Turysci.pl > Polska > Zakopane: od 23 marca zaczną się wielkie utrudnienia dla kierowców, turyści powinni wiedzieć
Michał Fitz
Michał Fitz 22.03.2022 22:24

Zakopane: od 23 marca zaczną się wielkie utrudnienia dla kierowców, turyści powinni wiedzieć

Krupówki
fot. flickr/polandmfa

Sezon zimowy w zasadzie dobiegł już końca, ale to wcale nie oznacza, że Zakopane nie może liczyć na turystów. Ci zjeżdżają do miasta niemalże przez cały rok. Teraz muszą być jednak przygotowani na pewne utrudnienia. To samo tyczy się zresztą mieszkańców, bo problem dotknie wszystkich.

O co dokładnie chodzi? Kłopotliwe okażą się nowe ustalenia w ruchu drogowym w mieście. Wszystko przez remont newralgicznego dla komunikacji miejsca.

Zakopane w remoncie

Od jakiegoś czasu w mieście trwają remonty drogowe, które mają sprawić, że Zakopane będzie dużo lepsze pod względem komunikacyjnym. Gdy bowiem było przeciążone turystami, niezwykle trudno się po nim jeździło, nierzadko stojąc przy tym w długich korkach. Teraz ma się to zmienić.

Kolejnym etapem prac jest zmodernizowanie Chramcówki, ulicy wylotowej z miasta. Prace, które zaplanowano, są jednak na tyle kompleksowe, że nie da się ich połączyć z jednoczesnym ruchem samochodów, nawet wahadłowym. Wobec tego zdecydowano się na przygotowanie objazdów.

Chramcówka będzie zamknięta od ronda Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Gimnazjalną. Wobec tego zaprojektowano dwie trasy objazdowe. Jedna z nich będzie prowadziła właśnie przez ulicę Gimnazjalną, a druga przez ulice Kościuszki i Sienkiewicza. Warto nadmienić, że taki ruch pojazdów będzie obowiązywał od 23 marca do 4 kwietnia z wyłączeniem dwóch niedziel, które wypadają w trakcie tego okresu. W te dni Chramcówka ma być normalnie przejezdna.

Zakopane i budowa centrum komunikacyjnego

Warto zaznaczyć, że remonty drogowe są częścią ogromnej inwestycji, której podjęło się Zakopane. Nie dotyczy ona jedynie modernizacji dróg, ale całej infrastruktury komunikacyjnej. W związku z tym wyremontowano już budynek dworca, a obok niego stworzono zajezdnię dla autobusów.

Koniec całego projektu pierwotnie zaplanowano na ostatni kwartał 2022 roku. Władze liczą, że uda się tego terminu dotrzymać. Ogrom całego przedsięwzięcia może dodatkowo podkreślić jego cena. Koszty tej inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: rmf24.pl/ radiokrakow.pl

Tagi: Zakopane