Turysci.pl > Poznań

Poznań

Kangur
11.09.2023 11:19 Sensacja w polskim lesie. Służby przeprowadzają obławę na Lulusia

Spacerując w podpoznańskiej puszczy, turystka natknęła się na niebywały okaz. Jej oczom ukazało się egzotyczne zwierzę. Był to niewielkich rozmiarów kangur. Kobieta od razu chwyciła za telefon i go nagrała.Turystka z pewnością nie spodziewała się, że na leśnej ścieżce ukaże się takie zwierzę. 

akcja straży pożarnej na wodzie (zdjęcie poglądowe)
04.08.2023 20:36 Uciekali z poprawczaka spod Gniezna. Strażacy wyłowili z jeziora ciało jednego z nich

W piątek 4 sierpnia z zakładu poprawczego w Trzemesznie pod Gnieznem uciekły cztery osoby. To młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Jeden z nich utonął w trakcie pościgu. Jedna osoba została ujęta przez służby, druga utonęła w jeziorze. Pozostali dwaj mężczyźni są nadal poszukiwani.  

poznan lotnisko
01.08.2023 08:04 Nie pojechali na all inclusive do Turcji. Wszystko przez pijanych rodziców

Dwójka małych dzieci zakończyła swoje wymarzone wakacje jeszcze przed startem samolotu z lotniska w Poznaniu. Ich rodzice zaczęli się awanturować, obrażać innych turystów, a później było tylko gorzej.Ostatecznie 43-latka i 45 latek skończyli w kajdankach. O całej sytuacji informuje Nadodrzański oddział straży granicznej.

Raki w Poznaniu
17.07.2023 15:01 Inwazja tysięcy drapieżnych raków w Poznaniu. Miasto wypowiedziało wojnę szkodnikom

W Poznaniu nieoczekiwanie do olbrzymich rozmiarów rozmnożył się gatunek raka luizjańskiego. Miasto rozpoczęło akcję odławiania szkodnika, która ma potrwać do października. Skorupiaki te są groźne dla środowiska. Rak najprawdopodobniej został podrzucony do Lasu Dębińskiego przez akwarystę amatora. Szacuje się, że zwierzę mogło rozmnożyć się do liczby nawet kilku tysięcy. 

Ryanair
17.06.2023 17:16 Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!

Za tydzień rozpoczną się wakacje, jednak linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad dopracowaniem zimowej siatki połączeń. Polskich pasażerów niebawem może zaskoczyć Ryanair.Niewykluczone, że jeszcze w czerwcu Ryanair odsłoni rąbka tajemnicy w kwestii zimowej siatki połączeń. Na razie jednak media z zapartym tchem śledzą dane dotyczące zezwoleń na wykonywanie niektórych tras. A te wyglądają bardzo ciekawie.

PKP Intercity
25.05.2023 11:26 Ponad 2 mld zł i sześć lat prac. Efekt? PKP pojedzie o wiele wolniej niż przed remontem

Zainteresowanie ofertą PKP Intercity z roku na rok jest coraz większe. Pasażerowie chętnie przesiadają się z samochodów do pociągów. Niestety ci, którzy wybiorą pociąg na trasie z Poznania do Warszawy po ciągnącym się latami remoncie i tak będą musieli uzbroić się w cierpliwość.Pociąg to bez wątpienia jeden z wygodniejszych sposobów przemieszczania się. Pasażerowie często mają do dyspozycji wygodne siedzenia i klimatyzowane wagony. Niestety problemem bywają uciążliwe remonty, które wydłużają czas przejazdu. Jednak jak się okazuje, nawet po ich zakończeniu przejazd nie musi być szybszy.

Lotnisko
26.04.2023 11:15 Niemal nie wyleciał z Poznania. Uratowało go to, że miał przy sobie sto złotych

Polak wybierał się samolotem do Wielkiej Brytanii. Zapomniał chyba, że wisi nad nim kara. Strażnicy graniczni na lotnisku w Poznaniu szybko mu o tym przypomnieli. 

Samolot
22.03.2023 14:33 Polak dał popis w samolocie do Egiptu. Pilot nie chciał lecieć, kiedy on był na pokładzie

Sytuacja na pokładzie samolotu do Egiptu zrobiła się na tyle poważna, że załoga nie była w stanie jej opanować. Tuż przed planowanym wylotem pilot wezwał na poznańskie lotnisko funkcjonariuszy straży granicznej, a oni policjantów. Ostatecznie maszyna uniosła się w powietrze bez jednego z pasażerów.

Lotnisko
25.04.2022 21:14 Lotnisko w Poznaniu: incydent w samolocie, interweniowała Straż Graniczna

Niezwykle ważne jest to, by w trakcie podróży samolotem słuchać się załogi i kapitana. Ci bowiem dobrze wiedzą, co zrobić, by zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. Nie wszyscy jednak zachowują się tak przykładnie i w efekcie sprawiają spore problemy. Miejscem takich kłopotów w zeszłym tygodniu był Poznań.Na tamtejszym lotnisku doszło bowiem do awantury, przez którą musiały aż interweniować służby. Co dokładnie stało się na poznańskiej Ławicy?

disco polo
11.08.2021 17:21 Prawdziwy dramat 91-latka z Poznania. Niewiarygodne, co zrobił mu jeden kierowca, historia poraża

91-latek z Poznania został okradziony podczas podróży przez nieuczciwego kierowcę. Pechowego seniora uratowali poznańscy strażnicy miejscy.91-latek z Poznania został okradziony podczas podróży przez nieuczciwego kierowcę. Pechowego seniora uratowali poznańscy strażnicy miejscy. Pozostała część artykułu pod materiałem wideo: Straż Miejska z Poznania poinformowała ostatnio o wyjątkowo smutnej interwencji. Wezwano ich do starszego mężczyzny, który został okradziony z pieniędzy oraz dokumentów