Turysci.pl > Polska > Gdynia: Zakaz wejścia na plażę. Służby przeprowadzą neutralizację poniemieckiej torpedy morskiej
Michał Fitz
Michał Fitz 21.04.2022 10:11

Gdynia: Zakaz wejścia na plażę. Służby przeprowadzą neutralizację poniemieckiej torpedy morskiej

Plaża Gdynia
canva.com

Choć do najcieplejszego okresu w roku jeszcze trochę, nadmorska plaża już staje się jednym z najchętniej wybieranych miejsc na spacery. Te osoby, które zamierzały dziś właśnie w taki sposób spędzić czas w Gdyni, nie będą mogły skorzystać z całego dobrodziejstwa, które oferuje brzeg Bałtyku.

Okazuje się bowiem, że pewien odcinek plaży w tej miejscowości będzie dziś zamknięty, ponieważ będą tam trwały wyjątkowe prace. Lepiej trzymać się od tego miejsca z dala, bo może być niebezpiecznie.

Plaża w Gdyni zamknięta

Osoby zameldowane w tym mieście o zaplanowanej na dzisiaj operacji wiedzą od jakiegoś czasu, bo jest na tyle istotna, że ludzi ostrzegano przy pomocy specjalnych wiadomości SMS. Co w takim razie się wydarzy? Do akcji wkroczą saperzy, ponieważ w tamtym rejonie rozbrajany będzie wybuchowy relikt!

Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o poniemiecką, ważącą ponad 200 kilogramów torpedę, która okazała się niewybuchem. Warto jednak podkreślić, że i takie materiały mogą okazać się niebezpieczne, dlatego warto zachować szczególną ostrożność, pozostawiając pracujących przy tym profesjonalistów w spokoju.

Która plaża będzie zamknięta? Oczywiście nie chodzi o całą długość trójmiejskiego brzegu Bałtyku, a jedynie odcinek od Babich Dołów do Oksywia. Rozbrajanie niewybuchu ma potrwać kilka godzin. Służby szacują, że plaża będzie zamknięta w związku z tym od godziny 8.00 do 15.00. Warto jednak podkreślić, że czas ten może ulec zmianie, jeśli pojawiają się komplikacje.

Należy przy tym zaznaczyć, że sam niewybuch nie znajduje się na plaży, absolutnie nie został wyrzucony na brzeg. Odcinek jest więc zamykany profilaktycznie, ze względów bezpieczeństwa i również dlatego, by umożliwić nurkom wygodę i komfort pracy. Ci będą bowiem działać na głębokości 30 metrów w pewnej odległości od brzegu, bo to właśnie tam znajduje się niewypał.

Zobacz post:

Artykuły polecane przed redakcję Turystów:

  1. Wielkie rozczarowanie w Zakopanem. Górale rwą włosy z głowy

  2. Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  3. W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Tagi: Plaża