Turysci.pl
Hotel

fot. ekash, canva.com

Niemieccy turyści masowo przybywają do Polski

12 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

"Skala odwołań imprez turystycznych na najbliższe miesiące jest szacowana na ok. 30-40 procent" - przekazał w Radiu Kraków wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Okazało się jednak, że bałtyckie hotele są wręcz oblężone turystami z Niemiec. Za to większe problemy występują przy granicy z Ukrainą.

W ostatnim czasie coraz trudniej zarezerwować miejsce w jakimkolwiek nadmorskim hotelu. Po zniesieniu obostrzeń covidowych rynek turystyczny zaczął wracać do normy, a w Polsce pojawili się turyści zza granicy. Wśród nich największą grupę stanowią Niemcy.

Niemieccy turyści masowo przyjeżdżają do Polski

Wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy podczas rozmowy dla Radia Kraków stwierdził, że w Polsce niedługo zaobserwuje się znaczący spadek w branży turystycznej. Jego zdaniem powodem miałoby być postrzeganie "Europy Środkowej jako terenu zagrożonego". Rzeczywistość jednak pokazała coś innego. Hotelarze po pandemii koronawirusa zaczęli obserwować wzrost w liczbie turystów i duże zainteresowanie wśród przyjezdnych z zachodu.

Według portalu Business Insider podczas ostatniego weekendu w Świnoujściu na ulicach dominowały niemieckie tablice rejestracyjne. Ponadto znalezienie wolnego miejsca w hotelu graniczyło z cudem. Sytuacja ma wyglądać podobnie w innych miejscowościach nad Bałtykiem, takich jak Międzyzdroje czy Kołobrzeg.

-  Dla turystów z zagranicy wypoczynek w Polsce jest wyjątkowo atrakcyjny cenowo. Widać to po liczbie gości z Niemiec, ale nie tylko, bo też np. ze Skandynawii - powiedział dla Business Insider Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.

Lotnisko canva PRO

Wieści o odwołanych lotach z lotnisk w Polsce, Anglii, Niemczech i we Włoszech

CZYTAJ DALEJ

Rynek turystyczny w Polsce

W weekendy oraz w święta część polskich hoteli jest całkiem obłożona. Szukając noclegu na ostatnią chwilę, można spotkać się z dużym rozczarowaniem. Jan Wróblewski zasugerował, by pokoje rezerwować z większym wyprzedzeniem, gdyż wtedy można wypocząć za "stosunkowo atrakcyjne kwoty".

– Rynek turystyczny wraca do normy po czasach nazbyt drastycznych, zwłaszcza dla branży, obostrzeń covidowych. Widzę to zarówno w przypadku naszych hoteli na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku, jeśli chodzi o inne kurorty np. Zakopane czy duże miasta jak Warszawa czy Gdańsk - opowiedział Wróblewski.

Niestety na wschodzie kraju sytuacja wygląda trochę gorzej. Ze względu na wojnę w Ukrainie turyści odwołują wcześniejsze rezerwacje i rezygnują z wyjazdów na wschód.

- Turyści patrzą, że jesteśmy tuż przy granicy z Ukrainą i faktycznie czasem są pełni obaw – wytłumaczył hotelarz z woj. lubelskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Źródło: businessinsider.com.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >