Turysci.pl > Europa > Przykre nagranie z Alicante. Rosyjscy turyści brutalnie napadli ukraińskiego barmana
Martyna Pałka
Martyna Pałka 19.04.2022 10:57

Przykre nagranie z Alicante. Rosyjscy turyści brutalnie napadli ukraińskiego barmana

turysci

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednym z barów w miejscowości Torrovieja w hiszpańskim Alicante. Trzech rosyjskich turystów zaatakowało barmana, dlatego, że pochodził z Ukrainy. Trwa dochodzenie w sprawie popełnienia przestępstwa.

Pijani rosyjscy turyści zaatakowali 43-letniego Ukraińca w jednym z hiszpańskich barów. Mężczyzna nie chciał obsłużyć klientów, ponieważ właśnie zamykał lokal. Nagranie z pobicia barmana trafiło do sieci.

Pijani rosyjscy turyści zaatakowali ukraińskiego barmana

Do przerażającej sytuacji doszło późnym wieczorem w jednym z hiszpańskich barów w miejscowości Torrovieja w prowincji Alicante. Trzech pijanych Rosjan weszło do lokalu i chciało zostać obsłużonych przez właśnie zamykającego miejsce barmana. Był to 42-letni Ukrainiec, który mieszka w Hiszpanii już od dwóch dekad.

Do zdarzenia doszło po tym, jak rosyjscy turyści zapytali barmana o pochodzenie. Mężczyzna odpowiedział zgodnie z prawdą, że jest z Ukrainy. Wypowiedział także słynne podczas wojny powiedzenie "Chwała Ukrainie". Z relacji świadków wynika, że to właśnie te słowa mogły sprawić, że Rosjanie zaatakowali barmana. Napastnicy złamali mu nos i dźgnęli nożem.

Nagranie z udziałem rosyjskich turystów trafiło do sieci

Co ciekawe, podczas incydentu w lokalu nie przebywało już wiele osób. Jedynymi klientami, którzy zareagowali na zaatakowanie Ukraińca i próbowali mu pomóc były dwie kobiety. Nagranie, na którym dokładnie widać, jak wyglądała cała sytuacja, chwilę później trafiło do sieci. Pod filmikiem nie brak wulgarnych komentarzy pod adresem nie tylko napastników, ale też wszystkich Rosjan. Co więcej, mnóstwo osób krytykuje klientów lokalu, którzy opuścili miejsce i nie zareagowali na atak rosyjskich turystów.

Obecnie sprawą zajmuję się Straż Obywatelska Hiszpanii. Według wczesnych ustaleń dwoje z trzech zamieszanych w pobicie Rosjan to bracia z kryminalną przeszłością.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: Rosja Ukraina