Turysci.pl
Kraków canva PRO

fot. fotokris, canva.com

Kraków: ceny jedzenia na jarmarku świątecznym odstraszają turystów

12 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Po raz pierwszy od początku pandemii na rynku w Krakowie odbył się jarmark wielkanocny. Zarówno turyści, jak i rodowici mieszkańcy miasta natychmiast zaczęli skarżyć się na jedną rzecz - ceny. "Rozumiem, że jest inflacja, ale ceny jedzenia to jakiś żart" - przyznała jedna z mieszkanek Krakowa.

Jarmark świąteczny to jedno z najciekawszych wydarzeń dla turystów odwiedzających Kraków. Niestety ze względu na pandemię COVID-19 przez dwa lata jego organizacja była niemożliwa. Na szczęście w tym roku wielkanocne targi znowu się odbyły.

Jarmark w Krakowie - turyści skarżą się na ceny

Krakowski jarmark sprawił, że na Rynku Głównym zawitały tłumy, chcące zobaczyć atrakcje, jakie przygotowało dla nich miasto. Jak zwykle, liczne stoiska zaoferowały posiłki w postaci kiełbas, zup, pierogów i innych popularnych potraw oraz przysmaków regionalnych. Turyści jednak oniemieli, gdy zobaczyli ceny, jakie widniały na ich rachunkach.

- Natomiast jeśli chodzi o to, co możemy na jarmarku kupić, to oczywiście znowu okazało się, że jest bardzo drogo. Rozumiem, że jest inflacja, ale ceny jedzenia to jakiś żart. My z mężem zdecydowaliśmy się zjeść w jednej z restauracji zlokalizowanej tuż przy rynku. Przynajmniej było tam ładnie i smacznie. Zdecydowanie wolę taką opcję niż zjedzenie na jarmarku najdroższej kiełbasy ever - powiedziała dla portalu onet.pl mieszkanka Krakowa.

Seszele canva PRO

Seszele: Rosjanie rezygnują z przyjazdu do turystycznego raju

CZYTAJ DALEJ

Ceny na jarmarku w Krakowie

Z okazji jarmarku wielkanocnego na Rynku Głównym pojawiło się aż 65 kiosków handlowych. Dziennikarka Onetu postanowiła przybliżyć czytelnikom, jak mniej więcej prezentowały się tegoroczne ceny. Okazało się, że za 100 g szaszłyka lub golonki trzeba było zapłacić 15 zł. Ponadto jedna porcja bigosu, kwaśnicy, fasolki po bretońsku czy gulaszowej wiązała się z rachunkiem wynoszącym 25 zł. Trochę taniej wychodziły zupy takie jak grzybowa, grochówka, pomidorowa czy barszcz czerwony.

Ceny to jednak nie wszystko, na co skarżyli się turyści. Jedni z przyjezdnych narzekali na nieprzyjazną atmosferę. Ich zdaniem tłumy obecne na rynku sprawiły, że jarmark stał się dla nich wręcz niekomfortowy.

- Byliśmy bardzo głodni, więc tylko dlatego skusiliśmy się na frytki... Jednak stolików jest tak mało, że musieliśmy czekać kilka minut, zanim się coś zwolni. Kiedy już usiedliśmy, poczuliśmy obrzydzenie. Resztki jedzenia po poprzednich gościach zostały na stole. No i cały czas czuć oddech na plecach kolejnych klientów, którzy chcą usiąść i zjeść. To było bardzo niekomfortowe - przyznali turyści dla portalu Onet.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Źródło: podroze.onet.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >