Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega: "Może dojść do nieregularności w ruchu lotniczym nad Polską"
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 11.04.2022 10:44

Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega: "Może dojść do nieregularności w ruchu lotniczym nad Polską"

samoloty
fot. gilaxia, canva.com

Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega podróżujących samolotem. Może dojść do opóźnień i odwołań rejsów. "Zalecamy pasażerom, żeby byli przygotowani na możliwość wystąpienia opóźnień, jak i odwołań połączeń lotniczych".

W najbliższym czasie podróżujący samolotami powinni mieć na uwadze, że może wystąpić nieregularność w ruchu lotniczym nad Polską, w tym może dojść do opóźnień i odwołań rejsów. ULC zaleca zasięganie na bieżąco informacji na temat statusu danego rejsu u przewoźników lotniczych.

Urząd Lotnictwa Cywilnego: może dojść do opóźnień i odwołań rejsów

Uząd Lotnictwa cywilnego opublikował komunikat dla podróżujących samolotem. Poinformował w nim, że w najbliższch dniach mogą pojawić się opóźnienia i odwołania rejsów.

Zalecamy pasażerom, żeby byli przygotowani na możliwość wystąpienia opóźnień, jak i odwołań połączeń lotniczych oraz na bieżąco zasięgali informacji u przewoźników lotniczych o statusie danego rejsu - czytamy w opublikowanym przez ULC komunikacie.

Można dzwonić pod infolinię Komisji Ochrony Praw Pasażerów

Informacje na temat obowiązków przewoźnika w przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu oraz odnośnie praw przysługujących pasażerom można uzyskać pod infolinią Komisji Ochrony Praw Pasażerów, która funkcjonuje w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Numer infolinii: +48 222 692 600 Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach 9:00 -13:00.

Opóźnione i odwołane loty - przyczyna

Jak podaje portal podroze.radiozet.pl, przyczyną możliwych opóźnień i odwołań lotów mogą być braki kadrowe wśród kontrolerów ruchu lotniczego oraz konflikt między nimi a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

PAŻP aktualnie mierzy się z wyzwaniem zwiększonej liczby absencji kontrolerów ruchu lotniczego z powodu m.in. zwolnień lekarskich, zgłoszeń niedyspozycji, itp., a w konsekwencji opóźnieniami w ruchu lotniczym. Agencja podejmuje niezbędne działania mające na celu zapewnienie obsad kontrolerskich oraz stabilizację sytuacji w kolejnych dniach – czytamy na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Źródło: ulc.gov.pl, podroze.radiozet.pl, pansa.pl

Tagi: Lotnisko