Turysci.pl > Polska > Lotnisko w Poznaniu: incydent w samolocie, interweniowała Straż Graniczna
Michał Fitz
Michał Fitz 25.04.2022 21:14

Lotnisko w Poznaniu: incydent w samolocie, interweniowała Straż Graniczna

Lotnisko
canva.com

Niezwykle ważne jest to, by w trakcie podróży samolotem słuchać się załogi i kapitana. Ci bowiem dobrze wiedzą, co zrobić, by zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. Nie wszyscy jednak zachowują się tak przykładnie i w efekcie sprawiają spore problemy. Miejscem takich kłopotów w zeszłym tygodniu był Poznań.

Na tamtejszym lotnisku doszło bowiem do awantury, przez którą musiały aż interweniować służby. Co dokładnie stało się na poznańskiej Ławicy?

Poznań: awantura w samolocie

Osoby, które w zeszły czwartek wybrały Poznań na swój cel podniebnej podróży, mogły być zszokowane tym, do czego doszło na lotnisku. W jednym z samolotów awanturował się bowiem pijany mężczyzna. Nie chciał on słuchać poleceń kapitana i zarzekał się, że nie opuści samolotu. Zdesperowana załoga, która nie mogła sobie poradzić z nim samemu, musiała wezwać Straż Graniczną stacjonującą na lotnisku.

Dopiero gdy na miejscu znalazły się służby, mężczyznę udało się doprowadzić do porządku. Funkcjonariusze w momencie interwencji mogli wyczuć, że zatrzymywany przez nich mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zdecydowano się na przewiezienie go do izby wytrzeźwień. Na miejscu okazało się, że 40-latek ma we krwi około 1,6 promila.

Niewykluczone, że teraz w sprawie awanturnika będzie toczyło się postępowanie. Nieprzestrzeganie poleceń załogi samolotu grozi bowiem karą grzywny, a przecież mężczyzna przy okazji wywołał jeszcze rozróbę na pokładzie. Musi się więc liczyć z tym, że może otrzymać karę grzywny o wartości przekraczającej tysiąc złotych.

Co ciekawe, podobny problem stał się nagminny kilka lat temu w Rosji. Wówczas dochodziło tam do tylu tego typu incydentów, że zdecydowano się znacznie zaostrzyć przepisy. Stały się one potem bardzo surowe dla awanturników. Teraz nieposłusznym i agresywnym pasażerom grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także długi areszt. Mogą oni bowiem wylądować za kratkami nawet na okres dwóch tygodni!

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.radiozet.pl/ fly4free.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Tagi: Poznań