Turysci.pl > Świat > Rosja znosi zakazy lotów. Na liście znalazły się "przyjazne" kraje
Weronika Dadok
Weronika Dadok 06.04.2022 13:26

Rosja znosi zakazy lotów. Na liście znalazły się "przyjazne" kraje

samolot

Rosja planuje już w kwietniu znieść zakazy lotów do oraz z 52 "przyjaznych" krajów. Informację przekazał Premier Michaił Miszustin. Ma być to częścią luzowania obostrzeń, które pojawiły się w wyniku wybuchu pandemii.

Rosja znosi zakazy lotów. Dotyczy to tylko "przyjaznych" państw?

Wedle doniesień agencji Reuters, obostrzenia mają zostać zniesione w sektorze lotniczym po 9 kwietnia.

Dotknięta sankcjami ze strony zachodu Rosja, zdecydowała się na plan wznowienia lotów z oraz do "przyjaznych" Państw, które według obywateli kraju agresora nie wyciągają nadto rażących konsekwencji z barbarzyńskiej napaści na Ukrainę.

Grupa zadaniowa ds. koronawirusa przekazała informację o zniesieniu zakazu lotów między innymi do Argentyny, RPA, Algierii, Chin, Peru, Libanu i Pakistanu. Łącznie na liście agresora znalazły się 52 kierunki.

Kraj ten rozszerza sukcesywnie listę państw uznanych za bezpieczne dla podróży lotniczych. Agencja Rutera przypomina, że Rosja zdecydowała się na nałożenie obostrzeń chwilę po wybuchu pandemii koronawirusa. Wiele z restrykcji obowiązuje do dziś. Jak jednak możemy zauważyć, powoli ulega to zmianie.

Michaił Miszustin przekazał, że w niedalekiej przyszłości zostaną zlikwidowane ograniczenia związane z przekraczaniem granicy lądowej między Rosją, a Chinami.

Warto przypomnieć, że Rosja w rewanżu w ramach sankcji, które zostały nałożone w związku z napaścią na Ukrainę, zdecydowała się na odpowiedź w postaci zamknięcia przestrzeni lotniczej dla 36 krajów, w tym wszystkich państw członkowskich UE.

Położenie Rosji nie jest również najciekawsze ze względu na wypowiadanie umów leasingowych na ponad 500 samolotów. Sankcje uniemożliwiają również liniom lotniczym działającym w Rosji kupowanie części do samolotów i usług serwisowych z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Źródło: podroze.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: