Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Dlaczego rosyjscy turyści mogą tak łatwo dostać się na Cypr? Za darmo dostają wizy
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 03.04.2022 20:37

Dlaczego rosyjscy turyści mogą tak łatwo dostać się na Cypr? Za darmo dostają wizy

Projekt bez tytułu (8)
fot. dimitrisvetsikas1969 z Pixabay, canva.com

Wiele krajów nałożyło sankcje na Rosję, co bardzo ograniczyło możliwości podróżowania dla rosyjskich turystów. Jak się okazuje, wciąż mają możliwość wjazdu na Cypr, który pozostaje dla nich otwarty. Co więcej, mogą także bezpłatnie ubiegać się o wizę tego kraju.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę wiele krajów nałożyło na Rosję sankcje, które uderzyły w zwykłych obywateli. Negatywne skutki odczuli także rosyjscy turyści, dla których lista wakacyjnych kierunków znacznie się uszczupliła. Wciąż jednak pozostają kraje otwarte dla Rosjan, mi.in. należy do nich Cypr.

Cypr jest otwarty dla turystów z Rosji

Unia Europejska wprowadziła zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych. W odwecie Rosja postąpiła podobnie i również zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla kilkudziesięciu krajów. Cypr wciąż jednak pozostaje otwarty dla Rosjan.

Zasady wjazdu do Cypru od 1 marca 2022 r. przywrócono prawie w takiej samej formie jak w sezonie letnim 2021. Poza złagodzeniem restrykcji wjazdowych zostały również uproszczone procedury związane z wydawaniem wiz dla rosyjskich obywateli.

Cypr: bezpłatne wizy dla Rosjan

Jak podaje portal podroze.radiozet.pl, Rosjanie, którzy chcą podróżować na Cypr, nadal potrzebują wizy. Jednak tymczasowo konsulaty Republiki Cypryjskiej nie wydają wiz, ponieważ bezpośrednie loty między Rosją a Cyprem zostały zawieszone.

Mimo to jak donosi portal podroze.radiozet.pl za Russian Travel Digest, rosyjscy turyści wciąż mają możliwość ubiegania się o wizę Republiki cypryjskiej. Aby się o nią ubiegać, muszą posiadać paszport, zaświadczenia o zatrudnieniu lub wyciąg z konta bankowego, a także kopię vouchera na zakwaterowanie w hotelu na Cyprze.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Cypr