Turysci.pl
Polska na mapie

Tłumy w przygranicznych miejscowościach. "Recepcjonistki nie były na to przygotowane"

17 Marca 2022

Autor tekstu:

Weronika Dadok

W związku z tragiczną sytuacją w Ukrainie także po naszej stronie granicy możemy zauważyć niespotykane wcześniej sytuacje. Obiekty noclegowe i hotele nigdy wcześniej nie miały takiego obłożenia. Nie wszyscy byli przygotowani na taki obrót spraw.

Tłumy w przygranicznych miejscowościach

Gdy zaczęła się wojna u naszych sąsiadów, branża turystyczna gwałtownie stanęła na nogi. Hotele, serwisy noclegowe, a także usługi transportowe zaangażowały się w niesienie pomocy potrzebującym osobom, które uciekają przed tragedią wojny.

Największe komplikacje pojawiają się w polskich miejscowościach przygranicznych, przez które przemieszcza się ogromna ilość uchodźców. Niektórzy z nich decydują się również pozostać tam na dłużej. O nocleg w przygranicznych miejscowościach jest niezwykle trudno.

flight-g2b1ab8631 1280

Podróż rosyjskimi samolotami znacznie się wydłuża. Ograniczenia dają się we znaki

CZYTAJ DALEJ

- Taką tendencję widać zwłaszcza w Przemyślu. Już 26 lutego, w dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, znacznie wzrosła liczba zapytań o wolne noclegi w mieście. Ich liczba utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Dotyczy to przede wszystkim terminów "na już" - przekazała na łamach portalu turystyka.wp Katarzyna Stępień z portalu Nocowanie.pl

Miejsca rozchodzą się szybciej niż zazwyczaj. Tym bardziej że bazy noclegowe nie są tak rozbudowane, jak w przypadku dużych miast czy turystycznych kurortów - dodała.

Można zauważyć, że hotele i noclegownie nigdy wcześniej nie miały tak licznego obłożenia. Nie wszyscy byli przygotowani na tak intensywny rozwój spraw. Telefony dotyczące zapytań o wolne miejsca dosłownie się urywają.

W większości przypadków hotelarze pobierają opłaty za noclegi, a nawet znacznie je podwyższają, aby zarobić na zaistniałej sytuacji. Po drugiej stronie znajdują się także osoby, które decydują się na darmową pomoc. W obu przypadkach chętnych nie brakuje.

Najbardziej pożądane są oczywiście lokalizacje z możliwością natychmiastowej rezerwacji, co doprowadza do błyskawicznych zmian w dostępności.

Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się ustabilizować. Należy zatem uzbroić się w cierpliwość i skutecznie planować pracę w miejscowościach leżących wzdłuż wschodniej granicy.

Źródło: turystyka.wp.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi:

Weronika DadokAutor

Wydawczyni

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >