Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Egipt: rosyjski turysta pomylił Polkę z Ukrainką, zareagował z pogardą
Michał Fitz
Michał Fitz 13.04.2022 13:11

Egipt: rosyjski turysta pomylił Polkę z Ukrainką, zareagował z pogardą

Egipt
canva.com

Wojna, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie, odbiła się także na kraju agresora. Sankcje nałożone przez państwa zachodnie dotknęły zwykłych Rosjan w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Tyczy się to również ich wypoczynku oraz turystyki. Jak w takim razie radzą sobie obywatele kraju na wczasach w popularnych dla nich kierunkach takich jak Egipt?

Okazuje się, że pomimo problemów, które zagwarantowały im sankcje, nie wszyscy spokornieli. Nieco więcej opowiedziała o tym pewna Polka, która wszystko wyznała w liście do redakcji portalu "Onet".

Egipt: Jak radzą sobie Rosjanie?

Wiele potencjalnych kierunków wakacyjnych zostało zablokowanych dla Rosjan ze względu na zamkniętą dla ich samolotów przestrzeń powietrzną nad Europą. Ci wciąż mogą jednak latać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy chociażby Egiptu, który jest nieco bardziej budżetową opcją na wczasy.

Ze względu na nałożone sankcje Rosjanie, którzy przebywali na wczasach w tym kraju, mieli bardzo utrudnione życie. Ich karty płatnicze nie działały, przez co turyści bez wykupionej opcji all-inclusive mogli mieć problemy z wyżywieniem. Dodatkowo, ze względu na wspomniane wyżej utrudnienia lotnicze, często byli oni uziemieni na długie godziny w hotelowych lobby, bo nie mogli wrócić do domu według planu, a ich turnusy już dobiegły końca.

Egipt: Podejście Rosjan do turystów

Już wcześniej wokół rosyjskich turystów krążył stereotyp, według którego są oni niezwykle zarozumiali, przez co często również nietaktowni. Potwierdza to historia wspomnianej Polki. Gdy ta jadła bowiem obiad i rozmawiała w naszym języku, została pomylona z Ukrainką przez Rosjan, którzy zaczęli wytykać ją palcami.

Mało tego, inni Rosjanie wręcz samych siebie postrzegają w roli ofiar. Mówią o wszechobecnej rusofobii, która utrudnia życie wszystkim obywatelom tego kraju. Nie rozumieją przy tym, że jest to konsekwencja działania, na które zdecydowała się Rosja.

Źródło: podroze.onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Tagi: Egipt