Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Ukraina

Ukraina

Granica
21.11.2023 07:40 Norwescy turyści zostali w Polsce złapani na gorącym uczynku. Nie wiedzieli, że są nagrywani

Nietypowa sytuacja miała miejsce w minionym tygodniu, 14 listopada. Jak podaje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze z placówki w Czarnej Górze ujawnili parę Norwegów, którzy z psem wybrali się na spacer po granicy Polski z Ukrainą.Wszystko zostało zarejestrowane przez drona Straży Granicznej i udostępnione w sieci. 

Przejście graniczne
27.10.2023 11:47 Skarb za 870 tys. zł w "przerobionej" desce rozdzielczej. Policjanci zachodzili w głowę, jak oni na to wpadli

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej widzieli już sporo. Tym razem jednak na przejściu granicznym między Ukrainą a Polską udało im się przechwycić przemyt bursztynu.Wartość rynkową towaru oszacowano na około 870 tys. złotych. 

Enter Air
24.06.2023 09:28 Polski samolot z pasażerami pomylił trasę. Pilot wleciał w zakazaną strefę nad Ukrainą

W piątek po południu polski samolot wleciał nad zamkniętą strefę nad Ukrainą. Maszyna linii Enter Air lecąca z Poznania do Antalyi zawróciła dopiero po przekroczeniu 20 kilometrów licząc od granicy polsko-ukraińskiej.Niebo nad Ukrainą jest zamknięte dla ruchu cywilnego od dnia rozpoczęcia pełnej inwazji wojsk rosyjskich. To mógł być bardzo niebezpieczny manewr pilotów. Sprawę zbadają polskie służby.

Celnicy interweniowali na przejściu w Dorohusku
18.04.2023 11:43 Czujni celnicy wykryli kontrabandę na granicy. Ukrainka chciała przewieźć obiekty pod ochroną

Celnicy w Dorohusku skontrolowali autokar wjeżdżający z Ukrainy. W bagażu jednej z podróżujących nim kobiet znaleźli zakazane przedmioty. Miała tego ok. pół kilograma.

Phuket, Tajlandia
04.04.2023 14:59 Rajska wyspa zmieniła się dla nich w więzienie. Tysiące turystów z Rosji w potrzasku

Loty do Rosji odwołane, a przez sankcje - zablokowane konta. To sprawiło, że turyści ze wschodniej Europy, którzy krótko przed rosyjską inwazją na Ukrainę zaczęli urlopy w Tajlandii, znaleźli się w potrzasku. Pat trwa od ponad roku, ale sytuację teraz opisuje rosyjski portal turystyczny.

Zbombardowana wieś Moszczun w Ukrainie
03.03.2023 14:52 Rozwija się wojenna turystyka w Ukrainie. Nie brakuje tych, co chcą zwiedzać pod ostrzałem

Znalezienie ofert wycieczek do ogarniętej wojną Ukrainy to żaden problem. Organizują je nie tylko ukraińskie, ale i zagraniczne biura podróży. Kijowska firma Chernobyl Story Tours słynie z pokazywania ludziom krajobrazu po katastrofie elektrowni, teraz zaprasza też na wycieczki do Buczy. Wystarczy zapłacić ok. tysiąc złotych.  Chętnych nie brakuje. 

turysci
19.04.2022 10:57 Przykre nagranie z Alicante. Rosyjscy turyści brutalnie napadli ukraińskiego barmana

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednym z barów w miejscowości Torrovieja w hiszpańskim Alicante. Trzech rosyjskich turystów zaatakowało barmana, dlatego, że pochodził z Ukrainy. Trwa dochodzenie w sprawie popełnienia przestępstwa.Pijani rosyjscy turyści zaatakowali 43-letniego Ukraińca w jednym z hiszpańskich barów. Mężczyzna nie chciał obsłużyć klientów, ponieważ właśnie zamykał lokal. Nagranie z pobicia barmana trafiło do sieci.

Polska na mapie
17.03.2022 11:01 Tłumy w przygranicznych miejscowościach. "Recepcjonistki nie były na to przygotowane"

W związku z tragiczną sytuacją w Ukrainie także po naszej stronie granicy możemy zauważyć niespotykane wcześniej sytuacje. Obiekty noclegowe i hotele nigdy wcześniej nie miały takiego obłożenia. Nie wszyscy byli przygotowani na taki obrót spraw.

Polska na mapie
15.03.2022 14:43 Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

Eksperci ds. trendów podróżniczych z ForwardKeys podali, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zagranicznych wyjazdów mieszkańców Stanów Zjednoczonych do większości państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, gwałtownie zmalała. Czy turyści będą teraz omijać nasz kraj w związku z sytuacją panującą w Ukrainie?Pandemia koronawirusa to nie jedyny czynnik, który odcisnął piętno na branży turystycznej i spowodował spadek liczby zagranicznych turystów odwiedzających nasz kraj. Po przeszło dwóch latach większość krajów całkowicie znosi lub luzuje obostrzenia epidemiczne, wydarzenia za wschodnią granicą to kolejny cios dla polskiej turystyki.