Turysci.pl
fot. EllenMoran, canva.com

Iberion

Pogoda na majówkę. Turyści muszą pamiętać o parasolach i płaszczach przeciwdeszczowych

26 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Udostępnij:

Niezbyt dobre wieści dla tych, którzy mają już plany na nadchodzący długi weekend w Polsce. Pogoda na majówkę nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Na podstawie informacji, jakie podają synoptycy radzimy turystom przygotować parasole i ubrania przeciwdeszczowe.

Zbliża się wyczekiwany przez wszystkich weekend majowy. Wielu Polaków już od dawna planuje, jak spędzi upragniony urlop. Wiemy już, że turyści muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu lotniczym. Niestety, nie mamy także dobrych wiadomości dla tych, którzy spędzą wolny czas w kraju.

Deszcz i zachmurzenie. Wiemy, jaka będzie pogoda na majówkę

Od początku tygodnia aura zdecydowanie nie sprzyja. Jeszcze do piątku będzie nam towarzyszyć masa polarnego powietrza oraz chłód i opady. Piątek oraz sobota zapowiadają się pochmurno, choć od początku weekendu wyż znad Rosji i Wielkiej Brytanii sprawi, że powietrze nieco złagodnieje, mogą jednak pojawić się burze. A jak zapowiada się pogoda na majówkę?

Na szczęście w ciągu długiego weekendu będziemy mogli odczuć nieco więcej ciepła, gdyż do Polski dotrze wreszcie ciepły front z południa, a aura powoli zacznie się zmieniać. Niestety, pozostanie z nami wilgotna masa powietrza, zwiastująca zachmurzenie oraz przelotne opady. Niosące dobrą pogodę układy wyżowe znajdą się na zachód i północny zachód od Polski, sprawiając, że miejscami będzie pojawiać się słońce.

Na termometrach w całym kraju zawitają temperatury od 8 do 20 stopni Celsjusza. Synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek opisuje nadchodzącą majówkę, jako umiarkowanie ciepłą ze zmiennym zachmurzeniem.

Pogoda na majówkę. Synoptycy informują, gdzie będzie najcieplej

Deszczu i przelotnych burz mogą spodziewać się zwłaszcza turyści planujący urlop na południu i północy, jednak to właśnie tam temperatury osiągną najwyższe wartości. W Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie), Wągrowcu (woj. małopolskie) oraz Zbąszyniu na zachodzie Polski oczekuje się od 12 do 17 stopni Celsjusza.

Według portalu VOX, ci którzy spędzą weekend na Mazurach powinni zaplanować majówkowego grilla na niedzielę, ponieważ to właśnie wtedy pogoda w tym rejonie będzie najlepsza. Poniedziałek przyniesie znacznie większe zachmurzenie.

Pogoda na majówkę zapowiada się zmiennie i w wielu miejscach deszczowo. Szczególnie osobom planującym aktywność na świeżym powietrzu zalecamy zaopatrzyć się w dobrą odzież i parasole. Będzie wilgotno, ale na szczęście niezbyt wietrznie, a miejscami nawet słonecznie.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, Gazeta.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Aleksandra GadzińskaAutor

redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >