Turysci.pl
fot. Pexels/Josh Sorenson

Pexels/Josh Sorenson

Hiszpańska sieć hoteli uniemożliwia rezerwacje rosyjskim turystom

15 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Udostępnij:

Kolejne konsekwencje dla podróżujących po ataku na Ukrainę. Hiszpańska sieć hoteli posiadająca punkty na całym świecie wdrożyła własne sankcje. Rosyjscy turyści nie dokonają już rezerwacji w RIU.

Kolejny cios dla rosyjskich turystów. Niedawno media informowały o liniach lotniczych, które zawieszają trasy do Rosji, przez co m.in. w popularnej Turcji utknęło mnóstwo urlopowiczów. Kolejnym często odwiedzanym przez Rosjan krajem jest Hiszpania. Tymczasem zarówno w tym, kraju, jak i w wielu innych czekają ich utrudnienia.

Rosyjscy turyści nie zarezerwują noclegu w RIU

Powoli kurczy się lista krajów, do których mogą się udać urlopowicze z Rosji. Względnie bezpieczne są dla nich m.in. Indie, Wietnam, Egipt czy Tunezja. Turcja, choć oficjalnie popiera działania Ukrainy także nie zamknęła swoich granic dla podróżujących. Otwarte pozostają również Zjednoczone Emiraty Arabskie, jednak nie wszędzie w państwie wycieczkowicze znajdą nocleg.

Jak poinformowało Stowarzyszenie Organizatorów Wycieczek w Rosji, hiszpańska sieć hoteli RIU posiadająca swoje punkty także w Republice Dominikańskiej, na Sri Lance i Malediwach odmawiają przyjęcia nowych rezerwacji od Rosjan. Jest to cios o tyle poważny, że firmę tę wybierało przy planowaniu wypoczynku wielu rosyjskich turystów.

Nie są to dobre wieści, co podkreślił także wiceprezes ds. turystyki wyjazdowej ATOR, Artur Muradian. Wysnuł obawę, że śladem RIU podąży wiele innych hoteli. Ma jednak nadzieję, że władze krajów przeanalizują od strony prawnej decyzję sieci i zniwelują skutki zachowania, które nazwał dyskryminacją.

Decyzja hiszpańskiej sieci jest szokiem dla rynku i dla turystów w Rosji – komentuje dyrektor generalny biura podróży Pink Elephant, Aleksian Mkrtczian. – To jaskiniowa rusofobia.

Przechwytywanie

Niebieski smok wyrzucony na plażę. Turyści mieli szczęście, „Zetknięcie się z nim jest bolesne"

CZYTAJ DALEJ

Co czeka rosyjskich turystów? Pojawiają się nowe głosy w tej sprawie

Sytuacja w sektorze turystyki jest obecnie bardzo napięta. Liczni urlopowicze z całej Europy nie chcą przebywać pod jednym dachem z Rosjanami. Zjawisko "Omijania rosyjskich destynacji" staje się coraz powszechniejsze i dotyka duże ilości krajów. W niektórych kurortach dochodzi do kontrowersyjnych sytuacji, a nawet bójek, w związku z czym wiele hoteli musi separować gości.

Prezes China Travel, Sergej Nazarow nie wyklucza, że zmiany będą konieczne także w państwach potencjalnie "bezpiecznych" dla podróżujących z Rosji, zwłaszcza że zbliżają się majowe święta, podczas których ich liczba może według przewidywań wzrosnąć czterokrotnie.

– Będzie separacja nawet w Turcji. Myślę, że hotele uzgodnią z organizatorami wyjazdów oddzielanie rosyjskich turystów od ukraińskich i ich rozmieszczania – stwierdził.

Z rosyjskimi klientami przestały już współpracować serwisy Booking.com i Airbnb. Pozostaje zatem czekać na rozwój wydarzeń.


Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Turystykarp.pl, Onet Podróże

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Aleksandra GadzińskaAutor

redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >