Turysci.pl

canva.com

Sankcje dotknęły zamożne Rosjanki. Na wakacjach w Dubaju nie mogły nic kupić w drogim butiku

5 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Ze względu na wojnę, którą Rosja rozpętała na Ukrainie, na kraj agresora nałożono wiele sankcji, które na różnych płaszczyznach utrudniają życie tamtejszym obywatelom. Ci chyba jednak nie spodziewali się, że problemy z tym związane dotkną ich również przy kupowaniu luksusowych dóbr za granicą. Przekonały się o tym Rosjanki, które odwiedziły Dubaj.

Niektóre z popularnych na wschodzie kobiet już dały do zrozumienia w internecie, że ta sytuacja bardzo im się nie podoba. Są oburzone zachowaniem pewnej ekskluzywnej marki.

Dubaj: Rosjanki narzekają na znany dom mody

Poza państwami, które nakładają na Rosję sankcje, konsekwencje zdecydowały się wyciągnąć także prywatne firmy i koncerny. Wiele z nich wycofało się z kraju. Przez to Rosjanie nie mogą korzystać z Netflixa czy zjeść w restauracjach McDonald's. Zamknięto też większość sklepów z luksusową odzieżą.

Bogate Rosjanki liczyły jednak, że są w stanie ten problem obejść, robiąc modne zakupy poza granicami kraju. Wydawało im się, że Dubaj rozwiąże ich bolączki, ale nie w każdym przypadku się to udało. Okazuje się bowiem, że dom mody Chanel również na Bliskim Wschodzie nie sprzedaje Rosjankom swoich produktów. W mediach społecznościowych już pojawiło się wiele wpisów zamożnych kobiet z tego kraju, które narzekają na taki stan rzeczy. Nie rozumieją, dlaczego muszą ponosić takie konsekwencje. Wiele z nich narzeka na szerzoną na całym świecie rusofobię.

Dubaj jest otwarty na Rosjan

Rosjanki powinny się jednak cieszyć, że mogą w ogóle swobodnie dostać się do stolicy światowego luksusu, jaką bez dwóch zdań Dubaj jest. Wiele innych kierunków podróży zostało dla nich zamkniętych ze względu na zakazy w używaniu przestrzeni powietrznej, jakie państwa Unii Europejskiej i inne kraje nałożyły na Rosję.

Warto jednak przypomnieć, że od niedawna ci nieco mniej zamożni Rosjanie mogą udawać się już na turnusy do Turcji, która jest jednym z ich ulubionych miejsc na wczasy. Niedawno linie lotnicze Aerofłot ponownie uruchomiły kursy do kilku tureckich miast. Co ciekawe, samoloty do tego kraju odlatują tylko z Soczi. Wynika to z bliskiego położenia tego miasta, przez co piloci nie muszą specjalnie nadkładać drogi, by ominąć zakazane dla nich przestrzenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]