Turysci.pl
 Tarik Nachat z Pexels, canva.com

Tarik Nachat z Pexels, canva.com

Komunikat LOT w sprawie możliwych ograniczeń lotów

27 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Kwaterkiewicz

Udostępnij:

Majowi urlopowicze, którzy planują podróż samolotem powinni przygotować się na niezbyt optymistyczny scenariusz. LOT zamieścił komunikat na temat możliwych utrudnień i zmian w rozkładzie.

Spór pomiędzy Związkiem Zawodowym Kontrolerów Lotu a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej nadal zostaje nierozstrzygnięty. Wybierający się na majowy urlop powinni wziąć pod uwagę rozmaite utrudnienia.

Możliwe utrudnienia w organizacji ruchu powietrznego. LOT wydał jasny komunikat

W obliczu ostatnich wydarzeń spodziewane są znaczne utrudnienia na warszawskich lotniskach: Modlinie i Okęciu. Już wcześniej Eurocontrol zapowiedział "program ograniczenia lotów", w związku z którym spodziewa się odwołania nawet 300 lotów dziennie.

Zmiany mogą wejść w życie od 1 maja. Stołeczne porty będą pracować od godziny 9:00 do 17:00, co może spowodować niemałe utrudnienia w organizacji. Jeżeli liczna kontrolerów lotu będzie niewystarczająca, turystów czekają wielkie uniedogodnienia.

Specjalny komunikat wydały także polskie linie LOT, choć ostateczne decyzje nadal będą zależeć od wyniku rozmów prowadzonych przez kierownictwo PAŻP z pracownikami lotnisk.

LOT o ograniczeniach przelotów. Spodziewane są konsekwencje

– Ani my, ani inni przewoźnicy nie mamy na nie żadnego wpływu. Ostateczne decyzje muszą zostać podjęte do soboty 30 kwietnia – podkreślił Krzysztof Moczulski, cytowany w komunikacie rzecznik LOT-u.

Według wyliczeń nawet 50 tysięcy klientów firmy mogą dotknąć utrudnienia związane z dezorganizacją warszawskich lotnisk. Niestety, tak duża liczba pasażerów oznacza, że linie mogą być przeciążone i znacznie trudniej będzie otrzymać informację.

– Pracujemy nad rozwiązaniami umożliwiającymi zminimalizowanie utrudnień, które dotkną pasażerów, a co za tym idzie linie lotnicze. Możliwe jest, że niektóre rejsy będą musiały zostać przesunięte na inną godzinę, co pozwoli uniknąć ich odwołania – zapewnia Moczulski.

Pasażerowie, których lot zostanie odwołany, otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji. Niestety, w przypadku sytuacji, jaka dotknęła warszawskie lotniska, uzyskanie odszkodowania może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Zgodnie z prawem, rekompensata przysługuje w momencie strajku, natomiast sprawa dotyczy nieobecności pracowników.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka.pl

Tagi:

Aleksandra KwaterkiewiczAutor

Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >