Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 18.04.2022 19:37

Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów

hotel
fot. StudioMikara, canva.com

Wielu rosyjskich turystów znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Przez wojnę i sankcje, nałożone na Rosję przez wiele państw, Rosjanie przebywający za granicą nie mają możliwości opłacenia hotelu, ani powrotu do kraju.

Rosyjscy turyści mocno odczuli skutki ataku Rosji na Ukrainę. M.in. Rosja została odcięta od sieci SWIFT, a część krajów zamknęło przestrzeń powietrzną. Z tego powodu wielu rosyjskich turystów utknęło za granicą bez możliwości powrotu do domu i używania kart płatniczych. Sytuacja zmusiła ich do płacenia biżuterią.

Rosyjscy turyści zmuszeni są płacić za hotele biżuterią

Sankcje zaskoczyły obywateli Rosji, którzy wypoczywali za granicą. Mieli do zapłacenia za pobyty, wycieczki i atrakcje, a ich karty do bankomatu przestały działać. Jak podaje "Polityka" za „Monocle” Rosjanie zmuszeni byli płacić tym, w co byli ubrani: futrami, biżuterią i zegarkami. Tym samym wakacyjne kurorty zamieniły się w punkty jubilerskie i lombardy.

Niektóre kosztowności były niedawno przez nich zakupione i oddawane jeszcze w opakowaniach, nigdy nieużyte. Dla hotelarzy nie był to problem. Przyjmowali oferowane dobra, oddawali do wyceny, a jeśli nie pokrywały kosztów pobytu, to bez skrupułów o tym informowali.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Źródło: polityka.pl Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Tagi: