Turysci.pl
Wspinaczka

EAST NEWS

Przewodniczka zniesmaczona zachowaniem turystów. Górski szlak zmienił się w toaletę

19 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W wielkanocny poniedziałek na jednym z najpopularniejszych górskich szlaków w Walii rozegrały się dantejskie sceny. Nieprzygotowani piechurzy pozostawili po sobie "pamiątki" - nie tylko w postaci śmieci, ale również odchodów. Jeden z nich został złapany na gorącym uczynku.

Przewodniczka górska Gemma Davies opowiedziała o wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji, jakiej doświadczyła podczas oprowadzania grupy wędrowców. Dla osób, których spotkała na swojej drodze, zachowanie minimum kultury osobistej okazało się wykraczać poza ich możliwości.

Najwyższy szczyt Walii „pokryty ludzkimi ekskrementami"

W sobotę po wschodzie słońca Davies wspinała się wraz z grupą turystów na najwyższą górę Walii. Zamiast malowniczego, górskiego krajobrazu, na ścieżce Llanberis, prowadzącej na Snowdon, oczom wędrowców ukazały się pozostałości po grillu oraz puste butelki pozostawione po całonocnej libacji.

To jednak nie wszystko. Na ścieżce zauważono również zużyty papier toaletowy i ludzkie fekalia w plastikowych pudełkach. Pani Davies wspomina, że problem był tak poważny, że musiała ostrzec ludzi, aby „uważali na kupę”.

hotel

Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów

CZYTAJ DALEJ

W pewnym momencie przewodniczka z przerażeniem przyłapała pewnego mężczyzn na gorącym uczynku podczas wypróżniania się w okolicy torów górskiej linii kolejowej. Z jej relacji wynika, że szybko podciągnął spodnie i próbował czym prędzej uciekać. Nie umknęło to uwadze całej grupy wędrowców.

- Moja grupa już wszystko zobaczyła. Musieliśmy przejść obok tego - wspomina kobieta, cytowana przez BBC i dodaje. - To długa wędrówka, więc rozumiem, że ludzie muszą czasem skorzystać z toalety, ale robienie tego na ścieżkach nie jest higieniczne i nie jest przyjemnie na to patrzeć. Jest za to sposób, aby zrobić to prawidłowo. Tak, jak na kempingu bierzesz łopatę i kopiesz dołek.

Wędrowcy zachęcani do odwiedzenia toalety przed wejściem na Snowdon

Po zaistniałej sytuacji Davies zwróciła się do zarządu Parku Narodowego Snowdonia o zapewnienie turystom dostępu do toalet na szlakach.

Oficer Helen Pye w rozmowie z BBC Radio Wales Breakfast wyjaśniła, że w związku z obecnie trwającymi naprawami niektóre obiekty mogą być nieczynne. Zaprzeczyła jednak, że wszystkie ​​toalety znajdujące się na trasie zostały zamknięte.

Przedstawicielka parku narodowego podkreśliła, że u podnóża głównych ścieżek prowadzących na szczyt znajdują się odpowiednie udogodnienia, z których każdy turysta powinien skorzystać przed wspinaczką. Pye zapewniła, że większość turystów jest fantastyczna i dobrze przygotowana do aktywności na świeżym powietrzu, niemniej jednak nie zaprzeczyła wersji wydarzeń opisanej przez Davies.

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Slajd 1 z 6

fot. Wikipedia Commons/ Kamil87/ CC0

Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Źródło: dailypost.co.uk

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Ewa MatysiakAutor

Mieszkam w Warszawie, choć każdą wolną chwilę spędzam w podróży. Ciekawość świata mam w genach. Z wykształcenia japonistka, przez rok szkoliłam swoje umiejętności lingwistyczne na stypendium naukowym w Kraju Kwitnącej Wiśni. W życiu prywatnym blogerka, tutor i miłośniczka zwierząt, a także właścicielka Jacka Russell Terriera o wdzięcznym imieniu Mika.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >