemach, które mogą się wydarzyć, a skupia na celebracji urlopu. Niestety, już wielu Polaków przekonało się, że los może w przykry sposób zaskoczyć takich wczasowiczów. W końcu w ostatnich latach upadło wiele biur podróży. Alfa Star czy Thomas Cook to tylko przykłady, podobnych działalności było znacznie więcej.

Jeśli biuro podróży, które upada, było poważną firmą, wpisaną do rejestru z zagwarantowanym zabezpieczeniem finansowym, jego klienci będą mogli liczyć na konkretne i sprawne wsparcie w powrocie do domu. Dużo gorzej będzie jednak w przypadku tych, którzy zdecydowali się na usługi niesprawdzonych, prawdopodobnie przy tym tańszych firm. By więc nie dokładać sobie dodatkowych nerwów, warto zweryfikować biuro podróży, z którego korzystamy.

Polacy na Karaibach

"Polska" wieś na Karaibach. Co ma wspólnego z naszym krajem?

CZYTAJ DALEJ

Wakacje 2022: Jak zabezpieczyć się przed wyjazdem na urlop?

W dzisiejszych czasach niemal wszystko jest dostępne w internecie i podobnie jest w przypadku informacji dotyczących legalnych, sprawdzonych i poważnych biur podróży. Prowadzona jest bowiem Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki, którą można sprawdzić na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W tym zbiorze znajdują się wszelkie niezbędne informacje o biurach turystycznych, które potwierdzają ich rzetelność, a także te mówiące o gwarancjach finansowych, zabezpieczających klientów. Można także znaleźć wskazówki, według których urlopowicze powinni działać, gdy biuro zbankrutuje.

Wybierając się na tegoroczne wakacje, warto więc sprawdzić wyżej wspomnianą ewidencję. Jeśli biura podróży, z którego chcemy skorzystać, w niej nie ma, oznacza to, że nie prowadzi ona swojej działalności do końca legalnie lub nie jest zabezpieczona finansowo na tyle, by pomóc klientom w razie niewypłacalności. W takim wypadku nie powinniśmy podpisywać umowy dotyczącej urlopu z taką firmą.

nd3000, canva.com

Błędy, których rodzice po kilku latach żałują najbardziej. Lepiej opamiętać się w porę

Czas tak szybko płynie, a dzieci dorastają. Często dopiero po latach rodzice zauważają, że poświęcili im za mało czasu, za mało z nimi rozmawiali, a teraz nawet nie mają zdjęć, żeby powrócić do tamtych chwil... Warto przeczytać, czego najczęściej żałują rodzice i nie uczyć się na własnych błędach.

Zobacz galerię >

Wierzysz w przesądy? Sprawdź swoją wiedzę o zabobonach związanych z ciążą!

Pytanie 1 z 5

Jeśli mama w ciąży zbrzydła, to jakiej płci będzie jej dziecko?

Artykuły polecane przez redakcję portalu Turyści:

  • Niebywałe, gdzie 40% Polaków planuje wyjechać na wakacje. Mimo że cena jest spora

  • Zmiany od 1 maja dla podróżujących. Lepiej przygotować się na utrudnienia

  • Wielu się oburzy. Niesłychane wieści o rosyjskich turystach z kurortów na Malediwach

Źródło: bankier.pl

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >