Turysci.pl
Seszele canva PRO

fot. Dmitry Vinogradov, canva.com

Seszele: Rosjanie rezygnują z przyjazdu do turystycznego raju

12 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

W ostatnim czasie Rosjanie masowo rezygnują z wakacji na Seszelach. W marcu tego roku rajski archipelag odwiedziło 50 proc. mniej rosyjskich turystów niż zwykle. Powodem tych zmian są liczne sankcje wprowadzone na kraj Putina, a także blokady w lotach międzynarodowych.

Represje nałożone na Rosję mają wpływ również na inne kraje świata. W dużej mierze dotyczy państw, które utrzymują się głównie z turystyki. Już dziś na Seszelach zaobserwowano ogromny spadek w liczbie przyjezdnych z Rosji. Podobny problem odczuwają m.in. Kuba czy Egipt.

Rosjanie rezygnują z wakacji na Seszelach

W styczniu 2022 roku na Seszele przybyło 5625 turystów z Rosji. W ciągu jednego miesiąca liczba ta zmalała do 4534 osób. Jednak największy spadek zanotowano dopiero w marcu, gdy inwazja na Ukrainę nabrała na sile, a Rosja została objęta licznymi sankcjami.

Według Russian Travel Digest w marcu na Seszele z Rosji przyjechało jedynie 1953 osób. Jest to zatem aż 50-procentowy spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Spowodowało go przede wszystkim wstrzymanie bezpośrednich lotów pomiędzy krajami, a także uniemożliwienie Rosjanom płacenie kartami kredytowymi.

Sri Lanka canva PRO

Turyści z Ukrainy i Rosji utknęli na Sri Lance

CZYTAJ DALEJ

Straty w turystyce

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Russian Travel Digest od 7 do 13 marca archipelag odwiedziło 308 obywateli Rosji. Od 14 do 20 marca liczba ta spadła do 296, a od 21 do 27 marca wyniosła zaledwie 281. Touroperatorzy poinformowali już o stracie wynoszącej prawie 90 proc. całej sprzedaży na Seszele.

Wspomniany archipelag to nie jedyne miejsce, do którego turyści z Rosji przestali przyjeżdżać. Inne państwa utrzymujące się z turystyki również odnotowały znaczący spadek w liczbie rosyjskich przyjezdnych. Wśród nich znalazły się m. in. Turcja, Kuba, Egipt czy Cypr. Ten ostatni postanowił zainwestować w promocję w krajach takich jak Niemcy, Polska, Izrael, Szwajcaria, Francja, Włochy, Szwecja, Austria czy Węgry. W ten sposób chce odbudować straty, do których niewątpliwie dojdzie w tym roku.

- Działamy teraz w sytuacji najgorszego scenariusza, który zakłada, że w tym roku nie przyjadą żadni turyści (z Rosji), nawet jeśli wojna skończyłaby się jutro. Nikt nie wie, jak długo sankcje będą się utrzymywać i czy Rosjanie będą mogli podróżować wobec spadku wartości ich waluty - powiedział w parlamencie Savvasa Perdiosa, minister turystyki Cypru.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Slajd 1 z 6

fot. Wikipedia Commons/ Kamil87/ CC0

Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Źródło: podroze.radiozet.pl, turystyka.rp.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >