Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poznań

Poznań

rynek poznań
05.06.2024 09:29 Dramatyczny sceny w poznańskiej restauracji. Nikt nie zareagował, mężczyzna został sam

W sobotę na poznańskim Starym Rynku ogródki restauracji zapełniają się gośćmi i turystami. W jednym z nich wraz ze swoim ojcem wypoczywał mieszkaniec Poznania. Mężczyzna, z zawodu prawnik, jako jedyny w tłumie zareagował, gdy zobaczył, że pracownik pobliskiego klubu go-go uderzył przechodnia. Nie skończyło się to dobrze…Agresywny mężczyzna oddalił się, ale wkrótce potem wrócił, wraz z kilkoma kolegami. Wszyscy wyszli z restauracji..

Pasażerowie na peronie
03.06.2024 14:17 Czarny dzień na polskiej kolei. Opóźnienia pociągów nawet do dwóch godzin

Początek czerwcowego tygodnia nie rozpoczął się przyjemnie. Wielu podróżnych od samego rana zmaga się z utrudnieniami na kolei. Na dworcu głównym w Poznaniu doszło do usterki, przez co wiele składów jest opóźnionych, a niektóre kolejno są odwoływane.

Niemieckie fortyfikacje odkryte w Poznaniu
15.05.2024 17:33 Poznań zyska nowy zabytek? Wszystko przez przypadkowe odkrycie archeologów

Polska ziemia widziała wiele ciekawych, ale też tragicznych wydarzeń z dziejów świata. Przez to czasami archeologowie dokonują zaskakujących odkryć, w najmniej oczekiwanym momencie, przy okazji realizacji współczesnych inwestycji. Tak było w Poznaniu, gdzie naukowcy przypadkowo odnaleźli fortyfikacje z czasów II wojny światowej i wiele innych artefaktów.

autostrada A2
27.04.2024 13:36 Zobaczył paragon prosto z polskiej autostrady i oniemiał. “Złodziejstwo w biały dzień”

Wystarczy przejechać krótki fragment autostradą, by porządnie uszczuplić swój portfel. Przekonał się o tym jeden z internautów i podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem paragonu. Kwota, jaka na nim widniała, przerazi niejednego. 

wypadek
19.03.2024 07:25 Tragiczny wypadek na kolei. 17-latek czołgał się 30 minut, szukając pomocy

Tragicznie zakończyła się zabawa przy wagonach kolejowych. 17-latek wpadł pod pociąg, po czym przez ponad 30 minut czołgał się w poszukiwaniu ratunku. Rannego chłopaka znaleziono przy przejeździe kolejowym.Młody mężczyzna cudem przeżył, ale lekarze musieli mu amputować nogi. 

Zoo
13.12.2023 08:29 Zwierzę z poznańskiego Zoo docenione na całym świecie. To wyjątkowe wyróżnienie

To wspaniała wiadomość nie tylko dla miłośników zwierząt, ale przede wszystkim dla Zoo w Poznaniu, które skrywało tak cenny okaz. Manul Magellan wygrał internetowe głosowanie i zdobył Puchar Świata Manuli 2023!Zacięta rywalizacja toczyła się na portalu X (dawniej Twitter). Zwycięzca mógł być tylko jeden. 

Lotnisko w Poznaniu
12.12.2023 17:19 Skutecznie uciekał przez 12 miesięcy. Myślał, że schowa się w tłumie na lotnisku w Poznaniu

Szczyt sezonu wyjazdowego jest równocześnie za nami i przed nami. Z gorączki związanej ze świątecznymi wyjazdami chciał skorzystać poszukiwany 25-latek. Strażnicy graniczni byli jednak sprytniejsi.Grudzień, choć zimny, zawsze jest gorącym okresem na lotniskach na całym świecie. Wszystko z powodu świątecznych wyjazdów. W tym tłumie łatwo się zgubić jednak jak pokazuje historia z Poznania, czujności nigdy nie tracą przedstawiciele SG.

Jarmark
21.11.2023 19:34 Paragony grozy na jarmarku w Poznaniu. "Za tyle najem się pod korek w centrum Warszawy w dobrym lokalu"

Sezon na jarmarki Bożonarodzeniowe otwarty. To bez wątpienia jedne z najbardziej magicznych wydarzeń w roku. Organizowane są w dużych, ale i w tych mniejszych miastach w Polsce. Turyści mogą skosztować tam różnych wyrobów, napić się gorącej herbaty czy grzańca i obkupić po świąteczne ozdoby.Niektórych jednak jarmarkowe ceny potrafią zwalić z nóg. Jeden z użytkowników X (dawniej Twitter) napisał wymowny wpis o cenach, jakie zastał na jarmarku w Poznaniu.

Straż Graniczna
18.11.2023 17:35 Ledwo wylądowali w Poznaniu i Wrocławiu, a na pokład weszły służby. Pasażerowie mieli duże problemy

Listopad nie jest idealnym czasem na podróże. Mimo tego zarówno linie lotnicze jak i lotniska nie narzekają na brak zainteresowania. Jednak czasami pasażerowie nie zachowują się właściwie. Wtedy do akcji wkraczają służby.W ostatnich dniach na nudę na pewno nie narzekali Strażnicy Graniczni na lotniskach we Wrocławiu i Poznaniu. To właśnie tam musieli wkraczać na pokłady samolotów, aby opanować nerwowe sytuacje.

Lotnisko w Poznaniu
06.11.2023 18:28 Turysta w Poznaniu wpadł na gorącym uczynku. Te pamiątki z wakacji będą go słono kosztować

Choć wakacje są już dawno za nami, to polscy turyści nie zamierzają przestać podróżować. Lotniska są pełne podróżnych, którzy z wyjazdów przywożą pamiątki. Niestety nie pamiętają, że część z nich jest nielegalna.Swoje wakacje w Gruzji na długo zapamięta turysta z Poznania. Mężczyzna zasmakował w lokalnej kuchni i postanowił zabrać część gruzińskich przysmaków do Polski. Niestety zapomniał o jednej ważnej kwestii.

Podróżni
31.10.2023 17:51 "Używali wulgarnych słów i byli napastliwi". Pasażerowie musieli zapomnieć o wakacjach w Gruzji

Pracownicy lotnisk zawsze starają się dbać o bezpieczeństwo podróżnych. Niekiedy muszą podjąć stanowcze kroki, jeżeli ktoś swoim zachowaniem zakłóca porządek publiczny w porcie. Takie osoby wówczas czekają nieprzyjemności. Przekonała się o tym pewna kobieta wraz ze swoim towarzyszem na lotnisku w Poznaniu.“Nie chcieli opuścić hali odlotów, zakłócali ład i porządek publiczny w poznańskim porcie lotniczym” - Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Stare Miasto
22.10.2023 19:13 Zaskakująca atrakcja polskiego miasta. Nadal wie o niej niewiele osób

Spacer w koronach drzew to zdecydowanie obowiązkowy punkt dla miłośników natury. Kładki na wysokości przyciągają mnóstwo turystów. Trudno się jednak temu dziwić bowiem widoki stamtąd są jak nie z tej ziemi. Wielu udaje się do Słowacji czy Czech, jednak takie atrakcje mamy także w Polsce.Niezwykła ścieżka czeka na turystów w Poznaniu.

Ryanair
27.09.2023 19:27 Ryanair ogłosił prawdziwą bombę. Długa lista nowych połączeń z uwielbianego polskiego lotniska

Linie lotnicze Ryanair przedstawiły nowości, które pojawią się już podczas tegorocznej zimy. To cztery nowe trasy z Krakowa i dwie z Poznania. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości lotów na wielu trasach.

Kangur
11.09.2023 11:19 Sensacja w polskim lesie. Służby przeprowadzają obławę na Lulusia

Spacerując w podpoznańskiej puszczy, turystka natknęła się na niebywały okaz. Jej oczom ukazało się egzotyczne zwierzę. Był to niewielkich rozmiarów kangur. Kobieta od razu chwyciła za telefon i go nagrała.Turystka z pewnością nie spodziewała się, że na leśnej ścieżce ukaże się takie zwierzę. 

akcja straży pożarnej na wodzie (zdjęcie poglądowe)
04.08.2023 20:36 Uciekali z poprawczaka spod Gniezna. Strażacy wyłowili z jeziora ciało jednego z nich

W piątek 4 sierpnia z zakładu poprawczego w Trzemesznie pod Gnieznem uciekły cztery osoby. To młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Jeden z nich utonął w trakcie pościgu. Jedna osoba została ujęta przez służby, druga utonęła w jeziorze. Pozostali dwaj mężczyźni są nadal poszukiwani.  

poznan lotnisko
01.08.2023 08:04 Nie pojechali na all inclusive do Turcji. Wszystko przez pijanych rodziców

Dwójka małych dzieci zakończyła swoje wymarzone wakacje jeszcze przed startem samolotu z lotniska w Poznaniu. Ich rodzice zaczęli się awanturować, obrażać innych turystów, a później było tylko gorzej.Ostatecznie 43-latka i 45 latek skończyli w kajdankach. O całej sytuacji informuje Nadodrzański oddział straży granicznej.

Raki w Poznaniu
17.07.2023 15:01 Inwazja tysięcy drapieżnych raków w Poznaniu. Miasto wypowiedziało wojnę szkodnikom

W Poznaniu nieoczekiwanie do olbrzymich rozmiarów rozmnożył się gatunek raka luizjańskiego. Miasto rozpoczęło akcję odławiania szkodnika, która ma potrwać do października. Skorupiaki te są groźne dla środowiska. Rak najprawdopodobniej został podrzucony do Lasu Dębińskiego przez akwarystę amatora. Szacuje się, że zwierzę mogło rozmnożyć się do liczby nawet kilku tysięcy. 

Ryanair
17.06.2023 17:16 Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!

Za tydzień rozpoczną się wakacje, jednak linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad dopracowaniem zimowej siatki połączeń. Polskich pasażerów niebawem może zaskoczyć Ryanair.Niewykluczone, że jeszcze w czerwcu Ryanair odsłoni rąbka tajemnicy w kwestii zimowej siatki połączeń. Na razie jednak media z zapartym tchem śledzą dane dotyczące zezwoleń na wykonywanie niektórych tras. A te wyglądają bardzo ciekawie.

PKP Intercity
25.05.2023 11:26 Ponad 2 mld zł i sześć lat prac. Efekt? PKP pojedzie o wiele wolniej niż przed remontem

Zainteresowanie ofertą PKP Intercity z roku na rok jest coraz większe. Pasażerowie chętnie przesiadają się z samochodów do pociągów. Niestety ci, którzy wybiorą pociąg na trasie z Poznania do Warszawy po ciągnącym się latami remoncie i tak będą musieli uzbroić się w cierpliwość.Pociąg to bez wątpienia jeden z wygodniejszych sposobów przemieszczania się. Pasażerowie często mają do dyspozycji wygodne siedzenia i klimatyzowane wagony. Niestety problemem bywają uciążliwe remonty, które wydłużają czas przejazdu. Jednak jak się okazuje, nawet po ich zakończeniu przejazd nie musi być szybszy.

Lotnisko
26.04.2023 11:15 Niemal nie wyleciał z Poznania. Uratowało go to, że miał przy sobie sto złotych

Polak wybierał się samolotem do Wielkiej Brytanii. Zapomniał chyba, że wisi nad nim kara. Strażnicy graniczni na lotnisku w Poznaniu szybko mu o tym przypomnieli. 

Samolot
22.03.2023 14:33 Polak dał popis w samolocie do Egiptu. Pilot nie chciał lecieć, kiedy on był na pokładzie

Sytuacja na pokładzie samolotu do Egiptu zrobiła się na tyle poważna, że załoga nie była w stanie jej opanować. Tuż przed planowanym wylotem pilot wezwał na poznańskie lotnisko funkcjonariuszy straży granicznej, a oni policjantów. Ostatecznie maszyna uniosła się w powietrze bez jednego z pasażerów.

Lotnisko
25.04.2022 21:14 Lotnisko w Poznaniu: incydent w samolocie, interweniowała Straż Graniczna

Niezwykle ważne jest to, by w trakcie podróży samolotem słuchać się załogi i kapitana. Ci bowiem dobrze wiedzą, co zrobić, by zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. Nie wszyscy jednak zachowują się tak przykładnie i w efekcie sprawiają spore problemy. Miejscem takich kłopotów w zeszłym tygodniu był Poznań.Na tamtejszym lotnisku doszło bowiem do awantury, przez którą musiały aż interweniować służby. Co dokładnie stało się na poznańskiej Ławicy?